Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Що таке хромакей фон?

  1. З історії розвитку
  2. Green screen або Blue screen: колір має значення!
  3. 5 секретів успішного Chroma Key

Щороку кіноіндустрія підкорює нові висоти технічної досконалості. При перегляді навіть найфантастичніших і неправдоподібних сцен у глядачів геть втрачається усвідомлення ілюзорності. Руїни будівель і міжпланетні галактики здаються настільки реалістичними, що сумнівів в їх існуванні практично не залишається. Насправді ж - це лише вміла робота професійних дизайнерів, художників та інших фахівців.

Сьогодні, коли високі технології перебувають на піку свого розвитку зникає необхідність у створенні дорогих декорацій. Багато задач вдається вирішувати за допомогою хромакей (ChromaKey). Технологія передбачає об'єднання декількох зображень в єдиній композиції шляхом заміни та суміщення фонів.

З історії розвитку

Друга половина минулого століття (починаючи з 1970-х) була ознаменована активним використанням зелених і синіх екранів в процесі відеозйомки. Найбільш затребувана технологія виявилася в телевізійних прогнозах погоди, коли ведучого знімали на однотонному тлі, а потім замінювали хромакейний фон різними зображеннями карт. Ідея була дуже хорошою, а от реалізація часом залишала бажати кращого. Точність ключа залишалася невисокою, через що часом синоптик немов розчинявся в своїй карті.

Так було лише на зорі розвитку технології. Сьогодні точність технології хромакей відкриває перед кіноіндустрією нові можливості, дозволяє економити величезні суми коштів на роботі монтажників, декораторів і проектувальників - створити комп'ютерний фон набагато простіше і дешевше.

Green screen або Blue screen: колір має значення!

Як правило, при роботі з Chroma Key використовують зелені (green screen) або сині (blue screen) фони. Виникає цілком логічне запитання: «Який краще?»

На початковому етапі розвитку хромакей в якості основного кольору використовували синій. Переломним став кінець 1970-х років, коли сині фони поступово почали витісняти зелені. Багато в чому таку ідею «підказав» професіоналам герой Супермен: його синій костюм вимагав використання іншого фону. Таким чином, Крістофер Рів був одним з перших фахівців, які замінили традиційні на той момент blue screen на green screen. І синій, і зелений колір максимально далекі від тілесного, що полегшує роботу з заміною фонів. При цьому є деякі відмінності, з огляду на які і стався перевага на користь зеленого відтінку.

Існує кілька причин, що пояснюють такий перехід:

  • для правильного висвітлення фону зеленого кольору, як правило, потрібно менше світла;
  • цифрові камери в зеленому каналі забезпечують більшу кількість пікселів.

Найменш поширеним кольором в одязі є зелений. Зверніть увагу: напевно, 95% всіх читають цю статтю можуть подивитися на себе і не виявити жодного зеленого елемента в одязі. При виборі фону необхідно орієнтуватися на одяг об'єкта зйомки. Якщо головний герой вашого відеоролика носить зелений піджак, експеримент з green screen навряд чи виявиться вдалим. Успіх кольоровості визначається двома первинними ключами: по-перше, світло на тлі повинен розподілятися максимально рівномірно.

Практично в будь-якій програмі є корисний інструмент - «піпетка», який дозволяє вирівняти відтінки, проте набагато простіше і швидше працювати з рівномірно освітленими фонами. По-друге, можливість дистанціювання. Об'єкт розміщується на такій відстані від фону, яке вважається достатнім і дозволяє уникнути перенесення відтінку фону на шкіру або одяг. Таким чином розмитий фон з деякими візуальними дефектами не робить вплив на колірний ключ.

5 секретів успішного Chroma Key

Успіх вдалого використання технології хромакей визначається п'ятьма основними складовими. При всебічному і грамотному обліку цих моментів вдасться досягти максимально якісного і реалістичного результату.

Світло. При висвітленні ключа кольоровості пріоритет віддається фону: в першу чергу світло необхідне для екрану, а потім - для суб'єкта. У рідкісних випадках можна комбінувати світло, однак в результаті можуть з'явитися небажані тіні, що вже само по собі негативно позначиться на точності ключа. Почніть з забезпечення чистого і рівномірного освітлення самого фону, без присутності на ньому об'єкта.

Простір. Одна з ключових складових хорошого результату - достатня площа студії. Простір необхідно, щоб розмістити об'єкт на відстані від фону без створення непотрібних тіней. При роботі з великими планами потрібно менше місця, для освітлення об'єкта в повний зріст - більше.

Дистанція дозволяє не тільки позбутися від тіней, але і запобігти появі диспропорцій, особливо при зйомці ширококутним об'єктивом в умовах обмеженого приміщення. Часом при нестачі робочої площі зйомку проводять на вулиці. У такій ситуації необхідно враховувати додаткові зовнішні чинники: вітер, сонце і т.д.

Матеріал і колір фону. Про колір вже було сказано вище. Green screen кращий, проте при зйомці зелених монстрів, русалочек або лісових ельфів він буде недоречний. Матеріали, як правило, визначаються індивідуальними звичками професіонала, а також бюджетом картини і застосуванням. Фон хромакей може бути паперовим , тканинним або нетканим .

Фон хромакей може бути   паперовим   ,   тканинним   або   нетканим

паперовий фон зручний при зйомці в студії, коли хромакей потрібно розмістити строго і рівно вертикально. Він дасть гладку рівну поверхню, яку легко висвітлити. тканинний фон дозволить зробити вигин, зокрема, приховати під тканиною диван або будь-яку іншу нерівну поверхню. Нетканий хромакейний фон - щось середнє між тканинним і паперовим, він не дуже добре облягає поверхню, але його можна зшивати, що важливо при великих просторах студії. Також дуже важливо, що він дуже дешевий. З досвіду професійних відеографів: коли нетканий фон використовували при зйомці кіно і потрібно було закрити хокейні трибуни, вийшло в десять разів дешевше, ніж якби точно таку ж площу закривали б тканинним хромакея.

З досвіду професійних відеографів: коли нетканий фон використовували при зйомці кіно і потрібно було закрити хокейні трибуни, вийшло в десять разів дешевше, ніж якби точно таку ж площу закривали б тканинним хромакея

Устаткування. Якщо попередні пункти лише допомагали створити оптимальні умови, то камера - це безпосередній інструмент зйомки. Функції сучасних пристроїв дуже різноманітні. Наприклад, при роботі з DV-системами доводиться дотримуватися граничної точність для отримання правильного ключа. HD-камери більш прості у використанні (піксель менше), проте тип стиснення не завжди йде на користь зеленому фону. Результатами безлічі тестів доведена оптимальність стиснення 4: 2: 2 і використання RAW (навіть при високій ресурсовитратності).

При зйомці фото на хромакей процес дещо простіше, так як майже всі сучасні камери при фотографуванні видають достатню якість для подальшого монтажу.

Постобработка. Існує безліч програмних рішень, які дозволяють працювати з фонами. Програми дозволяють вирівняти колір, створити матовість, усунути непотрібні контури і окантовки при виділенні об'єкта; забезпечують ефект присутності тіні між об'єктом і фоном; «Витягують» окремі ділянки кадру і т.д.

Приділяючи максимум уваги робочому простору, якості обладнання (використовуйте камери з мінімальним стисненням) і освітлення, а також вибору професійного програмного освітлення, ви зможете створити точний ключ. Практика і терпіння - запорука успіху.

Виникає цілком логічне запитання: «Який краще?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»