Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Банан: склад і корисні властивості

Банан є четвертим за популярністю вирощування після рису, пшениці, кукурудзи. Перше місце по його «виробництва» відводиться Індії. У деяких країнах кухня практично заснована на використанні бананів, причому не тільки їх плодів, а й листя. З його стебел роблять подушечки і плоти, шкірка банан використовується як барвник і для виготовлення мила, з бананового листя роблять дах, з текстильного банана (його помилкового стебла) роблять волокно і т.д. Але найцікавіше, що банан (всі його частини) застосовується в медичних і косметологічних цілях.


властивості банана


Цей жовтий плід має щільну кремову структуру, впевнено захищену власної «одягом». Склад банана має властивості і можливості, які можуть абсолютно просто умовити нас включити його в свій щоденний раціон:

  • банан - один з найкращих джерел калію (заповнює електроліти (корисний при діареї); підтримує нормальним кров'яний тиск, покращує серцеву діяльність, знижують ризик серцево-судинних захворювань, сприяє поліпшенню стану кісток; допомагає зберегти баланс рідини в організмі; завдяки йому поліпшується увагу);
  • калій разом з магнієм захищають від атеросклерозу, скорочують ризик інсульту;
  • в банані містяться вітаміни групи В (особливо В6, В12), вітаміни С, А, PP, залізо, кальцій, зола;
  • в складі банана - пектин (нормалізує травлення, м'яко впливає при запорах);
  • банан є єдино дозволеним фруктом при проносі;
  • банан володіє антацидними властивостями (захищає нас від виразки шлунка, особливо в поєднанні з молоком; обволікає слизову і вбиває бактерії, які викликають виразку);
  • банан допомагає організму краще засвоювати кальцій;
  • банан - це прекрасний пребиотик (Створює умови для корисних бактерій в кишечнику);
  • в банані є каротиноїди (полегшують хронічні захворювання, а також допомагають у захисті організму від онкологічних захворювань і діабету; чим більш жовтий колір мають банани, тим більше в них каротиноїдів);
  • банан (при помірному споживанні) дивно корисний для нирок;
  • фосфор банана допомагає роботі нашого мозку;
  • банан досить калорійний (65,5-156,3 ккал в залежності від того десертний це банан або платано і від рівня стиглості), що може бути загрозою нашій стрункості (сушені банани набагато калорийнее сирих - до 359 ккал; банан питательнее картоплі);
  • бананові речовини допомагають нашому організму виробляти гормон радості (серотонін);
  • банан - найпотужніший джерело енергії з рослинних продуктів (при регулярному вживанні між прийомами їжі допомагає від ранкової слабкості);
  • молочний коктейль з бананом і медом допомагає організму подолати похмілля;
  • внутрішня сторона шкірки банана допоможе зняти роздратування, припухлість від укусів комах.

За рівнем користі для нашого кишечника найкорисніші - зелені банани, потім йдуть жовті, а з цятками залишаються на третьому місці.


Незважаючи на цілий перелік корисних властивостей, банан не особливо рекомендований при захворюваннях печінки, при ожирінні і при цукровому діабеті. Його зазвичай не забороняють повністю, але радять вживати в малій кількості (як правило, по половинці в день), на сніданок (причому в відварному вигляді) або полуденок, не використовуючи як десерт.


Банан може викликати алергію у тих, хто має алергічну реакцію на латекс. Але це більше стосується тих бананів, що вирощені штучно.


Косметологічну користь банан приносить в позбавленні від бородавок. Беремо шматочок бананової шкірки, прикладаємо його внутрішньою стороною на бородавку і закріплюємо пластиром. Робимо це якомога довше і частіше, поки бородавка не зникне.


Цікаво, що крім звичних для нас жовтих бананів, існують банани червоні з більш ніжною м'якоттю. Але їх недолік (погана переносимість перевезень) робить їх споживання нами неможливим.


Вибір і зберігання бананів


На щастя, банани доступні круглий рік. Вибір банана буде залежати від того, як скоро ви плануєте його з'їсти. Банан є єдиним продуктом, дозріванням якого можна керувати «вручну». Головне, щоб на його кінці не було цвілі. Якщо ви взяли зелені, то їх можна дуже просто довести до зрілості. Кладемо їх в паперовий пакет разом з яблуком, закриваємо пакет і залишаємо в сухому прохолодному місці. Газ етилен сприятиме дозріванню банана.


