- Кулінарна історія: знання - безцінні!
- Про харчової цінності сухофруктів в подробицях
- Готуємо запашний вітамінний напій вдома
- Яблучно-грушевий напій з родзинкою
- склад:
- Компот із сухофруктів з прянощами
- склад:
Сухофрукти - неймовірно смачне і корисне ласощі. Багато людей, які ведуть боротьбу з надмірною вагою, включають їх до свого раціону. Напої з сухофруктів - джерело корисних елементів і вітамінів, а також джерело енергії і здоров'я. Сьогодні ми обговоримо, яка калорійність сухофруктів і не тільки.
Кулінарна історія: знання - безцінні!
В даний час компот, приготований з сухофруктів, вважається для нас звичним повсякденним напоєм. Але ж раніше все було інакше. Вперше такий компот був приготований у Франції за часів правління Людовика 14. І тоді людей абсолютно не цікавило, скільки калорій в сухофруктах. Цей напій могли дозволити собі тільки заможні верстви населення.
Цікаво! Французький компот по консистенції нагадував пюре з додаванням цукрового піску. Він більше був схожий на варення або рідкий джем.
Пізніше компот з'явився в царській Росії. Такий напій тоді був відомий як узвар. До речі, його готували виключно у свята. Найчастіше узвар можна було зустріти на новорічному або різдвяному столі.
Сьогодні для приготування ароматного вітамінного компоту використовують сушені яблука, груші, чорнослив, родзинки, курагу. І практично кожну жінку цікавить калорійність сухофруктів. Таблиця стане для вас пам'яткою, особливо якщо ви уважно стежите за своєю фігурою.
Про харчової цінності сухофруктів в подробицях
В осінньо-зимовий період так хочеться поповнити свій вітамінний запас. Багато господинь з літа запасаються сушеними фруктами і ягодами, а деякі набувають сухофрукти на ринку.
Більшість жінок думають, що в сухофруктах міститься менше кілокалорій, ніж у свіжих плодах. Однак це зовсім не так. Справа в тому, що сухофрукти виробляють шляхом висушування, тобто випаровується волога. А вода займає приблизно 75% в складі фруктів. Ось і виходить, що в сухофруктах залишаються вітаміни, поживні речовини і цукор.
А деякі виробники спеціально додають підсолоджувачі, щоб свідомо поліпшити смак сухофруктів. При виборі такого інгредієнта для компоту звертайте увагу на його калорійність. Якщо говорити про харчову цінність компотів, приготованих із сухофруктів, то вона варіюється від 40 до 60 кілокалорій з розрахунку на 100 мл напою.
Ви самі можете вирахувати харчову цінність компоту. Нічого складного в цьому немає, кількість калорій визначається масою доданого цукрового піску. Калорійність компоту з сухофруктів без цукру відносно невисока і ледве сягає 20 кілокалорій з розрахунку на 100 мл рідини.
При варінні сухофрукти віддають свій природний смак і аромат фільтрованої воді, надаючи напою ледь вловимий солодкуватий смак. В такому випадку кислинка буде домінувати.
Якщо ви любите солодощі, то напевно захочете додати в вітамінний напій цукровий пісок. Врахуйте, що калорійність компоту з сухофруктів з цукром буде вище і досягне приблизно 60-65 кілокалорій. При цьому майже 90% маси припадатиме на так звані порожні вуглеводи.
Готуємо запашний вітамінний напій вдома
Багато господині готують компоти з сухофруктів. І практично у кожної жінки є свій улюблений рецепт. Якщо ви хочете приготувати низькокалорійний напій, то вам слід додавати сушені яблука, ананаси, груші або персики.
На замітку! Ананаси в свіжому вигляді часто включають в дієтичний раціон. Але і в сушеному вигляді можна цей продукт назвати дієтичним. Харчова цінність 100 г сушених ананасів досягає 300 кілокалорій. В такому випадку в напій не додавайте цукровий пісок. Готовий компот можна підсолодити ложечкою рідкого меду.
склад:
- 1 частина сушених яблук;
- 1 частина шипшиновий плодів;
- 1 частина сушеного глоду;
- фільтрована вода;
- за смаком цукровий пісок.
приготування:
- У глибоку каструлю викладаємо потрібну кількість добірної яблучної сушки.
- Додаємо висушені плоди глоду.
- Висушені шипшиновий ягоди складаємо в поліетиленовий пакет і ретельно розминаємо качалкою. Така хитрість дозволить нам отримати максимум корисних властивостей з шипшини, адже більшість мікро- і макроелементів міститься в кісточках.
- Додаємо в каструлю подрібнений шипшина і цукровий пісок.
- Заливаємо фільтрованої водою і ставимо на плиту.
- На помірному вогні доводимо напій до стану кипіння і проварюємо протягом декількох хвилин.
- Залишилося остудити компот і процідити його.
- Такий напій не тільки поповнить вітамінний запас, а й відмінно впорається зі спрагою.
Яблучно-грушевий напій з родзинкою
Ось ще один варіант приготування ароматного узвару із сухофруктів. Груші і яблука можна висушити самостійно, залишиться тільки купити родзинки. Якщо ви хочете, щоб компот містив мінімум кілокалорій, не додавайте цукровий пісок.
склад:
- 1 ст. яблучної сушки;
- 1 ст. грушевої сушки;
- 3 ст. л. цукрового піску;
- 3 л фільтрованої води;
- 1 ст. родзинок.
приготування:
- Підготуємо сухофрукти.
- Якщо ви сумніваєтеся в їх якості, то краще сушені фрукти і родзинки промити гарячою водою.
- Після цього залиште їх у друшляку на кілька хвилин.
- Складаємо сухофрукти в каструлю і заливаємо їх фільтрованої водою.
- Додаємо цукровий пісок і гарненько розмішуємо до повного розчинення останнього.
- Як тільки компот закипить, зменшуємо вогонь до мінімуму і проварюємо його буквально 5 хвилин.
- Ми залишаємо компот в закритій каструлі до повного охолодження.
- Перед вживанням проціджуємо його.
Компот із сухофруктів з прянощами
Для поліпшення смаку і аромату напою господині використовують різні прянощі. Підкреслити смак сухофруктів можна за допомогою кардамону, гвоздикових суцвіть, імбиру, коричних паличок.
склад:
- 2 ст. кураги;
- 1/3 ч. Л. імбирного порошку;
- 3 шт. бадьяна;
- 3 шт. кардамону;
- ½ ч. Л. гвоздикових суцвіть;
- 1 корична паличка;
- 1 ст. цукрового піску;
- фільтрована вода.
приготування:
- Курагу, бажано без кісточок, ретельно промиваємо проточною водою, щоб видалити частинки сміття і пил.
- Складаємо курагу в каструлю і заливаємо фільтрованої водою.
- Чи не подрібнюючи, додаємо в каструлю перераховані вище прянощі.
- Доводимо компот до стану кипіння.
- Після цього варимо його протягом 25 хвилин.
- Якщо ви заздалегідь замочіть курагу на півгодини у воді, то тривалість варіння компоту займе не більше чверті години.
- Додамо в готовий компот цукровий пісок за смаком.
Читайте також:
У компот із сухофруктів можна додавати сушений інжир, калинові ягоди та інші улюблені фрукти в висушеному вигляді. Не забувайте підраховувати їх харчову цінність, просто складіть всі додаються компоненти. Щоб напій був низькокалорійним, виключіть цукровий пісок. Будьте здорові!
Увага, тільки СЬОГОДНІ!