Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Трубопровід "по Шаубергера"

ПРИСКОРЕННЯ ПОТОКУ ВОДИ В протяжність гелікоїдний ТРУБІ (труба СУПЕРГЕЛІКОІД)

«... застосування вже відомих явищ на практиці
цілком здійсненно і має не просто принести користь, а здійснити
революційний переворот в сфері транспортування газів і рідин ».

Франц Поппель,
Інститут гігієни при Штутгарту технологічному університеті, 1952 р

Зміст цієї сторінки декому здасться досить нахабним протиріччям законам фізики. Тільки ... все-таки хтось повинен це першим сказати. Ідеї ​​австрійського винахідника Віктора Шаубергера надзвичайно важливі для конструкторів сучасних магістральних газопроводів, нафтопроводів, водоводів гідростанцій і всіх інших видів трубопровідного транспорту. Але, ці ідеї, часом, вступають в явне протиріччя з класичними фізичними законами. Цікаво, але закрутку (обертання) потоку в трубах і трубопроводах до сих пір при розрахунках ніхто навіть не розглядає як позитивний ефект (???). Більш того, відомі патенти, які прямо пропонують "спрямлять" робочі потоки в трубах і трубопроводах. Від цього, нібито, підвищується продуктивність трубопровідного транспорту. Тільки так це насправді? Уважно подивіться, вдумайтеся і зробіть правильні висновки з цього цікавого відео:

Аномально ПРИСКОРЕННЯ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЧАСТИНИ вихор ПРИ закрутки ВОДИ В ТРУБІ

Аномально ПРИСКОРЕННЯ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЧАСТИНИ вихор ПРИ закрутки ВОДИ В ТРУБІ

На відео абсолютно очевидно: при однаковому перетині 2-х труб і однаковому тиску робочого тіла в них виходить абсолютно різна швидкість і витрата рідини в ламінарному і турбулентному-закрученому осьовому потоці (гелікоїдний рух рідини або газу). У цьому сюжеті загальна витрата води (газу) в трубі з гвинтовим закрученим потоком буде явно вище (незважаючи на те, що йдеться в англомовних коментарях до цього відео). Чому ж це відбувається? Розглянемо деякі малюнки Шаубергера. Я вважаю, що в районі центральної осі вихору мають місце три ключових моменти:

1. Відбувається п рямое упорядкування броунівського (теплового) руху рідини або газу в джгуті вихору. Хаотичні вектори теплового руху молекул шикуються строго паралельно осі обертання. Точно кулі або снаряди в стовбурі нарізної зброї (до речі, мені здається, що тема "обертання куль і снарядів" або "гвинтовий рух", "закрутка рідини" вимагає свого розвитку, як окремі розділи класичної фізики, адже саме завдяки осьового обертання, наприклад, реальний боєприпас набуває набагато більш високу енергію, так звану "потужність пострілу" і врешті-решт закручені кулі та снаряди просто летять далі!). Закручені колоди в патентах Шаубергера і снаряди в стволі гармати рухаються абсолютно по одним і тим же законам! В нашій "крученої" трубі немає ніяких порушень законів механіки - просто потік рідини або газу при обертанні в цій трубі стає набагато більш рухливим уздовж центральної осі і ... теж немов летить снаряд набуває підвищену кінетичну енергію. Повна енергія тіла - це сума кінетичної енергії поступального руху плюс енергія обертання. Причому, на мою думку, баланс цих двох енергій може змінюватися в рамках цієї загальної (повної) енергії.

2. відцентрові силами прямо по центру створюється зона розрядження, де більша частина робочого тіла і меет найменше гідродинамічний опір. Центральна вісь вихору в трубі - зона аномального прискорення потоку. Температура цього потоку в центрі при цьому дещо зменшується (по суті - це частина теплової енергії потоку використовується на його самотранспортіровку).

3. У розрізі труби з водою центральна маса робочого тіла обертається абсолютно аналогічно підшипника кочення. Саме з ... кульками! Це фактично протяжний циліндр, який має мінімальне тертя зі стінками як при обертанні, так і при просуванні вглиб труби. Пояснення абсолютно зрозуміло при розумінні нижченаведених двох малюнків:

Усередині труби утворюється протяжний динамічний спіральний віртуальний супергелікоід (пропоную назвати цей об'єкт саме так), по осі якого відбувається аномальне збільшення кінетичної енергії рідини або газу. Подібний профіль труби (так званий гелікоїд) вперше описав і виготовив Віктор Шаубергер, позначивши його як "профіль, що нагадує форму рогів африканської антилопи Куду". Але можна знайти і інші дуже хороші аналогії, наприклад: гвинтові сходи або канал ствола у нарізної зброї.

