Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Як прив'язати два гачки на поплавковою вудці правильно

  1. Варіанти розміщення на поплавковою вудці
  2. Як прив'язати два гачки на поплавкову вудку?
  3. спосіб №1
  4. спосіб №2
  5. спосіб №3
  6. спосіб №4
  7. інші вузли
  8. Два гачка на волосіні вудки поплавця: плюси
  9. Два гачка на волосіні вудки поплавця: мінуси
  10. Який вузол вибрати?
  11. Чи потрібен другий гачок?

Ми звикли, говорячи про поплавковою вудці, мати на увазі, що мова йде про лов одним гачком. Однак, деякі використовують при цьому два або більше їх кількість. Що ж є більш ефективним, перший або другий варіант? Звичайно, у відповіді на це питання велику роль відіграють навички рибалки.

навички рибалки

Деякі вважають, що ловля на два гачки неефективна, а інші - що вона зручна і приносить результат. Розглянемо вузли для гачків і повідків більш детально в цій статті.

Варіанти розміщення на поплавковою вудці

Розмістити два гачки на вудці можна кількома різними способами:

  • Один з варіантів - приєднати два повідця однакової довжини до кінця основної волосіні. Цей спосіб вважається ефективним проти риби, яка ефективно всмоктує приманку. Для неї одного гачка може виявитися мало.
  • Інший спосіб їх розташування полягає в тому, щоб до кінця волосіні прикріпити повідці різної довжини. Можна спорядити ці гачки по-різному, що надасть свій вплив на весь процес риболовлі.
  • Ще один варіант полягає в тому, щоб розташувати гачки таким чином. На кінці волосіні - поводок з гачком, потім грузило, потім прикріплюється ще один поводок з гачком. Такий спосіб лову дає одночасно ловити у дна і на середній глибині.

На нашому сайті є стаття, де показано багато різних способів, як зав'язати гачок .

Як прив'язати два гачки на поплавкову вудку?

Цей процес не є дуже складним. Робити чи ні ще один поводок на вудці - вирішувати рибалці. Технічно для цього немає ніяких особливих складнощів. Є кілька різних способів, які можуть для цього підійти.

Тут потрібно врахувати, що в деяких випадках неправильно зав'язаний вузол здатний послабити міцність волосіні і при сильному навантаженню через це вона здатна порвати.

Розповімо про них докладніше:

спосіб №1

спосіб №1

За допомогою даного способу можна досить просто прив'язати до неї ще один або кілька додаткових повідків з гачками. Відзначимо, що при використанні цього способу на основній частині досить зробити тільки невелику петельку.

Розповімо, як правильно зав'язати такий вузол:

  • На основній волосіні робимо просту петлю в тому місці, де ми плануємо прикріпити додатковий поводок.
  • Потім в цю петельку протягуємо поводок таким чином, щоб він охоплював основну так, як показано на малюнку.
  • На вільному кінці повідця з робіть вузол і затягніть його він потрібен для того, щоб в подальшому він не вислизнув з петельки. Як нього підійде «вісімка».

Його називають повідкового вузлом, зробленим на біговій основі. Якщо його зав'язати правильно, то поводок буде розташований перпендикулярно. Це забезпечить те, що він не переплутається з основною жилкою в процесі лову риби.

Ще одним важливим моментом є те, що при його зав'язуванні використано мінімальну кількість перехлеста. Це, в свою чергу, призводить до того, що зменшення міцності основної жилки, в результаті, буде мінімальним.

У цій статті ми розглядали питання, як зробити відвідної поводок .

спосіб №2

Наступний спосіб, про який ми тут розповімо, - досить простий. Тут не йде мова про окремому повідці для другого гачка. Тут прив'язується спочатку один гачок, потім, на деякій відстані, інший.

