Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Новорічний декупаж майстер-клас: оригінальні прикраси

  1. Перший етап підготовки - навчання
  2. Декупаж пляшок шампанського
  3. Процес виготовлення. Крок 1
  4. Процес виготовлення. крок 2
  5. Процес виготовлення. крок 3
  6. Гарний декупаж: майстер клас кулі і різдвяного чобітка
  7. ялинкову кульку
  8. Різдвяний чобіток
  9. В якості висновку

Привіт, мої допитливі читачі. Сьогодні я хочу поговорити про те, що новорічні свята вже не за горами і стоїть потихеньку починати до них готуватися. Можу запропонувати вам відмінний для цього спосіб - новорічний декупаж, майстер-клас якого ви знайдете в цій статті. Адже погодьтеся, що знайти гарну тканину з певним орнаментом або посуд і навіть іграшки досить складно або дорого, що важливо напередодні Нового року. Плюс до всього подарунки, зроблені своїми руками завжди цінніше штампованих. Тому давайте разом зробимо унікальні, красиві і дуже новорічні вироби, щоб прикрасити ними будинок і порадувати близьких!

Зміст статті:

Перший етап підготовки - навчання

І якщо ви рішуче налаштовані освоїти декупаж з усіма його різновидами і допоміжними техніками, тоді вам варто вдатися до вивчення спеціальної літератури. Ось, наприклад, Світлана Юсел пропонує майстриням цілу [urlspan] енциклопедію з декорування папером [/ urlspan]. Плюс до всього, при виготовленні новорічних поробок вам обов'язково знадобляться допоміжні мистецтва золочення, кракелюра або штучного старіння. Вони дуже докладно і зрозуміло описані в представленому джерелі.

Подібна техніка оформлення зрозуміло розказана і в книгах Наталії Фохтіной, а також в цьому матеріалі. Тут ви знайдете приклади комбінації декупажу з іншими видами мистецтва, які допоможуть вам не тільки в підготовці до новорічних святок. Власними силами вам легко буде оформити поверхню старої зношеної меблів. Виготовити такі унікальні предмети кухонного начиння, як чайний будиночок або тарілки для десерту в стилі прованс.

Втім Прованс - це такий дивовижний, по-жіночому ніжний, вишуканий стиль дизайну, який варто вивчати окремо від усього іншого. Він завжди знайде своє місце в інтер'єрі кухонного простору, в оформленні заміських будиночків, та й скрізь, де квітковий орнамент гармонує з іншого обстановкою. Тому на замітку варто взяти книгу Ольги Суховой, в якій детально описані 14 майстер-класів з фото, виконані в стилі Прованс.

Декупаж пляшок шампанського

Вивчивши саму елементарну техніку виконання декупажу для початківців, відразу можна приступати до вибору виробів, де ви дане мистецтво і будете застосовувати. Говорячи про Новий рік, потрібно згадати найпопулярніші прикраси будинку, новорічної ялинки або святкового столу. І навіть якщо в голову приходять самі звичні ялинкові кульки, подарункові шкатулки. Або символ урочистих зустрічей - пляшка шампанського, пам'ятайте, що з цих штучок ви легко зможете зробити справжні витвори мистецтва.

Допомогти вам в цьому також може спеціалізована на новорічних аксесуарах література. У ній наведено не тільки опису поверхневого декорування папером. Також зворотний декупаж, який можна виконувати на скляному посуді, баночках і прозорих пляшках.

Однак я для вас теж підготувала святковий декупаж, майстер-клас якого описаний нижче. З цього приводу у мене заготовлений питання: «Який, на вашу думку, самий новорічний атрибут святкового столу»? Погодьтеся, що крім олів'є, зрозуміло, це пляшка шампанського. Вражати гостей його етикеткою не має ніякого сенсу, а ось рукотворне оформлення цілком може створити відповідну атмосферу. Для оформлення нам знадобиться:

  • сама пляшка з ігристим напоєм, з поверхні якої слід видалити все зайве крім верхньої фольги;
  • білий акриловий грунт;
  • серветка з новорічним орнаментом на ваш смак;
  • акрилові фарби у відповідність з квітами обраного малюнка;
  • закріплює лак;
  • поролонова губка;
  • синтетичні пензлики різних розмірів;
  • наждачний папір.