Банани можна зберігати, ні в що не загортаючи, при кімнатній температурі, а можна покласти в холодильник. У холодильнику можуть з'явитися темні цятки, але це не впливає негативно на смакові якості і свіжість його м'якоті.


Рецепти страв з банана


Банан є не тільки десертних плодом. Він використовується і для випічки хліба і для приготування різних страв. Його часто можна зустріти в мюслях, а його чіпси не гірше картопляних. У деяких країнах банани навіть консервують або вживають смаженими з сиром. На основі бананового пюре готують кетчуп. Його використовують в супах і в підливах. Отже, рецепти з бананів.


Салат з бананом

Знадобиться: 2 банана, 2 томата, 2 яблука, 1 невеликий болгарський перець, 250г спагетті, 100 г сиру, 6 ст. ложок консервованого горошку, 100 г горіхів (волоських), 1 лимон, 8 ст. ложок сметани, петрушка, перець мелений, сіль.
Приготування: відварюємо спагетті в підсоленій воді, даємо охолонути; банани нарізаємо тонкими кружечками, яблука - тонкими часточками, помідори - кружечками; сир і перець нарезам соломкою; волоські горіхи ділимо на половинки, трохи обсмажуємо на сковороді; робимо соус зі сметани, соку лимона з додаванням солі і перцю; змішуємо в салатниці спагетті, банани, яблука, помідори, перець, зелений горошок, сир, прикрашаємо зеленню і горіхами, а соус подаємо окремо.


Оладки з бананів

Знадобиться: 3 банана (краще дуже стиглих), 1 ст. кефіру, 2 яйця, цукор, сіль, ½ ч. ложки соди, оцет (для гасіння соди), борошно, рослинне масло, збиті вершки і кисло-солодке варення.
Приготування: розминаємо банани в однорідну масу, додаємо яйця, кефір, гашене соду, цукор, сіль і поступово підмішуємо борошно, доводячи тісто до порівняно густого стану; виливаємо оладки ложкою на розігріту сковороду на середньому вогні, і для початку краще накрити їх кришкою; потім знімаємо кришку і смажимо до готовності; подаємо зі збитими вершками і будь-яким кисло-солодким варенням (відмінний смак - з кизиловим).


Кульки з банана

Знадобиться: 10 бананів, 100г горіхів (подрібнених), ½ ч. Ложка мускатного горіха (натертого), 50г родзинок, 3 ст. ложки кокосової стружки, 100г цукру, 4 ст. ложки вершкового масла, топлене масло для фритюру.
Приготування: банани нарізаємо шматочками; горіхи обсмажуємо на 1-2 ст. ложках олії, як стануть коричневого світла, додаємо ізюм, а потім мускатний горіх, знімаємо з вогню; банани підсмажуємо на вершковому маслі, коли стануть м'якими, додаємо цукор і, помішуючи, доводимо до густої однорідної маси, знімаємо з вогню і даємо охолонути; ділимо бананову пасту на 15 частин, а одну змішуємо з горіхами; горіхово-бананову масу ділимо на 14 частин; робимо з кожної бананової частини коржик, а всередину неї закладаємо горіхову начинку, скочується в кульку; нагріваємо масло у фритюрі, опускаємо кульки і смажимо їх там по 2 хвилини (до коричневого кольору); витягуємо і посипаємо кокосовою стружкою; на стіл подаємо гарячими.

Якщо вас серйозно зацікавили властивості банана, можна навіть спробувати виростити цю траву з прекрасними плодами у себе вдома. Заняття це непросте, але цілком реальне. Він починає плодоносити вже при наявності 13-17 великих листків. Цвіте банан протягом року, при цьому верхні плоди можуть вже дозріти, а нижні залишатися зеленими. Так що ви зможете усією родиною їсти їх поступово, наповнюючи свої організми вітамінами.

Наталя Мажіріна
Центр "Азбука для батьків"

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»