Розповімо докладніше про те, як правильно прив'язувати їх таким способом:

  • Спочатку потрібно визначити для себе, на якій відстані будуть прив'язані ці гачки. Після цього потрібно протягнути волосінь в вушко, залишивши вільним відповідний відрізок.
  • Після цього вільний кінець потрібно кілька разів обернути навколо цівки гачка. Найкраще це зробити не менше п'яти або шести разів.
  • Потім, притиснувши обгорнуті волосінь пальцем, потрібно вільний кінчик провести через вушко.
  • Після цього вузол необхідно злегка затягнути. Все, один гачок прикріплений до волосіні.
  • Пам'ятаємо, що був залишений вільним певну ділянку волосіні. На ньому таким же чином потрібно буде прив'язати другий гачок.

Цей спосіб добре підходить для тих, хто збирається ловити на живця хижу рибу. Але цим його користь не обмежується. Він ефективний і в тому випадку, коли ловлять на наживку мирну рибу. Однією з важливих особливостей такої риболовної снасті є простота і надійність цього способу.

спосіб №3

спосіб №3

Розповімо ще про один спосіб прив'язування повідця. В принципі, тих двох способів, які наведені в цій статті раніше, для використання досить. До того ж вони користуються найбільшою популярністю в подібних випадках.

Однак, є ще два способи прив'язування повідця, які також є досить популярними. Розповімо про них тут.

Для цього варіанту необхідно не тільки зробити петельку на головній жилці. Ще треба обернути вільний кінець навколо одного з її країв. Зробити це необхідно, принаймні, три рази.

Після цієї підготовки, потрібно злегка потягнути за кінці волосіні. Це треба зробити не надто сильно, а тільки злегка. При цьому сама петелька складеться в вісімку, її краю ляжуть один на одного хрест-навхрест.

Кінчик волосіні повідця необхідно протягнути в одну частину цієї вісімки і вивести назад через іншу частину.

Повідець потрібно закріпити тут за допомогою звичайного для таких ситуацій вузла. Для цього необхідно обгорнути вільний кінець повідця навколо іншого кінця. Зробити це потрібно кілька разів.

Найкраще при цьому зробити п'ять-шість оборотів. Потім вільний кінчик повідця потрібно протягнути через первинну петлю повідця. (Там, де він був пропущений через вісімку.)

Після цього необхідно його затягнути. Робити це потрібно не одним різким рухом, а по черзі злегка затягуючи то поводок, то основну волосінь. Тепер з'єднання закінчено.

спосіб №4

Для в'язання цього вузла спочатку потрібно підготувати поводок. На його кінці потрібно зав'язати вузол, який буде перешкоджати вислизанню. Для цього роблять звичайнісіньку петельку. Вільний край повідця обертають навколо її краю хоча б два рази. Після цього вузол потрібно буде затягнути.

Підготовлений таким способом повідець вже не вислизне під час риболовлі.

Тепер нам потрібно підготувати основну волосінь. Суть цієї підготовки полягає в тому, що потрібно зробити петлю, яка буде надійно закріплювати поводок. Робиться це досить просто. На основній волосіні складається проста петля. Рядів робиться ще одна і протягується в першу.

У протягнути петлю вставляється кінчик повідця і основну волосінь тепер потрібно буде акуратно затягнути. Більш наочно процес зав'язування цього вузла показаний на доданому малюнку.

інші вузли

Наведені типи рибальських вузлів часто використовуються і тому широко поширені, однак, існують і інші варіанти таких вузлів. Як приклад ми можемо навести такий варіант.

Зав'язування цього вузла відбувається наступним чином.

На основній волосіні робиться петля. Для цього її необхідно скласти вдвічі, зробити з подвійної нитки петлю і обернути її кілька разів. Потім протягнути кінчик до первісної петлю. Якщо придивитися, то тут ми побачимо той вузол, яким до волосіні зазвичай прив'язують гачок.

Таким же самим чином потрібно зробити петлю на повідку з гачком.

Тепер їх потрібно протягнути один крізь одного. Зробити це можна досить простим чином. Потрібно протягнути петлю на основній волосіні крізь петлю на повідку. Потім протягнути весь повідець крізь петлю на волосіні. Чи залишиться затягнути вузол.