Процес виготовлення. Крок 1

І так приступимо до нашого творчого процесу. Насамперед нам потрібно видалити з поверхні скла етикетки. Для цього пляшку слід помістити під струмінь теплої води або в яку-небудь ємність, де клей і папір можуть спокійно «откіснуть». Паперова наклейка після цього відійде досить легко і швидко. А ось залишки клею добре знімаються рідиною для зняття лаку, яка, напевно, знайдеться у кожної жінки.

Цей же розчин відмінно знежирює поверхню пляшки або ж можна скористатися будь-яким медичним спиртом, нанесеним на ватний диск. Протерти скляну поверхню слід досить ретельно, щоб не було пропусків. Інакше грунтова основа буде погано триматися на святковій пляшці. Це правило стосується будь-яких виробів зі скла, будь то банку, з якої ви можливо запланували виконати новорічний свічник, або знежирення майбутніх декупажних ваз.

До речі кажучи, забула про раду про те, що поверхня робочого столу краще чимось застелити або ж вам може знадобитися звичайна кухонна дошка. Адже далі нам потрібна поролонова губка спеціальна або взята з кухонного арсеналу. Головне, щоб вона була новою. Їй ми будемо наносити акриловий грунт на поверхню пляшки «промаківающімі» рухами.

При цьому для основи нам потрібно близько 3-х шарів, добре просушені після кожного нанесення. Ви, звичайно, можете скористатися феном. Але в природних умовах грунтовка або той же клей завжди тримається міцніше.

Процес виготовлення. крок 2

Відокремлюємо всі верстви серветки від того, що з картинкою і вирізаємо потрібний фрагмент. За допомогою манікюрних ножиць зробити це дуже просто. Але відповідно до рекомендації багатьох майстрів, картинку потрібно обривати вручну.

Так краю малюнка плавно зливаються з кольором основи, і задекорувати їх значно простіше, ніж чітку грань.

Так краю малюнка плавно зливаються з кольором основи, і задекорувати їх значно простіше, ніж чітку грань

Плюс до всього по краю фрагмента потрібно зробити надрізи або надриви невеликої глибини, щоб картинка змогла краще повторювати округлі форми пляшки без зайвих складок. Потім картинку потрібно помістити поверх харчової плівки або прозорого файлу лицьовою стороною вниз. Майбутній декор слід намочити водою за допомогою м'яких кистей і розправити так, щоб не залишилося складочок.

Потім плівку з серветкою накладаємо на поверхню пляшки і гарненько розгладжуємо за допомогою м'якої тканини або тієї ж губки, тільки чистою. Потягнувши за куточок поліетиленову плівку, ви побачите, що зображення залишилося на скляній поверхні. І тепер його потрібно закріпити за допомогою акрилового клею або навіть ПВА, акуратно погладжуючи пензликом по поверхні.

Далі чекаємо, коли вийшла композиція висохне, і уважно переглядаємо, чи не залишилися по краях складки. Якщо такі є, то усуваємо їх за допомогою дрібної наждачного паперу.

Але так само можна прибрати тільки невеликі похибки. А ось при більш явних вм'ятини варто застосувати об'ємний декупаж. Майстер-клас такого виду оформлення ви знайдете в енциклопедії Юлії Герман, а також багато інших цікавих робіт і покроковий приклад їх виконання.

Процес виготовлення. крок 3

Далі нам потрібно задекорувати залишилися недоробки. А саме - промальовувати відсутні деталі, зафарбувати отримані прогалини і можливо доповнити картинку блискітками. Тому озброюємось пензликами для промальовування деталей і поролоновою губкою, щоб зафарбувати прогалини.