Гелікоїда І СУПЕРГЕЛІКОІДИ

Гелікоїда І СУПЕРГЕЛІКОІДИ

Росія і Китай в 2014 році підписали спільний газовий контракт і збираються будувати грандіозний трансконтинентальний газопровід "Сила Сибіру" (можливо приєднається Індія і Пакистан?). Чому б при цьому не врахувати на етапі будівництва абсолютно просту технічну ідею закрутки потоку, різко зменшує гідродинамічний опір газопроводу? Хоча ця ідея, звичайно, буде корисна і для модернізації мега-проектів типу "Південний потік", "Турецький потік" та ін., Тобто практично для будь-якого нового трансконтинентального газо-нафтопроводу.

, Тобто практично для будь-якого нового трансконтинентального газо-нафтопроводу

Отже, ось суть пропозиції, виключно для Роснефти і Газпрому Отже, ось суть пропозиції, виключно для Роснефти і Газпрому . Проста, але неймовірно ефективна ідея закрутки потоків в трубі. Поки просто технічна.

Віктор Шаубергер ще в далекі 30-роки минулого століття отримав Austrian Patent # 134,543 (August 25, 1933). Цей патент на перший погляд відноситься тільки до водної транспортуванні колод, вугілля і руди (що зрозуміло дуже і дуже цікаво), але в дійсності цей проект буквально створений для зменшення динамічного опору магістральних трубопроводів (нафтових, газових і навіть відвідав ГЕС!). Закручування потоку уздовж центральної осі за допомогою елементарних вставок- «метеликів» або приміщення всередині труби "нескінченної" завитий пружини (по суті справи - створення динамічного віртуального супергелікоіда) здатне істотно зменшити енергетичні витрати на переміщення вмісту у будь-який транспортний труби. Витрати по модернізації транспортної труби такими вставкамі- "метеликами" абсолютно мінімальні. Але вигода колосальна! Патент Шаубергера - ось практично готове технічне рішення для збільшення пропускної спроможності у будь-якого трубопроводу. За твердженням професора гідродинаміки Поппеля зі Штутгарта (Німеччина), в результаті його дослідів, проведених в 50-х роках минулого століття, в гелікоїдний трубах при деяких режимах прокачування звичайної води, можна навіть досягти "негативний" гідродинамічний опір потоку (подивіться графік нижче). На даний момент більша частина виробленої енергії в світі використовується саме на прокачку нафто-газопродуктів (точніше кажучи, на енергозабезпечення компресорних станцій трубопровідного транспорту). Зменшення цих енерговитрат по магістральній транспортуванні нехай навіть всього на кілька відсотків може мати просто величезне значення.

Основні параметри, пов'язані з експлуатацією сучасного трансконтинентального газопроводу високого тиску приблизно такі: діаметр транспортної труби до 1420 мм, товщина стінок близько 18 мм, труба розрахована на потенційний тиск в 75 атмосфер, швидкість газу, що транспортується до 90 км / год, температура газу після компресора підвищується десь на 20 градусів, стандартне відстань між компресорними станціями 100-200 км. При установці всередині сегментів газопроводу закручують вставок- "метеликів" (забезпечують закрутку внутрішнього гвинта приблизно 1: 6), можна досягти кутову швидкість осьового обертання газу, що транспортується до 300 оборотів / хвилину. Це зовсім немало. Відцентровими силами забезпечується протяжний центральний осьовий канал зі зниженим тиском і динамічним опором ( "віртуальний супер-гелікоїд"). Цей же самий ефект можна досягти і за допомогою звичайної спіралі, вставленої всередину труби. На фотографії нижче - сучасна стандартна труба газопроводу високого тиску. Тільки її конструкція поки недосконала ... Для різкого підвищення ефективності трубопроводу необхідно будь-яким способом організувати осьову закрутку потоку. Труба-супергелікоід - це і є найбільш ефективний засіб транспортування. І нарешті - абсолютно "крамольна" ідея: при трубопровідного транспортування треба не закачувати газ на вхід труби, а відкачувати газ з виходу труби - це набагато вигідніше з енергетичної точки зору! Але поки про це пізніше ...

