- особливості паркету
- Правила догляду за паркетом
- Засоби по догляду за паркетом
- особливості ламінату
- Правила догляду за ламінатом
- Засоби по догляду за ламінатом
Ламінат та паркет - найбільш часто зустрічаються покриття підлоги в міських квартирах і заміських будинках. Ці естетичні, безпечні і приємні матеріали вже давно завоювали популярність.
Однак, щоб вони надовго зберегли початкові властивості, колір і презентабельний зовнішній вигляд, важливо забезпечити правильний догляд за покриттям. Важливо правильно підібрати засоби по догляду, щоб не зіпсувати матеріал.
У даній статті ми розглянемо, як доглядати за паркетом в домашніх умовах. І розглянемо, як доглядати за ламінатом в квартирі.
особливості паркету
Пол з паркетної дошки - вишукане і дороге покриття, яке прикрасить кожну квартиру або будинок. Таке покриття відрізняють розкішний зовнішній вигляд, довговічність і міцність, висока тепло- і звукоізоляція.
Крім того, це екологічний і 100% безпечний матеріал, так як виготовляється з натурального дерева. Однак паркет вимагає особливого догляду, інакше деревина може швидко зіпсуватися і деформуватися, а підлогу втратити презентабельний зовнішній вигляд.
Дерев'яні покриття потребують щадному догляді, так як волога негативно впливає на натуральний матеріал, веде до руйнування і втрати естетичності, появі гнилі і цвілі. Крім того, сильна механічна дія залишає на паркеті подряпини, вм'ятини та інші дефекти.
Після укладання паркетної дошки потрібно почекати три-чотири дні. У цей період не можна ходити по підлозі, відкривати в приміщенні вікна і двері, інакше покриття може піти бульбашками. Протягом перших двох тижнів експлуатації не можна проводити вологе прибирання, пересувати меблі та інші важкі предмети.
Щоб паркет прослужив довго, підтримуйте оптимальну вологість і температуру повітря в приміщенні. Температура повинна становити 15-25 градусів, а вологість варіюватися в межах 45-65%. Зволожувати повітря можна за допомогою спеціального зволожувача або щодня, розбризкуючи воду з пульверизатора.
Для більшої ефективності додайте у воду кондиціонер для білизни. Це не тільки зволожує повітря, але і допоможе скоротити кількість пилу і позбутися від шерсті домашніх тварин в квартирі , А також вбереже речі від електризації. А тепер давайте докладніше розглянемо, як доглядати за паркетною дошкою.
Правила догляду за паркетом
- У перші два тижні експлуатації не можна використовувати воду і проводити вологе прибирання !;
- У перший місяць після установки паркету не поспішайте укладати на підлогу килимки, доріжки або палас, так як вони можуть залишити на свіжому покритті темні плями;
- Догляд за паркетною дошкою починають через дві-три тижні після укладання і фінішної просочення лаком або маслом. До речі, якщо підлога вкрита маслом, нанесіть на поверхню захисний віск для збільшення терміну служби матеріалу, що покриває підлогу;
- Паркет можна протирати сухою м'якою ганчіркою або щіткою з м'яким ворсом або прибирання проводять пилососом з м'якою шваброю раз в два-три дня;
- Будь-який засіб для догляду за паркетом наносять на поверхню тонким шаром за допомогою сухої ганчірки;
- Забруднення видаляють вологу, і добре вичавленою ганчіркою. Як і у випадку з ламінатом, не допускається вологе прибирання. Після вологого прибирання поверхню витирають сухою м'якою ганчіркою, особливу увагу приділяючи кутах, стиках і просторів між підлогою і плінтусами;
- При миття підлоги не можна використовувати гарячу воду !;
- Жирні плями, сліди від їжі і взуттєвого крему усувають за допомогою гасу або коштів на основі спирту;
- Жуйку або віск свічки заморожують чимось холодним (підійде шматочок льоду) і залишають до повного затвердіння. Потім акуратно прибирають гумовим скребком;
- Сліди косметики і фарби, фломастерів та олівців прибирають розчинами з метилового спирту і водою, розведених 1 до 1;
- Усунути подряпини допоможе відновлює паста для виробів з деревини, емульсії і поліролі на основі воску або спеціальні масла для дерева;
- Під вази і горщики підкладають підставку або піддон, а на ніжки меблів наклейте прокладки з повсті. Не ходіть по паркетним полам в вуличному взутті і на підборах. Бруд, пісок і дрібні камінчики залишають сильні подряпини на поверхні.
Засоби по догляду за паркетом
Важливо підібрати безпечні засоби, які не роз'їдають верхній шар і не пошкоджують покриття. Підходящим варіантом стануть спеціалізовані щадні склади по догляду за паркетними підлогами.
Такі гелі та спреї не містять луг, не залишають мильні сліди й розлучення на підлозі, як стандартні мильні розчини. Для чищення використовуйте тільки м'які ганчірочки і губки.
Замість спеціалізованого засобу також можна вибрати нейтральний концентрований шампунь для миття підлог на основі води без різкого запаху. Він легко видаляє бруд і пил, забезпечує чистоту і свіжість в приміщенні. Такий склад оптимально підходить для щоденного прибирання .
Для генеральної чистки паркету використовують спеціальні засоби на основі концентратів або розчинника. Після такої обробки на поверхню обов'язково наносять захисну емульсію з вмістом воску, поліролі або масла. Такі засоби також використовують для зафарбовування щілин, подряпин і інших дефектів.