Хутряну обробка шуби і шапки Діда Мороза в нашому випадку доповнюємо блискітками. Причому ви можете взяти сухі блесточки і, змішавши їх з лаком, промокнути необхідні місця. Або скористатися спеціальною акриловою фарбою.

На зворотному боці пляшки з шампанським могло утворитися порожній простір, якщо картинка була прикріплена тільки в одному місці. Тому там стоїть нанести за допомогою фарб і пензлика вітальну і іменну напис, якщо виріб призначається в подарунок. Завершальним етапом нашої святкової вироби буде покриття пляшки лаком. Лак також необхідно наносити в кілька шарів, даючи гарненько просохнути кожному з них.

І ось в цьому місці пропоную вам взяти участь в якомусь конкурсі. Розкажіть, як би ви заповнили порожній простір нашої вироби. А якщо є така можливість, надсилайте фото та залишайте в коментарях. Можливо і мені буде чому у вас повчитися!

Можливо і мені буде чому у вас повчитися

Отже ви бачите, яка гарна і головне - святкова пляшечка у нас вийшла. Таку навіть розкривати шкода. Тому описану техніку можна застосувати для порожніх пляшок, щоб прикрасити ними кухню, вітальню або веранду в будинку. Допомогти вам з цим зможе набір для творчості із зображенням польових квітів. Його головною перевагою є те, що подібний декор можна виконати разом зі своїми дітками, яким вже виповнилося 6-ть років. Або ж довірити їм виконання вироби самостійно.

Гарний декупаж: майстер клас кулі і різдвяного чобітка

Для оформлення презенту, звичайно ж, можна вибрати найрізноманітніші предмети. Дуже красиво виглядає декупаж годин, а будь-який господині сподобається оформлення дошки обробною, яка в наслідок стане не просто прикрасою будинку, але й важливим предметом у кухонного начиння. Але я все-таки вирішила розглянути в цій статті, як можна красиво виконати декупаж новорічного кульки.

Адже купити красиві дизайнерські ялинкові іграшки досить складно в силу зрозумілих причин. А кулі економ-класу зазвичай не вражають своїм оформленням. Тому немає нічого кращого ялинкової кулі, виконаного в техніці декупаж. Картинка на його поверхні може бути будь-яка. Малюкам сподобаються ведмедики, зайчики і лисички, а дітям старшого віку - зображення мультяшних героїв. На кулях може бути як новорічний орнамент, так і картини з природними красотами, з художніми творами мистецтва, з яскравою абстракцією або особистими фото.

Останній з перерахованих варіантів мені здається найцікавіше. Адже в таких ялинкових іграшках нібито прихований якийсь символічний сенс. Так як зустріч Нового Року - вважається торжеством сімейним, вам, напевно, захочеться в цю чарівну ніч бути поруч зі своїми близькими і рідними людьми. Однак не завжди надається така можливість. Тому для своєї ялинки ви можете виготовити кульки з фотографіями рідних, друзів і навіть домашніх вихованців.

ялинкову кульку

Для того, щоб нанесення зображення на кульку відбувалося простіше, пропоную спочатку роздрукувати фото своїх улюблених на звичайному папері. Звичайно ж, і в цьому випадку виникнуть деякі шорсткості. Але тепер ви знаєте, як їх приховати або усунути з поверхні вашої вироби за допомогою наждачного паперу. А в іншому використовуйте власну фантазію, доповнюйте ваш кульку будь-якими деталями, застосовуйте різні стилі, як показано в наступному відео. Тут імітація штучного старіння комбіновано з декором з паперу.

Мені здається у майстри вийшла чудова саморобка! А що думаєте ви? Не забувайте писати про це в коментарях і розповідати про свої успіхи. Ну а я хочу розповісти про ще одну поделке, яка напевно стане в нагоді вам не тільки напередодні святкової підготовки. Але буде корисна і в оформленні літніх сумочок, гаманців, декоративних серветок і скатертин, а також деяких видів одягу. Йтиметься про декупаж на тканині, який потрібен нам для оформлення різдвяного чобітка.