У більш глобальному сенсі: воронка (вихор) - це природне гвинтовий рух абсолютно для будь-якого середовища, для будь-яких фізичних об'єктів, для будь-яких масштабів від атома до всесвіту.

Найбільш наочно все таке гвинтовий рух демонструється саме ось так - як політ комети в міжзоряному просторі, тобто це сума поступального і обертального руху! Подібне твердження, очевидно, справедливо в самих різних масштабах: від елементарної частинки і аж до руху галактик. До речі, і трансконтинентальний газопровід теж знаходиться десь в цьому діапазоні Найбільш наочно все таке гвинтовий рух демонструється саме ось так - як політ комети в міжзоряному просторі, тобто це сума поступального і обертального руху . А ось нижче відео мого власного скромного, але цілком вдалого досвіду, що підтверджує все вищесказане:

Аномально ПРИСКОРЕННЯ закручені ПОТОКУ В ТРУБЦІ З ВОДОЮ (ТРУБКА-ГЕЛІЕОІД)

Моє відео - це практична перевірка достовірності австрійського патенту Віктора Шаубергера # 134,543 . У цьому сюжеті демонструється ефект різниці у витраті води з водопровідної мережі у звичайній трубки і саморобної трубки-супергелікоіда (на відео ця трубка справа і позначена стрілкою). Застосовані два абсолютно однакових гофрованих шланга довжиною по 5 метрів, діаметром 1 дюйм. Через стандартний дюймовий водопровідний трійник обидві трубки підключені до змішувача у ванній. Попутно було знайдено альтернативний спосіб виготовлення гелікоїда Шаубергера буквально примітивним способом Моє відео - це практична перевірка достовірності австрійського патенту   Віктора Шаубергера # 134,543 : В трубку зі стрілкою по всій її довжині вставлена ​​спіраль з металевого дроту (у мене вийшов крок спіралі приблизно в 15 см). Практично повторена конструкція відеоролика на самому початку сторінки. У підсумку висновок все той же: при подачі напору води на контрольному відео в трубці зі стрілкою закручений по осі потік вийшов приблизно на 25% швидше (ризикну заявити, що за деякими даними витрата труби в закрученому потоці може бути до 2-х разів більше незакрученного ). Ефект від закрутки є завжди, але сильно залежить від діаметра труби, перетину і кроку спіралі, в'язкості робочого тіла, швидкості, температури і тиску. Точний розрахунок труби-гелікоїда дуже і дуже непростий, але ... моделюється гелікоїд досить легко. Виготовити гелікоїд будь-якої довжини простіше нікуди! Отже: пояснюю:

Два найпростіших способу закрутки рідини всередині труби (так звані "спіраль" і "метелик")

Два найпростіших способу закрутки рідини всередині труби (так звані спіраль і метелик)

Але є й інші методи: спосіб самозакруткі потоку (гладка труба vs "методу послідовного ланцюжка воронок")

Але є й інші методи: спосіб самозакруткі потоку (гладка труба vs методу послідовного ланцюжка воронок)

Рідинні плоский "діод" Тесла

Рідинні плоский діод Тесла

Тобто є досить багато способів закрутки робочих потоків. Я вирішив спробувати один з найпростіших (саморобна металева спіраль вставлена ​​всередину звичайного гофрованого шланга). В результаті вийшла легко виготовляється

ТРУБА-гелікоїда (СУПЕРГЕЛІКОІД)

Це фото внутрішнього устрою трубки зі стрілкою з мого відео. Добре видно сама спіраль всередині гофрованого шланга. Закручування потоку відбувається ідеально. Фактично ось так елементарно просто, без зайвих технологічних прийомів можна виготовити гелікоїд будь-якої необхідної закрутки і довжини. Подивіться на малюнок нижче: приблизно так, на принципах Шаубергера, на мою думку, повинен виглядати зсередини раціонально сконструйований магістральний газо- або нафтопровід. Або ... водовід великої ГЕС!

