- Kingston DataTraveler R3.0 64 ГБ
- Тести USB-флеш-накопичувача Kingston DataTraveler R3.0 64 ГБ
- висновок
Не будемо забувати, що виробники модулів оперативної пам'яті також є активними учасниками ринку твердотільних накопичувачів. Більшість з таких фірм до того ж виробляє USB-Flash накопичувачі в самому широкому асортименті. Компанія Kingston якраз є однією з таких, яка надає велику серію різних «флешок» на будь-який смак, колір, гаманець, і головне, потреби користувачів. У цьому матеріалі ми розглянемо одну з поширених лінійок - DataTravaler R3.0, а сам пристрій несе на собі 64 Гбайт пам'яті.
Kingston DataTraveler R3.0 64 ГБ
Серія DataTraveler R3.0 є лінійкою заснованої на базі USB 3.0 інтерфейсу флеш-накопичувачів. Треба сказати, що останнім часом фірми починають активно спекулювати гарними цифрами «3.0», але далеко не всі флешки є досить швидкими, деякі не на багато швидше старих USB 2.0 аналогів. Для початку розглянемо технічні характеристики:
Технічні характеристики виробника
Серія представлена трьома накопичувачами від 16 до 64 Гбайт, в даний момент ми тестуємо старше пристрій з лінійки. Заявлені характеристики представлені як 30 Мбайт / с записи і 70 Мбайт / с читання. Тобто, не так вже й багато, але можна назвати ці значення середніми на ринку, тим більше, не будемо забувати, що вартість накопичувачів не так велика (64 Гбайт флешку можна знайти трохи дешевше 2000 рублів).
Прогумований корпус - запорука надійності
Компанія Kingston позиціонує пристрій, як швидке і надійне. Надійність в даному випадку полягає не тільки в якісній елементній базі, але і корпусі. Справа в тому, що накопичувач одягнений в м'який прогумований корпус, тому може виступати у вигляді протиударного. Звичайно, бити молотком по ньому не можна, але якщо накопичувач випадково вискочить з рук і впаде на підлогу, то вціліти у нього шансів більше, ніж у флешки з пластика, яка може просто розколотися.
Накопичувач поставляється запечатаним в пластикову прозору упаковку. На лицьовій стороні є вказівка про серію, обсязі, інтерфейсі і виробника. Крім того, розробник вважав за потрібне винести сюди заявлені характеристики і тривалість гарантії (5 років, в даному випадку). Зі зворотного боку знаходиться таблиця сумісності з операційними системами і маркування виробника.
Лицьова сторона упаковки Kingston DataTraveler R3.0 64 ГБ
Тильна сторона упаковки Kingston DataTraveler R3.0 64 ГБ
Пристрій виконаний в м'якому асиметричному прогумованому корпусі чорного кольору з синіми вставками. На ньому присутні найменування серії і ємності. У тильній частині знаходиться невеликий отвір для того, щоб можна було приєднати флешку до брелоку. Ковпачок надійно прикріплений і не злітає. Габарити накопичувача складають 70 мм в довжину і 15 мм в товщину (в самому товстому ділянці). DataTraveler R3 добре лежить в руці, а за рахунок матеріалу корпусу не вислизає, але збирає на собі дрібний пил.
Лицьова сторона Kingston DataTraveler R3.0 64 ГБ
Kingston DataTraveler R3.0 64 ГБ, вид збоку
Ковпачок можна закріпити на тильній частині накопичувача, а роз'єм підтримує інтерфейс USB 3.0, про що також свідчить його синій колір.
Ковпачок Kingston DataTraveler R3.0 64 ГБ
Роз'єм USB 3.0 Kingston DataTraveler R3.0 64 ГБ
В цілому, флешку зручно використовувати, але може бути проблематично, підключити разом з нею якісь інші USB пристрої з більш широкими габаритами (якщо ми говоримо про близьке розташування роз'ємів, наприклад, на ноутбуці).
Тести USB-флеш-накопичувача Kingston DataTraveler R3.0 64 ГБ
Для тестування ми проведемо наш стандартний пакет бенчмарков і додаткових вимірів швидкостей часу запису і читання.