Два гачка на волосіні вудки поплавця: плюси

Потрібно не забувати, що обидва первинних вузла і вийшов вузол потрібно затягнути. Але робити це одним різким рухом не варто: можна все зробити криво або пошкодити волосінь. Стягувати вузли потрібно невеликими обережними рухами, поправляючи при цьому волосінь, якщо необхідно.

Чи потрібні вони на риболовецькій волосіні? Тут існують свої плюси і свої мінуси.

Спочатку розповімо про те, які переваги це може дати рибалці:

  • Якщо ловити дуже активну рибу, то цілком реальною стає ситуація, коли можна не встигнути вчасно зробити підсічку. У цьому випадку риба може просто з'їсти приманку і поплисти, залишивши рибалки ні з чим. Якщо гачок тільки один, то в цьому випадку є тільки один шанс встигнути підсікти рибу. Якщо ж є ще хоча б один, то ймовірність зловити здобич набагато більше, ніж в першому випадку.
  • Два гачка мають велику масу, ніж один. Тому менше ймовірність того, що їх може знести течією.
  • Через свою збільшеної маси з більшою швидкістю відбувається їх заглиблення.
  • Оборудуя два гачки, можна спорядити їх різними способами. Таким чином, можна розраховувати на ловлю різних видів риб в один і той же час.
  • Деякі рибалки думають, що використання двох приманок для двох гачків більшою мірою приваблює рибу. Однак, це твердження не притаманне.
  • Використання декількох гачків зручно для порівняння ефективності різних типів приманок при лові риби.

Два гачка на волосіні вудки поплавця: мінуси

Тепер поговоримо про мінуси, які мають місце при їх використанні однієї вудці:

  • Одним із суттєвих недоліків є зменшення міцності волосіні в місці, де прикріплюють інший. Зазвичай там зав'язують вузол, який згодом затягується. При сильному ривку (при підсікання риби), волосінь може обірватися в цьому місці.
  • Якщо закидати вудку в місцях, де дно рясніє корчами і тому подібним, два гачки збільшують ймовірність того, що вони застрягнуть.
  • Ще одна важлива особливість цього способу рибної ловлі полягає в тому, що другий гачок істотно впливає на якість гри рибальської снасті. Фактично своєю інерцією він гальмує цю гру, знижуючи привабливість її для риби.
  • В процесі рибної ловлі додатковий проводок здатний легко обвіснуть або може сплутати з основною жилкою.

Який вузол вибрати?

Перш за все потрібно врахувати, що кожен вузол, зав'язаний на волосіні, істотно зменшує її міцність. Звичайно, можна ловити рибу з одним гачком, двома або кількома.

Але чим більше сполучних вузлів, тим менше буде загальна міцність цих рибальських снастей. Крім того, не потрібно забувати, що п рочность волосіні у воді набагато менше, ніж на повітрі. Тому, приймаючи рішення про те, як саме ви плануєте ловити рибу, потрібно зважити всі наявні обставини.

Звичайно, не всі види вузлів надають однаковий вплив на міцність всієї снасті. Міцнішим буде той вузол, у якого менше вигинів.

Якість волосіні також грає важливу роль в цьому питанні. Вибираючи її при покупці, врахуйте, що неякісна жилка - це високий ризик її обриву.

Чи потрібен другий гачок?

Серед рибалок немає однозначної думки про те, чи потрібно на поплавковою вудці використовувати додаткові гачки. Деякі можуть порахувати це неспортивних. А інші вважають, що проблем від другого буде більше, ніж допомоги.

У будь-якому випадку ясно, що збільшення їх кількості не є панацеєю від рибальських невдач. І тут важливе місце займає вміння вибрати правильний гачок відповідно до того, на яку він рибу, щоб він відповідав оснащенні і наживки і багато іншого.

Чи потрібен другий гачок?
Що ж є більш ефективним, перший або другий варіант?
Як прив'язати два гачки на поплавкову вудку?
Чи потрібні вони на риболовецькій волосіні?
Який вузол вибрати?
Чи потрібен другий гачок?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»