Бісероплетіння квітів і зокрема бісерна флористика - це те захоплення, яке вимагатиме від Вас великого терпіння, посидючості і багато вільного часу. Часом, на створення однієї пелюстки йде до декількох годин; а процес з'єднання все складових частин в загальну композицію - до декількох днів. А при виготовленні гілок бузку доводиться працювати над кожною суцвіттям окремо. Але, щоб отримати в результаті красивий букет бузку, витраченого часу і сил абсолютно не шкода!
Хотілося б і Вам навчитися плести гарні кисті бузку? Тоді в цьому Вам допоможе наш «Бузок з бісеру» майстер клас. Так, для роботи знадобляться такі матеріали:
- бісер білого, бузкового, зеленого і блакитного кольору №11;
- стеклярус або довга рубка білого, бузкового і блакитного кольору (в крайньому випадку, можна обійтися виключно білим стеклярусом);
- дріт мідний діаметром в 0,3 мм;
- нитки зелені для обмотки стебел квітки.
Даний букет бузку буде складатися з трьох суцвіть, кожне з яких буде виконуватися окремо з різнокольорового бісеру. Але, якщо передбачається робити « Бісероплетіння дерев. бузок », То таких суцвіть і гілок із зеленим листям знадобиться набагато більше. У прикладі вироби буде використовуватися тільки бісер і стеклярус білого кольору; для інших гілок бісер змінюється за кольором, а плетуться вони за тією ж технологією.
Першими робляться квіточки-суцвіття бузку. Для них береться відрізок дроту довжиною в 30 см, на який набирається 5 намистин. Набір намистинок розміщується посередині відрізка. Один з кінців дроту пропускається в зворотному напрямку через першу намистинку з іншого кінця. Дріт затягується, простежуючи за тим, щоб намистинки не змістити з її центру. Виходить перша петелька з намистин.
Поруч виконується ще одна петелька таким же чином: набирається на один з кінців 5 намистин, кінець пропускається в зворотному напрямку через першу намистинку і дріт затягується, підсовуючи при цьому намистинки якомога ближче до першої петлі. Аналогічним способом на обох кінцях дроту робиться ще по одній петлі, щоб в результаті вийшло 4 петлі, розташовані впритул одна до іншої. Кінці дроту скручуються на 1-2 обороту, складаються разом, і на них нанизується 1 стеклярус. Стеклярус присувається впритул до петелька з бісеру, і дріт зі стеклярусом згинається перпендикулярно площині бусинок. Так виходить перша квітка. Він повинен бути трохи схожий на гриб з капелюшком-петелькою і ніжкою зі стеклярусу.
Перша квітка готовий. В наслідок з подібних квіточок збираються гілочки бузку, а вже з них - кисті. Кожна гілочка повинна складатися з 6 квіточок; а таких гілочок для кисті знадобиться близько 9 штук. Пам'ятайте, чим їх буде більше, тим пишніше вийде кисть бузку. Отже, для кожної кисті треба зробити по 54 квіточки.
Після бісероплетіння потрібного числа квіточок, можна братися за бісероплетіння зеленого листя, спираючись на даний «Бузок з бісеру» майстер клас. Для них використовується бісер зеленого кольору. Спочатку виплітається перша половина листка. При цьому застосовується техніка паралельного плетіння, і деталь плететься на дроті довжиною в 25 см за такою схемою по рядах: 1, 2, 2, 3, 4, 5, 6, 5, 4.
Друга половинка листочка приплітається до першої. Подібна техніка використовується при плетінні виноградних, кленових і інших схожих листя. Береться дріт довжиною в 25 см і пропускається між першим і другим рядами першої половинки листка. Кінці дроту вирівнюються, і на ній робиться перший ряд, який складається з однієї намистинки. Той же робочий кінець, розташований ближче до першої половинці листочка, пропускається між другим і третім рядами, і додається другий ряд другої половинки листа, що складається з двох намистин. Робота по подплетанію другої половини листочка триває таким же способом за такою схемою (з 3-го ряду): 3, 4, 5, 5, 5, 4. Завершується листочок складанням центральних кінців дроту і набранням на них однією намистинки. На бічні кінці набирається по 3 намистинки, після чого, з'єднавши всі кінці разом, нанизується ще 10 намистин. Останні набрані намистинки присувається впритул до основи листочка. Лист бузку готовий.
Таким зеленого листя необхідно зробити як мінімум по 3 штуки на суцвіття; але можна більше і різної величини. Якщо Ви сплете занадто багато листочків, то з них можна скласти окрему гілочку.
На цьому етапі бісероплетіння кисті завершується, і починається збірка суцвіть. З окремих квіточок збираються гілочки: для кожної з 6 квіточок. Щоб вийшла гілочка, все 6 квіточок скручуються один за іншим разом так, щоб кінці паличок стеклярусу зійшлися в одній точці. Так збираються всі гілочки. Їх повинно вийти 9 штук. Стеблинки гілок під квіточками обкручуються нитками зеленого кольору на довжину в 1,5-2 см.
Далі йде складання гілок в кисть бузку. Береться одна гілочка (вона стане верхньої і центральної). У місці, де на ній закінчується обмотка нитками, прикручується ще 4 гілки одна за дугою, розташовуючи їх навколо центральної гілки на одному рівні. Потім стебло далі обмотується зеленими нитками на 2 см, і до нього прикручуються наступні 4 гілки. Стебло після цього ще на 2 см обмотується нитками. Слідом до стебла прикручуються зелені листочки з намистин, і обмотка його завершується на потрібній довжині. Нитка закріплюється, а зайва дріт обрізається.
Аналогічним способом робляться інші кисті бузку з бісеру і стеклярусу іншого кольору. З завершених кистей складається букет « Квіти з бісеру своїми руками ». Його можна поставити в вазочку і милуватися нев'янучим весняними квітами.
За бажанням «Бузок з бісеру» майстер клас можна змінити або перетворити на свій лад. Для цього потрібно тільки додати деякі нові елементи і деталі. І навіть погравши з кольором бісеру (наприклад, виконуючи квітки райдужними і кольоровими), відразу вийде щось незвичайне, напрочуд гарне!
Хотілося б і Вам навчитися плести гарні кисті бузку?