Загальний витрата закрученої води всередині такої труби завжди збільшується. Дивно, але гвинтовий рух рідини в трубі - це своєрідне "табу" в океані інформації ... Можна знайти тільки дуже і дуже рідкісні роботи по цій темі, ось наприклад, вельми неоднозначні матеріали В. Бердинских на основі напівзабутої статті А.Я.Міловіч «Нерабочий вигин потоку рідини». бюлетень політехнічного суспільства, №10, 1914, стор. 485-563 (натисніть посилання)

485-563 (натисніть посилання)

При осьовому закручуванні рідини газу в трубі істотно підвищується головна характеристика труби, а саме її ВИТРАТИ.

Дивно, що це абсолютно очевидна обставина помітили тільки кілька вчених за всю (!) Історію трубопровідного транспорту.

І все-таки рідкісні інтуїтивні випадки застосування подібного рішення існують (димова труба з підвищеною тягою в передмісті Санкт-Петербурга):

І все-таки рідкісні інтуїтивні випадки застосування подібного рішення існують (димова труба з підвищеною тягою в передмісті Санкт-Петербурга):

В Інтернеті знайшовся дуже цікавий патент. Правда автори явно поскромничали з можливістю застосування цього винаходу, - воно заявлено всього лише як оригінальна "мастило" для транспортування водо-нафтової суміші в трубі. З моєї точки зору ареал застосування цього патенту набагато ширше, скажу прямо - це відкриття (!), Буквально що розкриває очі на природу повної енергії рухомих тел. І тим не менше дуже корисно ознайомитися з оригіналом (нижче - це посилання на згаданий патент):

Голованчіков Олександр Борисович (RU), Ільїна Людмила Олександрівна (RU), Ільїн Олександр Валентинович (RU), Дулькіна Наталія Олександрівна (RU), Дулькіна Олександр Борисович (RU), Каращук Данила Сергійович (RU)

Винахід відноситься до пристроїв, що знижують гідравлічний опір при перекачуванні рідин по трубопроводу, і може знайти застосування при гідротранспорті нафти, масел, рідких продуктів нафтопереробки в хімічній і нафтохімічній промисловості. Технічним результатом є спрощення конструкції і полегшення її експлуатації. Пристрій для зменшення гідравлічних втрат в трубопроводі включає засіб для закручування потоку рідини, виконане з дроту у вигляді циліндричної пружини з зовнішнім діаметром, рівним внутрішньому діаметру труби, і кроком витка, що визначається за формулою

, де , де

- крок витка, м;   - швидкість руху рідини, м / с;  D - внутрішній діаметр трубопроводу, м;  g = 9,81 - прискорення вільного падіння, м / с 2 - крок витка, м; - швидкість руху рідини, м / с; D - внутрішній діаметр трубопроводу, м; g = 9,81 - прискорення вільного падіння, м / с 2.

Мені здається, потрібно розглядати цей патент набагато ширше! Проста ідея закрутки потоку може виявитися ключовою при проектуванні будь-якого трубопровідного транспорту! По-перше, це пряме збільшення пропускної здатності газопроводу, нафтопроводу, пульпопроводів, водоводу ГЕС, водопроводу і навіть у димової труби. По-друге, це значне збільшення повної кінетичної енергії потоку в трубі. По-третє, при деяких режимах прокачування, енергетичні витрати на транспортування робочого тіла можуть виявитися не просто набагато менше, а ... нульовими. Ця тема явно вимагає подальшого розвитку, але транспортні труби, абсолютно точно, треба конструювати абсолютно по-іншому!

Є досить яскраві аналогії осьової закрутки в гідравліки та механіки:

Погортав по даній темі Інтернет. Дуже і дуже цікаво. Виявляється, цей ефект від закручування потоку рідини зареєстрований в загальному не так вже й давно, і зарегістрірованкак ... відкриття (!), Правда, з моєї точки зору, основний акцент зроблений не зовсім в потрібному напрямку . В про т цей д про до у м е н т :

Новиков І.І., Скобелкін В.І., Абрамович Г.Н., Клячко Л.А. Закономірність витрати рідини в закрученому потоці (ефект максимальної витрати закрученого потоку рідини) - відкриття № 389, внесено в Держ ударственний реєстр відкриттів 18.10.1990 .