Тестовий стенд складається з:
- Процесор: Intel Core i5-3570К - 3.4 ГГц;
- Системна плата: Asus P8Z77-M - Intel Z77 Express;
- Пристрій зберігання: Kingmax SMP35 Client 120 ГБ;
- Оперативна пам'ять: Samsung - DDR3, 8 ГБ;
- Відеокарта: NVIDIA GeForce GTX 780;
- Блок живлення: Xilence XQ1200 1200W;
- Система охолодження ЦП: Zalman CNPS 10x Extreme;
- Корпус: NZXT LexaS;
- Монітор: ASUS PB278Q, 27 "(2560 х 1440);
- ОС: Windows 7 Home Premium x64.
У число тестів увійшли утиліти:
- ATTO Disk Benchmark;
- AS SSD Benchmark;
- CrystalDiskMark;
А також дії:
- Копіювання 300 файлів розміру 1 Мбайт
- Копіювання одного файлу розміру 2.4 ГБ
- Копіювання одного файлу розміру 24.5 ГБ
Результати Kingston DataTraveler R3.0 в ATTO Disk Benchmark
Судячи з результатів ATTO Disk Benchmark, всі заявлені швидкісні показники більш, ніж підтверджуються. У режимі USB 2.0, накопичувач показав до 25 Мбайт / с записи і 33 Мбайт / с читання, в режимі USB 3.0, ми отримали до 68 Мбайт / с записи і до 187 Мбайт / с читання. Варто відзначити, що швидкості нестабільні і в різних умовах можуть бути і менше.
Результати Kingston DataTraveler R3.0 в CrystalDiskMark
Результати в бенчмарке CrystalDiskMark і зовсім дивують, тут були показані аж до 200 Мбайт / с читання і до 90 Мбайт / с записи. До тимчасових вимірів ми поки точно не можемо сказати, чи дійсно даної флешці притаманні такі швидкісні показники.
Результати Kingston DataTraveler R3.0 в AS SSD Copy-Benchmark
Підсумки з AS SSD Benchmark можна порівняти з результатами тесту моделі Apacer AH450, і виходить, що ми до цих пір не можемо коректно порівняти показники швидкодії, так як в деяких дисциплінах, накопичувач DataTraveler R3.0 виявився швидшим флешки Apacer (нагадаємо, її швидкість читання близько 140 Мбайт / с і запису 21 Мбайт / с), але подекуди трохи програв. Тому пора переходити до реальних тестів копіювання і запису, щоб у всьому розібратися.
Результати тесту Kingston DataTraveler R3.0 - запис на USB-Flash-накопичувач
Перший тест у нас на запис, тобто, ми копіюємо з твердотільного накопичувача різні файли на флеш-диск, визначаючи, таким чином, реальну швидкість запису різних типів файлів. Файли розбиті на 3 групи: один дуже великий (24.5 Гбайт), один великий (2.4 Гбайт) і 300 невеликих (по одному мегабайту). Для початку зазначимо, що, незважаючи на те, що заявлені швидкісні показники записи для USB 2.0 і 3.0 відрізняються зовсім небагато (25 і 30 Мбайт / с), ми бачимо, як остання версія інтерфейсу дозволяє накопичувачу прискоритися в 2-3 рази, залежно від типу файлів. По-друге, нас більше цікавить порівняння високих швидкостей на етапі читання з диска, так як поки незрозуміло скільки насправді продемонструє пристрій.
Результати тесту Kingston DataTraveler R3.0 - читання з USB-Flash-накопичувача
Отже, судячи з результатів, диск Kingston скопіював великий файл повільніше, ніж AH450 з більш високою заявленою швидкістю читання, а, отже, заявлені характеристики в 70 Мбайт / с є вірними. Також зазначаємо, що є велика різниця в режимі роботи USB 2.0 і 3.0, складова від 3 до 5 разів.
висновок
Накопичувач Kingston DataTraveler R3.0, не найшвидший і дорогий на ринку, але більш універсальний і розташований до користувачів, які не хочуть переплачувати за ті швидкості, які їм можуть не знадобитися в роботі з ним. Крім того, прогумований корпус дійсно зручний в обігу і дає деякий захист від його поломки.
Якщо вам потрібен робочий інструмент без наворотів, але з набагато більш високими швидкостями, ніж у «просто красивих» флешок, то Kingston DataTraveler R3.0 однозначно вам сподобається.
Висловлюємо велику подяку компанії Kingston за наданий на тести USB-Flash накопичувач.