Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Чому випадає волосся при грудному вигодовуванні, способи зміцнення волосся при вагітності і лактації

  1. Причини випадіння волосся
  2. Правила догляду за волоссям
  3. правильний раціон
  4. Народні засоби

Практично кожна жінка після пологів і в період лактації зустрічається з проблемою випадіння волосся Практично кожна жінка після пологів і в період лактації зустрічається з проблемою випадіння волосся. Це викликає зайве хвилювання і тривогу, що ще більш негативно позначається на стані шевелюри. Все ж не варто впадати у відчай, адже ця проблема цілком вирішувана. Необхідно лише приділити цьому трохи уваги і можна буде знову захоплюватися своїми розкішними локонами.

Причини випадіння волосся

Насправді назвати одну-єдину причину неможливо. Існує кілька факторів, які можуть бути поодинокими або з'єднують в собі відразу кілька проблем. Лікарі кажуть, що випадання волосся під час грудного вигодовування - цілком нормальне явище. Тому не варто так сильно хвилюватися, адже через час все знову прийде в норму.

Виділяють кілька основних причин:

  • гормональна перебудова організму;
  • погіршення імунної системи;
  • нестача вітамінів і мінералів;
  • порушення режиму сну;
  • наявність постійного стресу;
  • відсутність часу на догляд за волоссям.

Під час вагітності знаходяться в фазі «сну» волосся під дією гормонів починають прокидатися Під час вагітності знаходяться в фазі «сну» волосся під дією гормонів починають прокидатися. Багато жінок помічають, що їх локони стали гущі і пишніше, ростуть швидше і здаються товщі. Після пологів припиняється вироблення певних гормонів, що впливають на волосся. Тому не дивно, що деяка частина волосяних фолікулів знову впадає в «сплячку». Через це починається випадання, яке так лякає жінок. Тільки коли гормони прийдуть в норму, цей процес зупиняється.

Більш того, після пологів більшу частину уваги займає дитина. Жінка перебуває в постійному хвилюванні за нього, спить уривками і намагається підлаштувати його годування в рамки певного режиму. Сама ж боїться з'їсти щось зайве, щоб не викликати у малюка алергію або коліки. Це призводить до стресу, який теж негативно впливає на шевелюру.

Деякі жінки помічають, що волосся випадає під час вагітності, не знають, що робити, і починають панікувати. Насправді основна причина в неправильному раціоні або догляді за волоссям. Досить в цей період додати продукти, багаті вітаміном B і кремнієм, підібрати правильні косметичні засоби.

Правила догляду за волоссям

Якщо сильно впадають волосся при грудному вигодовуванні, досить дотримуватися декількох правил:

  1. Відмовитися від термічного впливу на волосся.
  2. Не застосовувати препарат фарби з аміаком.
  3. Підібрати правильний шампунь і бальзам.
  4. Поліпшити кровообіг шкіри голови.
  5. Нормалізувати раціон.
  6. Намагатися уникати стресових ситуацій.

Бажано на деякий час забути про існування фена, плойки і прасування. Вони ще більше травмують і сушать волосся. Аміачні фарби теж негативно впливають на локони і шкіру голови. А ось хороший дерев'яний гребінь буде акуратно масажувати шкіру голови і не буде виривати кучері.

Шампунь і бальзам повинні бути для зміцнення волосся. Можливі варіанти з натуральними маслами, вітамінами. А ось від шампунів з силіконом і мінеральними маслами слід відмовитися. Вони тільки обтяжують волосся, покриваючи їх і шкіру голови тонкої плівкою, яка гальмує процес регенерації і зволоження.

Після миття голови слід обполоснути волосся прохолодною водою, обернути їх на деякий час рушником і дочекатися природного висихання. Розчісувати їх мокрими не рекомендується, адже вони важче і будуть більше випадати.

Деякі лікарі рекомендують подумати про стрижку, особливо власницям дуже довгих локонів. Це знімає зайву напругу на волосяні цибулини, і їм стане легше утримати волоски. А також не варто забувати про масаж шкіри голови. Робити його можна самостійно, акуратно масажуючи шкіру кінчиками пальців.

