- опис
- Зовнішній вигляд
- різновиди
- види забарвлення
- характер
- Історія породи
- особливості догляду
- годування
- в'язка
- хвороби
- вибираємо кошеня
Бурманська порода кішок привертає увагу до себе ось уже кілька століть. Представники цієї азіатської породи не тільки дуже гарні, але і миролюбні і ласкаві до своїх господарів. Однак, щоб життя такої кішки в вашому домі приносила задоволення і їй, і вам, не достатньо лише любити вихованця: бурма вимагає багато уваги і правильного харчування.
опис
Вирішивши завести таку східну красуню, необхідно бути готовим до того, що кішечка буде проявляти характер. На вигляд вони дуже красиві, тонкі і витончені, але, піднявши таку кішку на руки, можна відчути досить великий, як для вихованця такого розміру, вага.
Завдяки такому неприродному вазі і надзвичайно красивою блискучою вовни, кішки цієї породи отримали неофіційну назву «цегли, загорнутих в шовк».
Розмір: середній.
Вага: у кішок - від 5 до 6 кг, у котів - 8-9 кг.
Країна: М'янма (Бірма).
Тип вовни: короткошерсті.
Тривалість життя: 15-17 років при правильному догляді.
Зовнішній вигляд
Тіло у кішок бурманской породи не відрізняється занадто великими або дуже маленькими розмірами. Кішки цієї породи мають пряму спину, розвинену мускулатуру, потужну грудну клітку і витончені тонкі лапи. Хвіст середньої довжини, що не пухнастий. Клиноподібна форма голови трохи закруглюється догори завдяки широким вилицях.
Вуха у таких кішок також середнього розміру, широкі біля основи, знаходяться на досить великій відстані один від одного. Підборіддя міцне, на носику біля основи можна помітити невелику западину. Очі широко посаджені, їх колір залежить від усього забарвлення вихованця.
Бурман майже не мають підшерстя, завдяки чому їх шерсть, щільно прилягає до тіла, дуже м'яка і приємна. Цікавою рисою цієї породи є те, що колір шерсті її представників залежить від температури: в холоду шерсть темніє, а коли температура піднімається, стає світліше.
різновиди
Можна виділити два основних види бурм:
види забарвлення
Якщо говорити про загальні риси всіх бурм, то слід зауважити, що зверху їх шерсть завжди темніше. Колір шерсті таких котів не може бути повністю рівномірним. Існує 4 основних забарвлення бурманских кішок:
- Блакитний - через те що такий відтінок можна зустріти і у котів інших порід, Бурман блакитного забарвлення не так популярні і поширені, як коричневі представники цієї ж породи. Але не можна сказати, що вихованці такого кольору менш чарівні. До того ж є кілька особливостей бурм блакитного кольору, які відрізняють їх від інших порід такого ж відтінку, наприклад, британських кішок або російських блакитних: сіро-блакитний колір кінчика носа і подушечок, більш світлий відтінок, ніж у британців, і шерстинки на кінцях менш освітлені, ніж у російських блакитних.
У європейських бурманских кішок, крім перерахованих, виділяють ще червоний, кремовий і черепаховий забарвлення.
характер
Опис породи бурманских кішок не буде повним без згадки про відмінний доброзичливому характері таких вихованців. Незважаючи на те що погляд бурманцев строгий, як у справжніх хижаків, ці коти відрізняються ласкавим і поступливим характером. Вони дуже активні і людинолюбний. Заводячи такого вихованця, потрібно бути готовим до того, що він вимагає уваги і ласки.
Бурми дуже прив'язуються до господарів, незважаючи на те що такі коти - відмінні мисливці, вони легко уживаються з іншими тваринами. Завдяки вродженої доброти, властивою бурманской породі, її представники відмінно ладнають з дітьми, не завдають їм шкоди. Тому, якщо в сім'ї є маленькі діти, не варто дозволяти їм мучити кота, т. К. Він не буде відбиватися і захищатися, але буде сильно страждати.
Чи знаєте ви? Завдяки їх відданості та прихильності до господарів бурманских кішок називають ще кішками-собаками.
Такі коти легко навчаються, мають у своєму розпорядженні до себе як людей, так і тварин. Вони рідко стоять на місці і обожнюють привертати до себе увагу. Бурма зустрічатиме і розважати вас і ваших гостей.
Однак варто згадати і про ті якості характеру бурманцев, які для багатьох власників можуть стати мінусами:
- непереносимість самотності. Якщо ви рідко буваєте вдома і більшу частину дня кішка буде проводить одна, краще вибрати іншу породу;
- такі коти - великі шукачі пригод. Можуть тікати від неуважних господарів, вистрибувати у вікна;
- бурми не люблять холоду, повинні міститися в теплі і затишку.
Історія породи
Вперше ця порода дала знати про себе в Південно-Східній Азії, в країні, яка сьогодні носить назви М'янма, а раніше, коли там і з'явилися Бурманські кішки, називалася Бірмою. Звідси і назва породи. Вперше існування таких кішок було задокументовано в ХII столітті в одній з тайських поем.
У давнину Бурманські кішки дуже цінувалися у себе на батьківщині, були храмовими тваринами і прирівнювалися до божества. У кожного ченця повинна була бути своя улюблениця, оточена ласкою і турботою. Стародавні бірманці навіть вважали, що монах тим більше наближений до Бога, чим більше він любить свого кота. Такі кішки були таким собі мостом, що допомагає своїм господарям після смерті перейти в інший світ.
