- Вибираємо колір, матеріал
- Визначаємося з видом драпіровок для тюлю на кухню
- Карнизи, фурнітура для тюлю на кухню
Займаючись облаштуванням кухні, багато хто замислюється, чи потрібен їм тюль, або розумніше обійтися практичними рулонними або римськими шторами, а то і зовсім відмовитися від фіранок на користь жалюзі. Ці коливання цілком зрозумілі, адже кухня, в першу чергу, призначена для приготування їжі, а значить, для штор тут постійно присутня загроза посадити масну пляму, увібрати в себе кіптяву і запахи їжі, і т.п.
Однак не варто забувати, що на кухні ми не тільки готуємо - в більшості сучасних квартир кухні доводиться поєднувати в собі функції їдальні, кухні, а часом, і вітальні, якщо до вас на вечерю заглянула пара близьких друзів. Саме тому кухня повинна бути затишною і комфортною, і оформлення вікна грає в цій справі далеко не останню роль, що зайвий раз підтверджують фото, що ілюструють нашу статтю.
Крім декоративної функції, тюль має і практичне призначення - він прекрасно розсіює світло, не затемнюючи при цьому приміщення, тому в кухнях, що виходять на північ, буде достатньо світла, а в кухнях, в які проникає дуже багато прямих сонячних променів, тюль пом'якшить зайву яскравість . Ну і не варто забувати про те, що тюлеві фіранки прекрасно захищають вашу територію від сторонніх поглядів з вулиці, тому на нижніх поверхах без них не обійтися.
Тюль може стати самостійним оформленням для віконного отвору, а може поєднуватися з практично будь-яким видом штор, від традиційних портьєр до горизонтальних і вертикальних жалюзі.
Вибираємо колір, матеріал
Якщо ви вирішили оновити свою кухню і повісити в ній новий тюль, то почати слід з ескізу фіранок і вибору матеріалу.
Якість і склад матеріалу для кухні дуже важливі, адже в силу специфіки кухні фіранка повинна бути немаркою, легко стиратися і швидко сохнути, бути зносостійкою, що не вбирати в себе запахи, але при цьому вписуватися в загальний стиль дизайну і прикрашати вашу кухню.
Не дивлячись на те, що натуральні тканини зазвичай цінуються вище синтетичних, для кухні вони не підійдуть, так як не витримають частого прання.
Найбільш популярними видами тканини для тюлю на кухню є органза, вуаль, серпанок і сітка. Кожна з них має свої переваги і недоліки, які варто врахувати.
Органза - красива, практична, легко драпірується і не мнеться, затримує пил, що потрапляє з вулиці, але відрізняється не занадто гарною повітропроникністю.
Сітка, дрібна або велика, пропускає і світло, і повітря, але на ній осідає пил і кухонна кіптява, тому частого прання не уникнути.
Мабуть, найкращими варіантами будуть нитяні штори (серпанок) або вуаль - вони позбавлені згаданих недоліків, виглядають стильно і дають простір для творчості.
Що стосується складу волокна, з якого зроблені штори, то краще поліестеру вам не знайти - він стійкий до впливу сонячних променів, не мнеться, не дає усадки.
Зверніть увагу і на колір матеріалу: чим темніше кухня, тим світліше повинен бути тюль, але не варто вибирати білосніжну тканину - в кухні вона не практична.
Пам'ятайте, що вертикальний малюнок візуально підкоригує висоту низьких стель, а яскравий малюнок освіжить лаконічний монохромний дизайн.
Найпопулярнішими квітами нинішнього сезону є ніжні пастельні відтінки м'яти, бірюзи, хороші також сині і бежеві тони.
Спробуйте підібрати тюль, який за кольором і малюнком буде гармоніювати з рештою текстилем на кухні, і вашу кухня відразу ж опиниться в списку найстильніших.
При підборі тюлю на кухню важливо відштовхуватися від інтер'єру в цілому. А він часто визначається габаритами кімнати і її гарнітура. Про них - докладніше нижче:
Визначаємося з видом драпіровок для тюлю на кухню
Тюль для кухні не повинен бути перевантажений зайвими драпіровками і складними елементами, адже його доведеться часто знімати і прати. До того ж, якщо фіранка відрізняється пишністю, краще зробити її укороченою - приблизно до підвіконня - так вона буде відповідати вимогам безпеки, не заважати під час готування, давати доступ до підвіконня, але без шкоди для естетики.
Не залежно від того, буде у вас одна фіранка або дві, а також чи будуть вони симетричними або асиметричними, найпростіше задрапірувати тюль за допомогою спеціальної стрічки, пришитою по верхньому краю.
Можна спробувати й інший, досить економічний спосіб - створити драпірування, використовуючи гачки або прищіпки.
Урізноманітнити зовнішній вигляд тюлю можна за допомогою подхватов - одне і те ж полотно може приймати абсолютно новий вид, якщо його по-новому зафіксувати.
Завжди цікаво виглядає перехресна драпірування, коли половинки фіранок частково накладаються один на одного.
Найбільш ефектна перехресна драпірування в тому випадку, коли полотна мають різні кольори.
Призібрати тюль можна як вертикально, так і горизонтально - результат вийде приголомшливий.
Карнизи, фурнітура для тюлю на кухню
Для кухні підійде будь-який карниз, який буде відповідати стилістиці і легко митися. Єдине, що потрібно врахувати, так це фасон і кількість фіранок, щоб вирішити, чи потрібна вам однорядна або дворядна модель.
Природно, вам не вдасться обійтися без фурнітури. Вона може бути двох видів:
- шторна, призначена для кріплення фіранки до карнизу (гачки, кільця, петлі, вушка);
- декоративна, яка служить для формування цікавою драпірування і прикраси.
Для кріплення підійде практично будь-який варіант - тут головним критерієм є смак господарів. Один з найцікавіших і затребуваних варіантів - люверси. Вони стильно виглядають і дозволяють шторі вільно ковзати по карнизу.
Єдиний недолік люверсов - вони не підходять для дуже тонкої тканини, проте, край можна ущільнити, пришивши або приклеївши стрічку або шматок матерії.
Цікаво зібрати і зафіксувати тюль можна за допомогою підхоплення з стрічки, декоративного шнура, мережива. Стануть в нагоді вам і різного роду декоративні затиски, прищіпки, шпильки.
Тюль - справжня окраса кухні, тому підбирайте скоріше той варіант, який вам сподобається, і втілюйте задумане в життя.