Здається, закон підлості працює завжди і всюди. Адже коли хочеться скоріше відпустити довгі локони, вони відростають вкрай повільно, ніби на зло. А іноді шевелюра раптом починає рідшати, ніж неминуче викликає засмучення. Однак є чимало народних засобів, здатних на ці процеси вплинути. Гірчичний порошок для волосся, наприклад, є відмінним продуктом. Завдяки йому можна відчутно прискорити їх зростання, а також зупинити випадання. Крім того, гірчиця попутно оздоровлює локони і робить їх набагато привабливіше.
Що таке гірчичний порошок? Це подрібнений макуха зерен гірчиці, що залишився після збору з них масла. Він має коричнево-жовтий колір і характерний аромат. А в розведеному вигляді викликає відчутне печіння при вживанні зовнішньому або ж всередину.
Основне його вплив на волосся полягає якраз в розігріваються ефектом. Гірчичний порошок подразнює шкіру голови, тим самим посилюючи місцеву циркуляцію крові. Волосяні цибулини починають отримувати більше повноцінне харчування. І якість відростають локонів значно змінюється. Природно, що і зростання їх також прискорюється. Прокидаються навіть сплячі фолікули. І в результаті шевелюра стає не тільки довше, але і помітно гущі. Ефект вражаючий.
Крім того, гірчичний порошок для волосся можна використовувати в якості миючого засобу. Адже він має бактерицидну і очищує властивістю. При нанесенні на шевелюру він якісно поглинає все забруднення, а також надлишки жиру. Саме тому використання його для сухих локонів протипоказано. Стан їх від гірчиці тільки погіршиться через подсушивающего ефекту.
Сприятливий вплив на волосся надає і різноманітний вітамінний і мінеральний склад гірчичного кошти.
Застосування гірчичного порошку для волосся
гірчичний шампунь
Важко придумати більш чудовий натуральний шампунь для жирного волосся, ніж розчин гірчичного порошку. Він прекрасно абсорбує жир, а також видаляє бруд так, що локони починають скрипіти. При цьому він нешкідливий абсолютно на відміну від покупних пінних миючих засобів. Готується домашній шампунь з гірчицею легко і просто. Та й рецептів пропонується чимало.
- 1 чн. л. порошку розмішати в 1 склянці теплої води. Отриманий розчин розподілити по волоссю і шкірі під ними. Масажувати протягом 3 хвилин. Змити теплою же водою. Краще навіть промивати в тазику або у ванні. Так залишки кошти підуть повністю. А це важливо для безпеки шевелюри, а також для того, щоб позбутися від можливого гірчичного аромату.
- 1 стл. л. гірчичного порошку розмішати в 1 курячому жовтку. Розбавити отриману масу половиною склянки кефіру. Суміш можна потримати на голові близько 30 хвилин. А потім тільки змити. Так вийти поєднати і живильну маску і очищає засіб.
- Для дуже жирного волосся можна змішати 1 стл. л. гірчиці з водою (0,5 склянки) і 5 стл. л. коньяку. Наносити на локони на 3 хвилини і змивати.
- Подрібнити в кавомолці шишки хмелю, березові бруньки, кропиву, коріння лопуха і солодки. Брати трави по черзі. Потім змішати в банку по 1 стл. л. порошку кожної подрібненої трави. Додати 10 стл.л. житнього борошна, 1 стл. л. порошку гірчиці і 1 чн. л. меленого імбирного кореня. Потім все гарненько перемішати. Вийде 5-7 порцій шампуню. Досить розвести 2 або 3 стл. л. порошку теплою водою до стану густої сметани. Нанести його на сухе волосся, помасажувати коріння. Можна і потримати трохи (хвилин 10) на голові. Потім змити. Регулярне використання дозволить зробити процедуру миття голови рідшою, при цьому зростання волосся значно збільшитися.
Маски для волосся
Гірчичний порошок для волосся може використовуватися і в якості інгредієнта для стимулюючих масок.
- 1 стл. л. гірчичного порошку з'єднати з 2 стл. л. завареного чорного чаю. Окремо збити жовток. Змішати всі складові. Тримати на локони 30 хвилин. Змивати можна без застосування шампуню.
- Для створення додаткового обсягу шевелюрі можна робити таку маску. 1 чн. л. сухого желатину розбавити водою (2-3 стл. л.). Залишити для набухання. Потім з'єднати готовий желатин з яєчним жовтком і 1 чн. л. гірчичного порошку. На локони тримати 25 хвилин. Змивати, не використовуючи шампунь.
- 2 стл. л. гірчиці розвести водою до отримання густої кашки. Додати жовток, 2 стл. л. реп'яхової олії і 2 стл. л. цукру. Перемішати. Нанести на шевелюру. Укрити шапочкою. Утеплити. Тримати від 15 хвилин до години. Стільки, скільки буде можливість витримати. Змити.
Запобіжні заходи і протипоказання
Не варто використовувати гірчичний порошок для сухого волосся. А також при наявності посічених кінчиків краще наносити гірчичне засіб тільки лише на жирні коріння, щоб не погіршити стан локонів.
Не рекомендують гірчиці при чутливій шкірі і наявності будь-яких пошкоджень. Так як вона викликає роздратування покривів і може тим самим погіршити ситуацію.
Обов'язково перед першим вживанням проведення тесту на переносимість нового засобу. При цьому відсутність алергічної реакції при вживанні гірчиці всередину в якості пряного соусу не говорить про те, що при зовнішньому використанні вона не проявиться теж. Адже кількість разової порції при цьому не можна порівняти. Тест робиться легко - достатньо нанести невелику кількість приготованого кошти на ніжну шкіру ліктьового згину або ж за вушко. Можуть бути присутніми печіння.
Але ось почервоніння і свербіж - це ознаки алергії. Гірчиця в такому випадку протипоказана.
Не бажано збільшувати кількість інгредієнта при приготуванні лікувальних складів. В цьому випадку можна отримати зворотний ефект. Локони просто стануть ламкими і можуть почати випадати. Те ж саме стосується дотримання часових інтервалів.
І ще одне попередження. Не можна заварювати гірчицю гарячою водою. При цьому виділяються токсичні ефіри. Вони небезпечні. Краще розчиняти порошок теплою водою або іншими негарячій рідкими складовими з рецептів.
В цілому ж якщо дотримуватися всіх рекомендацій, використання для волосся гірчичного порошку досить безпечно. Це натуральний продукт, який має потужні відновлюють властивості. Він широкодоступний і придбати його можна і в аптеках, і в відділах спецій. Тільки не задумуйте проводити експерименти з готовою гірчицею - приправою. Вона найчастіше має непотрібні добавки у вигляді консервантів, а іноді і барвників.
Спробувати гірчицю для шевелюри все-таки варто, результат можна буде оцінити вже через кілька застосувань. А ще через пару місяців можна буде хизуватися з пишною і привабливою зачіскою.