Мимоволі виникає просте запитання: а чому ж цей ефект не використовується так, як пропонується мною на цій сторінці? Те, що всередині вихорів прискорюються центральні потоки, підтверджують буквально все дослідники вихору. Але невже осьове обертання ніхто не здогадався застосувати до реальної протяжної трубі або водоводу? Дивно, але, мабуть, це саме так! Методи, коментовані на даній сторінці, - це зокрема ефективна і найбільш логічна організація відвідав для правильної (!) Подачі води з водосховища до гідротурбін ГЕС. Якщо довіряти матеріалами гідро-аеродинаміків А.Я. Міловічаі Н.Є. Жуковського (а цим роботам вже більше 100 років!), То при гвинтовий закрутки потоку води кінетичну енергію реального водного потоку можна збільшити приблизно до 2-х разів, а значить і висоту греблі можна зменшити в 2 рази, при збереженні тієї ж потужності електроагрегатів. Можна прямо сказати, що підведення води у всіх (!) Традиційно побудованих ГЕС ... недостатньо досконалий за своєю конструкцією спочатку (фактично маємо втрати в 50%). Виходить, що площі водосховищ всіх сучасних ГЕС абсолютно невиправдано великі. І все це сталося тільки тому, що в водоводах існуючих всіх існуючих гідростанцій елементарно не вистачає гвинтовий (спіральної) закрутки потоку:

Правильна конструкція повинна виглядати ось так! Спіральна закрутка в водоводах потрібна обов'язково!

Відсутність Гвинтове закрутки в водоводах всех (!) ГЕС - це явна недоробка конструкторів. Гвинтові (гелікоїдній) закрутка в водовід ах - вісь кардинально Збільшення потужності потоків (теоретично до 2-х разів!) При підводі води до агрегатів гідроелектростанцій. Чи не треба конструкторам труб боятися Порушення ламінарності потоку и всіма силами прагнуті избежать нібіто шкідлівого Віхрова (турбулентного) "зріву потоку". Не треба "боротися з турбулентністю", а зовсім навіть навпаки - потрібно її домагатися, структурувати і використовувати! Відцентрові сили при вихровий осьової закрутки води в трубі забезпечують протяжний канал з підсумковим підвищеною витратою (потужністю) потоку.

По суті справи саме "правильне" тлумачення процесів в водоводах ілюструється як зображено нижче, легко пояснює причини аварії на Саяно-Шушенській ГЕС, але про це буде розмова пізніше і на други х сторінках сайту:

По суті справи саме правильне тлумачення процесів в водоводах ілюструється як зображено нижче, легко пояснює причини аварії на Саяно-Шушенській ГЕС, але про це буде розмова пізніше і на други х сторінках сайту:

СТРУКТУРА ТЕЧІЇ ВОДНОГО ПОТОКУ
У водогонах без закрутки І у водоводах З ГВИНТОВИЙ закрутки

Звучить, звичайно, як нечуване блюзнірство, але ... основні класичні закони Ньютона (причому всі три!) - це досить приватні, неповні випадки, тому що в них не враховано можливе обертання тел. Повна кінетична енергія для фізичного тіла (а також потужність), згідно з науковими роботами видатних російських вчених А.Я. Міловіча і Н.Є. Жуковського, насправді може бути набагато вище, ніж прийнято вважати традиційно і дорівнює сумі від поступального руху і осьового обертання матеріального тіла, а ця обставина має велике значення коригує фундаментальні закони великого англійця Звучить, звичайно, як нечуване блюзнірство, але . Тоді 1- і закон Ньютона може виглядати ось так (коригування виділена червоним):

Існують такі системи відліку, звані інерційних, щодо яких матеріальні точки, коли на них не діють ніякі сили (або діють сили взаємно врівноважені), знаходяться в стані спокою, або рівномірного прямолінійного руху, або в стані постійного обертання (обертання планети), або рівномірного поступального і обертального руху одночасно (комета в польоті).

Як наочний приклад для пояснення 1-го закону Ньютона часто пріводітсядвіженіехоккейной шайби, рівномірно ковзає по поверхні льоду. Але в реальності, більш точний приклад, потрібен зовсім інший, - це обертається метеорит (і навіть галактика!), Продвігаюшіеся в нескінченному міжзоряному просторі. Очевидно, що і 2-й і 3-й закони Ньютона також повинні бути переформуліровани з деякими дуже і дуже істотними коректуваннями ...