правильний раціон

При грудному вигодовуванні жінка потребує в певній кількості калорій. Але, крім них, важливо правильно підібрати продукти, які допоможуть у виробленні молока, залишаючи для організму достатню кількість енергії, вітамінів та інших корисних речовин.

Тому слід додати в меню продукти, багаті:

  • вітаміном B12;
  • жирними амінокислотами;
  • залізом.

Амінокислоти неймовірно важливі, адже без них навіть у здорової людини шкіра і волосся втрачає вологу, починаються проблеми з випаданням і лупою Амінокислоти неймовірно важливі, адже без них навіть у здорової людини шкіра і волосся втрачає вологу, починаються проблеми з випаданням і лупою. Знайти їх можна в м'ясі та рибі, молочних продуктах, оливковій та інших оліях, горіхах.

Дефіцит заліза теж негативно позначається на здоров'я волосся. Тому його важливо постійно поповнювати. Але не варто перестаратися з його кількістю. У нормі за добу необхідно споживати близько 20 мг заліза, але не більше 45 мг. Його можна знайти в яловичих нирках і печінці, в рибі і яйцях.

Втрата волосся під час лактації стала для мене шоком, адже вони у мене завжди були шикарними. Тому почала боротьбу за них за допомогою спеціальних косметичних і народних засобів. А найважливіше - налагодила свій раціон, що принесло тільки позитивний результат.

Катя

Вітамін B12 допомагає знизити втому і підвищити протистояння організму стресовим ситуаціям. Це під час лактації неймовірно важливо. Тому в раціоні повинні бути субпродукти, сардина або тріска, морська капуста, креветки. Ще цей вітамін міститься в шпинаті, горіхах, листі салату і в деяких сирах.

Народні засоби

Іноді народні рецепти вносять відчутну допомогу при лікуванні волосся. Для цього використовують найрізноманітніші продукти та інгредієнти. Найчастіше застосовують:

  • відвари трав;
  • маски;
  • масла;
  • спеціальні маси для поліпшення кровообігу.

Корисно заварювати деякі трави і коріння Корисно заварювати деякі трави і коріння. Серед них є корінь лопуха, аїр, кропива, нирки і листя берези, ромашка, календула. Можна використовувати тільки один інгредієнт або робити відвар з декількох. Досить полоскати в них волосся або використовувати трав'яні відвари безпосередньо для миття. Вони допомагають зміцнити коріння, добре зволожують і підживлюють.

Масла не менш корисні. Можна використовувати масло обліпихи, касторове, зародків пшениці, оливкова, кокосова та інші. Перед нанесенням масло обов'язково треба нагріти на водяній бані, потім укутати волосся в поліетиленовий пакет і утеплити рушником. Змивати через 30-60 хвилин звичайним шампунем і теплою водою.

Волосся після пологів і при годуванні груддю сипалися жахливо. Здавалося, що втрачу всю шевелюру. Тому зробила стрижку, почала використовувати різні маски і обполіскувати відваром з кореня лопуха. Буквально через тиждень помітила різке скорочення випадання! Це була моя перемога.

Ніна

Для поліпшення кровообігу використовують продукти, що викликають місцеве подразнення Для поліпшення кровообігу використовують продукти, що викликають місцеве подразнення. Найчастіше жінки вибирають порошкоподібну гірчицю або перцеву настоянку. Але з ними слід бути дуже акуратними і ретельно дотримуватися дозування. А також не використовувати занадто часто. Від цього шкіра голови стає сухою і неприємно чутливої.

Маски є відмінними помічниками. Для них використовують найрізноманітніші інгредієнти: мед, кефір, зелена глина, пиво, житній хліб. Іноді в них додають масла і вітаміни в капсулах. В основному поєднують пару продуктів. Наприклад, м'якуш житнього хліба і кефір добре розмішують до однорідної маси, наносять на шкіру голови і по всій довжині локонів. Потім утеплюють голову і змивають через 30 хвилин.

Найважливіше - уникати стресу, післяпологової депресії і втоми. Це тільки посилює випадання. Важливо розуміти, що це явище тимчасове, і через час поступово відновиться гормональний фон, прибираючи неприємні наслідки.

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»