Крім священнослужителів, таких котів могли дозволити собі багаті аристократи, які вважали, що бурми приносять в будинок гроші і щастя. Цих котів також заводили королівські сім'ї і царські особи.
В Європі ця порода почала поширюватися з кінця XIX століття у Великобританії і називалася чорної сіамської кішкою, оскільки є родичем сіамців. Що стосується сучасної бурманской породи кішок, то вона з'явилася завдяки зусиллям одного американського доктора на ім'я Джозеф Томпсон в результаті схрещування сіамців і азіатської кішки по імені Вонг Мяу, яку доктор привіз в США.
Він відбирав найтемніших первістків для подальшого схрещування, поки не з'явився кіт забарвлення «гіркий шоколад». Через кілька років на виставці була представлена нова порода. Перебравшись до Європи, бурми почали набувати все нові і нові забарвлення. В результаті схрещувань, метою яких було виведення нових забарвлень, американські бурми почали купувати більш суворі незграбні форми. Так з'явилися європейські Бурманські кішки.
особливості догляду
Оскільки ця порода - короткошерста, її представники не надто вибагливі у догляді. Їх шерсть легко розчісувати, робити це слід два рази на місяць. купати бурманцев треба в міру необхідності, але не частіше, ніж раз на три місяці, насухо витираючи після такої процедури шерсть. Раз на два тижні необхідно протирати тварині очі і вуха вологою м'якою тканиною, вимоченої в ромашкове настої або окропі, і обрізати кігті.
годування
Такому вихованцеві можна давати сухий корм , Однак, раціон його слід урізноманітнити і звичайною їжею: м'ясом, рибою, яйцями. Якщо вашому коту корм не припав до смаку, насильно змушувати його їсти не треба, краще підшукати альтернативні варіанти.
в'язка
Період статевої зрілості у цієї породи настає у віці 6-8 місяців, тоді кішки починають видавати гучні закличні крики. Однак, не варто відразу вести кішку на в'язку , Оскільки ідеальний вік для цього - півтора-два роки. Як правило, в'язку потрібно проводити на території кота.
Процес цей займає близько 5 днів з урахуванням часу, який знадобиться тваринам, щоб один до одного звикнути. Весь цей час вони повинні знаходитися в одному приміщенні. Для першого разу краще вибрати досвідченого виробника, у якого вже було хороше потомство.
По поведінці кішки після спаровування можна визначити, вагітна Чи вона. Під час вагітності, яка може тривати до 70 днів, кішки стають ще ніжніше і ніжніше. Найчастіше пологи проходять легко, після чого бурми доглядають за потомством, підтримують його чистоту, дають господарям брати кошенят на руки.
Важливо! Якщо після пологів ваша вихованка стала млявою, не приводить в порядок себе і потомство, варто звернутися до ветеринара.
хвороби
Бурманська порода кішок відрізняється стійкістю до різних видів захворювань . Але часто представники цієї породи не можуть відмовити собі в їжі, навіть коли вони зовсім не голодні, що призводить до ожиріння. Тому варто стежити, щоб ваш вихованець не переїдати.
Також бурманци схильні до захворювань ротової порожнини, особливо до гінгівіту. Цей факт зумовлює необхідність відвідування котячого стоматолога щороку. У раціон тварини треба вводити спеціальні тверді корми для видалення зубного нальоту. Котов цієї породи треба берегти від протягів і, звичайно, обробляти від паразитів і робити стандартні вакцини.
вибираємо кошеня
Підбираючи собі бурманских кошеня, необхідно пам'ятати, що він повинен стати членом сім'ї, і робити вибір, не поспішаючи. Також треба визначитися з різновидом, кольором і тим, чи будете ви розводити кошенят і брати участь у виставках.
Чи знаєте ви? Професійне розведення бурманцев - не дуже прибуткова справа, оскільки висока ціна кошенят тільки окупає витрати на їх утримання в перші місяці життя.
Найчастіше забарвлення майбутнього вихованця люди вибирають, спираючись на фото в інтернеті. Тому найпопулярнішим є коричневий колір. Однак вживу всі забарвлення дуже красиві і індивідуальні. Для того щоб вибрати ідеальний колір вашого ідеального кота, необхідно побачити бурманцев всіх забарвлень своїми очима. Зробити це можна, відвідавши велику виставку котів.
Коли ви визначилися з підлогою, кольором, різновидом, необхідно вибрати розплідник. Кращий розплідник повинен відповідати наступним факторам: кошенята в ньому продаються щепленими, з документами і тільки після досягнення 3-місячного віку. Також при покупці оформляється договір купівлі-продажу.
Важливо! Не купуйте кошеня в розпліднику, де його продають не щепленим або у віці до 3 місяців. Також не треба забирати вихованця з виставки: вибираючи кошеняти, необхідно подивитися на його батьків, умови, в яких він зростав.
Варто зауважити, що у виборі кошеняти більш важливим є вибір заводчика, ніж самого вихованця. Якщо ви можете довіряти розпліднику, він не запропонує вам погане тварина. Що стосується ціни бурманской кішки, то в залежності від продавця, віку кошеня, його родоводу і інших чинників, вона може варіюватися від $ 200 до $ 600.
Ця азіатська порода кішок дуже зручна в догляді та утриманні. Завдяки своєму поступливим характером, вона на довгі роки може стати для вас другом, справжнім членом вашої родини. Але, вирішивши завести такого вихованця, слід відповідально підійти до вибору, а купивши кошеня, доглядати за ним і дарувати достатньо любові і ласки, яку так цінують Бурманські кішки.
Чи знаєте ви?Чи знаєте ви?