Різдвяний чобіток

Ці шкарпетки, що були раніше традиційними в культурі іноземних народів, тепер є улюбленими прикрасами і в наших будинках. Особливо, коли справа стосується декору різдвяних чобітків своїми руками. Можна створювати дивовижні вишиті вироби, в'язані, виліплені і плетені. А можна абсолютно не володіючи художніми навичками створити вироби з технікою декупажу. І нам всього лише для цього потрібно:

  • натуральна бавовняна тканина;
  • серветки з новорічним малюнком;
  • харчова плівка;
  • пергаментний папір;
  • плоскі синтетичні пензлики;
  • акриловий клей;
  • і що б ви думали? Праска!

Праска

Процес створення цієї прикраси для дому, або ж упаковки для іншого подарунка, так як чобіток або шкарпетка можна використовувати по-різному, дуже простий. Для його створення необхідно вирізати шматочок з тканини потрібного розміру. Зверху нього покласти харчову плівку. Потім відокремити необхідний - верхній шар серветки і покласти його зверху плівки. Всю багатошарову конструкцію прикриваємо ще одним шаром пергаментного паперу і пропрасовуємо гарячою праскою.

Після цього піднімаємо акуратно папір і покриваємо серветку клеєм, а потім чекаємо його повного висихання. Потім знову накладаємо шар пергаменту і влаштовуємо ще одну прасування. Основна робота, декупаж і майстер-клас якої я вам коротко описала, на цьому закінчена. Залишається додати даної заготівлі форму чобітка, а також вирізати аналогічний за габаритами шкарпетка з неоформленого матеріалу. Скріпити обидві заготовки між собою можна красивою ниткою або навіть скріпками, якщо зверху приклеїти за допомогою гарячого клею красиву тасьму. Ваша виріб готова, можете прикрашати нею будинок!

А якщо в моєму описі вам що-небудь було не ясно, тоді пропоную подивитися наступне відео. Тут весь процес показаний наочно, і впоратися з ним зможуть навіть зовсім юні майстрині. Я також представила вам приклади таких шкарпеток, на які ви можете орієнтуватися, придумуючи свою саморобку.

В якості висновку

Завдяки всім цим виробам стає зрозуміло, що декупаж - це дійсно унікальний вид мистецтва, що перетворює дерево і скло, відновлювальний поверхню старих меблів і звичайних взуттєвих коробок, які в наслідок перетворюються на справжні дизайнерські шкатулки. І, до речі кажучи, оформлена таким чином картонна коробка може стати прекрасною упаковкою для цінного підношення до новорічних свят. Для її виготовлення можна навіть не використовувати ґрунтовку і інші сучасні приналежності. Обклеїти поверхню можна звичайною туалетним папером, наприклад, а вже після красивої серветкою.

Але це майстер-клас вже для іншої публікації. А які ще святкові саморобки ви можете виконати з використанням представленої техніки, розказано в спеціалізованому посібнику про новорічному декупажу. Крім того, не варто забувати про інші способи декорування різних виробів або створення їх для щоденного використання, а також для святкових приводів. Також заглядайте на сторінку з майстер-класами в розділі «навчальна діяльність». Вона регулярно поповнюється новими ідеями і цікавими хештегом від справжніх майстрів своєї справи.

На цьому я з вами прощаюся. Діліться, будь ласка, зі мною своїми відкриттями, надсилайте приклади робіт. Не забувайте підписуватися на оновлення блогу і, звичайно, залучайте до цього процесу дітей, друзів, рідних, сусідів і колег! З вами була Тетяна Сухих, до нових зустрічей і нових творінь!

З повагою, Тетяна Сухих! До завтра!

Новорічний декупаж майстер-клас: виготовлення чобітків і прикраса пляшок

5 (100%) 4 vote [s]

З цього приводу у мене заготовлений питання: «Який, на вашу думку, самий новорічний атрибут святкового столу»?
А що думаєте ви?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»