У цій статті висновок такий: ідея про комбінуванні поступально і обертального руху для рідини і газу дуже ефективна і ця ідея вже зараз повністю застосовна для широкого використання в будь-яких різновидах сучасного трубопровідного транспорту. Центральна частина у вихору завжди прискорюється. Австрійський вчений Віктор Шаубергер зміг практично довести це абсолютно "забійним" способом: сплавом важких обертових колод у водному потоці! При цьому в змонтованих лотках буквально кулею пролітали закручені колоди з модрини, які навіть в принципі не можуть плавати!

При цьому в змонтованих лотках буквально кулею пролітали закручені колоди з модрини, які навіть в принципі не можуть плавати

Короткі висновки:

1. БЕЗ ОБЛІКУ ОБЕРТАННЯ ПОВНЕ РУХ БУДЬ-ЯКОГО МАТЕРІАЛЬНОГО ТІЛА ХАРАКТЕРИЗУЄТЬСЯ НЕДОСТАТНЬО.

2. ОСЬОВА (гелікоїдний) закручування потоку рідини в ТРУБІ ЗАВЖДИ ЗБІЛЬШУЄ ЇЇ ВИТРАТИ.

3. закручені в СТОВБУРІ снаряд ЗАВЖДИ летить ШВИДШЕ І ДАЛІ.

А тепер спробую підтвердити вищесказане абсолютно простими доказами. Є досить відомі фото так званих "воронок Шаубергера", наприклад:

Є досить відомі фото так званих воронок Шаубергера, наприклад:

Спробуємо ефект и у цій воронки модернізувати. І почнемо ось з цього трохи схожого відомого досвіду (так званий " ТОРНАДО У ПЛЯШЦІ "(посилання), цих відео досить багато на youtube.com). Мені і самому дуже подобається цей експеримент:

Мені і самому дуже подобається цей експеримент:

Здавалося б простий водяний вихор - що тут ще можна додатково отримати? Тисячі людей робили цей досвід. Чи не поспішайте. У мене є цікава модернізація пристрою. Всередину горлечка вставляється спіраль-пружинка і все стає набагато цікавіше!

Всередину горлечка вставляється спіраль-пружинка і все стає набагато цікавіше

Зверніть увагу - всього в моєму відео, яке пропонується нижче, проведено 4 контрольних досвіду-виміру. 1-й і 2-й досвід - це закрутка води проти годинникової стрілки (згідно закрутки спіралі), 3-й і 4-й - це закрутка за годинниковою стрілкою (проти закрутки спіралі). Вода в даному конкретному пристрої випливає зверху вниз повністю тільки при закрутки проти годинникової стрілки! Секундомір, заздалегідь приготовлений мною для точних вимірів різниці швидкості витікання води ... навіть не знадобився. Центральна частина пристрою - це по суті і є маленький відрізок пропонованого на цій сторінці труби "супер-гелікоїда". Закручений (в "потрібному" напрямку) потік води в ньому випливає набагато швидше закрученого в "неправильному" напрямі. Ефект вельми просто перевірити будь-якому охочому Зверніть увагу - всього в моєму відео, яке пропонується нижче, проведено 4 контрольних досвіду-виміру .

ЕФЕКТ ЗБІЛЬШЕННЯ ВИТРАТ ТРУБИ ПРИ ОСЬОВИЙ закрутки

На відео демонструється вихровий спосіб структуризації енергії і прискорення (!) Потоку води в короткому відрізку труби. Звертайте кожен раз увагу на напрямок закрутки води, але в підсумку - це демонстрація ефекту збільшення витрати труби без залучення сторонньої енергії. Це придатне для будь-якого протяжного трубопроводу. Образно кажучи, пропоную помістити нескінченний штучний торнадо в протяжну трубу.

На підставі своїх простих, легко відтворюваних дослідів, а також на підставі теорій Міловіча і Жуковського, я вважаю, що основоположні принципи трубопровідного транспорту можуть бути дуже і дуже суттєво скориговані.

Тільки так це насправді?
Чому ж це відбувається?
Можливо приєднається Індія і Пакистан?
Чому б при цьому не врахувати на етапі будівництва абсолютно просту технічну ідею закрутки потоку, різко зменшує гідродинамічний опір газопроводу?
Мимоволі виникає просте запитання: а чому ж цей ефект не використовується так, як пропонується мною на цій сторінці?
Але невже осьове обертання ніхто не здогадався застосувати до реальної протяжної трубі або водоводу?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»