Для догляду за паркетом не можна використовувати жорсткі губки і щітки, абразивні та агресивні засоби, дешеві мильні розчини і склади з вмістом мила, лужні і кислотні відбілювачі.
Вони роз'їдають захисний верхній шар ламінату і залишають мильні розлучення. В результаті підлогу втрачає блиск і привабливий зовнішній вигляд, а до поверхні швидко пристає бруд. При правильному догляді паркет прослужить більше 50 років!
особливості ламінату
Ламінат являє панелі з плит на основі ДСП або МДФ і декількох шарів паперу, які просочують смолами меламінів, а потім пресують під великим тиском і при високій температурі. На завершення вироби покривають стійкою акрилової або меламіновою фарбою.
Ламіновані вироби поділяють за класами зносостійкості. Комерційний ламінат з підвищеною стійкістю до зносу служить понад 30 років. Такий матеріал частіше використовують для покриття підлог в установах і різних організаціях, проте можна покласти дане покриття і в будинку.
У будь-якому випадку для квартири вибирайте водостійкий ламінат з підвищеною міцністю, тоді він прослужить кілька десятиліть.
Віддавайте перевагу ламінату з лаковим покриттям, так як матову поверхню очищати дуже важко. Матовий ламінат доведеться протирати кожен день за допомогою м'якої щітки або ганчірки.
Тоді як лакове покриття не так сильно притягує пил, і прибирання можна робити не частіше одного разу на три дні. А як прибрати пил, щоб вона довго не сідала, дивіться тут .
Але незалежно від класу і виду ламінату, догляд за покриттям необхідний обов'язково. В даному випадку важливо уникнути впливу великої кількості вологи, так як вона негативно впливає на матеріал з деревини і провокує утворення цвілі або грибка. Давайте докладніше розглянемо, як забезпечити безпечний і правильний догляд за підлогою з ламінату.
Правила догляду за ламінатом
- Ламінат потрібно очищати пилососом з м'якою шваброю раз в два-три дня;
- Для серйозних забруднень і жирних плям використовуйте злегка вологу швабру. Очищайте пів поздовжньо щодо панелей ламінату і частіше міняйте воду, щоб вона залишалася чистою;
- Після прибирання ретельно протріть поверхню підлоги сухою ганчіркою і видаліть вологу, особливу увагу приділіть стиках між пластинами. Частина, що залишилася волога призведе в деформації і гниття дощок;
- Якщо ви щось пролили на ламінат, негайно витріть утворилася калюжу сухою ганчіркою;
- Догляд за ламінатом має на увазі тільки сухе або вологе прибирання. Мокра прибирання з ганчіркою, з якої стікає вода, під забороною !;
- Якщо на покритті з'явилися подряпини, зафарбувати дефекти можна мастикою для ламінату і дерев'яних покриттів;
- Якщо на підлогу потрапила жуйка або віск свічки, почекайте поки вони повністю тверднуть і потім акуратно очистіть дерев'яним або пластмасовим скребком. Після виконаної процедури покрийте ділянку відновлювальної пастою для дерев'яних поверхонь;
- Не впускайте та не ставити на ламінат важкі предмети. Якщо ви вирішили поставити на підлогу вазу або горщик з квітами, обов'язково підкладіть під об'єкт підставку або піддон;
- Не ходіть по ламінату в вуличному взутті, так як бруд, пісок або дрібні камінчики залишають сильні подряпини на поверхні. Не рекомендується носити і взуття на підборах, так як каблуки теж можуть подряпати матеріал;
- На ніжки меблів наклейте або підкладіть повстяні прокладки. А на дільниці ламінату, які експлуатуються найбільш часто і активно, краще покласти килимки.
Засоби по догляду за ламінатом
Для чищення ламінату використовують тільки м'які щітки і ганчірочки, спеціальні миючі засоби для подібного покриття і просту теплу воду. Сьогодні на ринку побутової хімії ви знайдете широкий вибір різних засобів для чищення для ламінату.
Найбільш зручними і практичними стануть гелі і спрей. Вони очистять підлогу і допоможуть впоратися зі складними плямами. Детальніше, які миючі засоби підійдуть для даного покриття, читайте в статті "Чим відмити ламінат" .
Замість спеціалізованих складів можна взяти універсальні засоби для чищення з нейтральним PH, які підходять для кожного виду статі. Не використовуйте поліруючі засоби і віск для ламінату, так як вони залишать плями і розводи. Мастику застосовують тільки для зафарбовування подряпин.
Для догляду за ламінатом можна використовувати агресивні і абразивні засоби, склади з вмістом мила і дешеві мильні розчини, кислотні та лужні відбілювачі. Вони роз'їдають захисний верхній шар ламінату і залишають мильні розлучення. Пол втрачає блиск і привабливий зовнішній вигляд, а до поверхні швидко пристає бруд.
Оновлюйте покриття паркету і ламінату раз в 7-10 років за допомогою лаку або масла. Ці покриття зручні тим, що в разі пошкодження окремої дошки виріб легко замінити і відремонтувати. При цьому не доведеться міняти покриття повністю. А як прибрати квартиру після ремонту, читайте за посиланням https://vsepodomu.ru/uborka/kak-ubrat-kvartiru-posle-remonta/ .