Манка НЕ манка
«З манки тільки кашу варити,» - скажете ви. «Не тільки, - заперечить вам Євгена Єлісєєва, - це ще й відмінний матеріал для рукоділля.»
Олена ПАРАСКІВІДІ
Умілі майстрині навіть звичні варіанти подарунків легко перетворюють в маленькі шедеври. Це завдання без особливих зусиль вирішує Євгена Єлісєєва, яка манкою ... прикрашає пляшки! Так, ви не помилилися. Виявляється, манна крупа це не тільки всім знайома з дитинства смачна каша, пиріг «Маннік» або повітряні пончики, а й основний елемент в декоруванні, використовуваний рукодільниця.
- Все почалося з того, що одного разу, накриваючи стіл на Новий рік, звернула увагу на те, як пляшки зі спиртним «вибиваються» з загальної сервіровки, - розповідає Євгенія. - Через кілька днів після свята у чоловіка був ювілей, і я спробувала прикрасити тару з звеселяючими напоями своїми руками. До цього мені доводилося бачити пляшки весільного шампанського, «одягнені» в костюми нареченого і нареченої, і цікаві тематичні пляшки з різними напоями, оформлені для подарунка на День захисника Вітчизни та 8 Березня. Ось і я вирішила зайнятися декором скляних ємностей, щоб порадувати чоловіка красивою сервіровкою столу, здивувати гостей, а заодно перевірити себе в новому виді творчості.
Декорувати пляшки можна самими різними способами. Хтось прикрашає їх аплікацією в техніці скрапбукінгу, хтось освоює декупаж, в'яже гачком «чохли» для пляшок, розписує їх акриловими фарбами, робить декор із застосуванням шпагату або газетного паперу.
- А я взяла натуральний матеріал - манну крупу. Вона цілком доступна за ціною і завжди є у продажу. Декор пляшки манкою виявився процесом простим. Головне - підібрати ємність гарної форми, очистити і помити її. Потім за допомогою клею ПВА, залитого в шприц без голки, намалювати задуманий візерунок на пляшці і посипати його крупою. Щоб клей висох, зробити це в кілька етапів, з перервами в 3-5 годин. Найкраще сушити пляшку в горизонтальному положенні, тому не треба наносити весь малюнок відразу. Спочатку наносимо одну частину візерунка, перерва 3-5 годин - приступаємо до іншої частини. Залишилося здути манку в просвітах між клеєм і покрити пляшку декількома шарами аерозольного лаку або лаку для волосся.
Для Євгенії найцікавіше в декорі пляшок манною крупою - прикраса на завершальному етапі роботи.
- Тут я даю волю своїй фантазії: яскравими гуашовими фарбами малюю на висохлої манки квіти, сніжинки, янголят, метеликів, приклеюю намистинки, камінчики, декоративні квіти. Добре прикрасити шийку пляшки атласною стрічкою або бантом з різнобарвної тканини. А як радують такі незвичайні і нестандартні подарунки родичів і друзів - це треба бачити! У такі моменти розумієш, що не дарма займаєшся творчістю і ретельно працюєш над кожним своїм «шедевром».
Крім пляшечок, манною крупою можна декорувати банки різної форми, вази, які ви вже не використовуєте в інтер'єрі будинку. Повірте, час, витрачений на декорування таким способом будь скляній ємності, буде витрачено не дарма.