Тюрбан - східний головний убір, який застосовується в азіатських країнах з незапам'ятних часів. Його носили також вихідці Північної Африки і Аравійського півострова. Мода на тюрбан ніколи не проходила. У різних країнах він мав різне призначення.
Десь тюрбан нагадував просто чалму, яку споруджували на голові як чоловіки, так і жінки, щоб не отримати «сонячний удар». Для цього навколо голови закручується відріз легкої дихаючої тканини, довжина якої могла становити близько 10 метрів.
Мінімальна кількість необхідної тканини - приблизно 6 метрів. Але в окремих народностей на його виготовлення йшло до 20 м матерії. До того ж подібна чалма мала ще функцію сумки. В Індії воїни носили на голові разом з тюрбаном до 30 кг озброєння і необхідних речей. Традиційно це була матерія темного синього кольору з сріблястими знаками сикхів. Але в різних країнах підбирався відповідний до одягу колір матерії для повсякденного носіння.
Нині подібна чалма має виключно декоративне значення. Хтось закручує її відразу на голову, а десь залишилася традиція намотувати її на тюбетейку або феску. Способів створення чалми на голові багато.
Різні народи застосовували свій спосіб зав'язування тюрбана. Фото: ru.wikipedia.org
Прообраз чалми широко відображений в жіночих головних уборах в усьому світі. У вигляді чалми виготовляють осінньо-зимові жіночі шапки, а навесні і влітку можна носити цей головний убір в поєднанні з сучасним одягом і жінкам, і чоловікам.
Чалма також широко представлена в новій колекції «Весна-літо-2015» російського дизайнера Вікі Газінская. Тюрбани і турецькі огірки стали хітом на показі моди під час Паризького тижня нового сезону 2015 року. Красиво укладене на голові тканини різних відтінків поєднуються не тільки з східними піжамними костюмами, а й з сукнями, і спідницями.
Віка Газінская пропонує жінкам різні варіанти цього східного головного убору. Здавалося б, як можна поєднувати вечірнє ексклюзивну сукню зі східним тюрбаном? Проте, дизайнер сміливо поєднує подібні варіанти одягу, граючи також на контрастності відтінків.
Дизайнер сміливо поєднує вечірнє вбрання з тюрбаном. Фото: vikagazinskaya.ru
У кожній народності існує свій спосіб намотування або зав'язування цього головного убору. Якщо жінки зав'язували тканину на голові, щоб сховатися від сонця або закрити своє обличчя (у східних народів завжди була традиція ховати жіночу красу), то для східних воїнів тюрбани грали роль захисту від ворогів. Вони надягали на шолом, поверх якого було намотано багато тканини, яку неможливо було розрубати мечем з першого удару.
У наші дні цей вид аксесуара грає чисто декоративну роль, як головний убір, службовець прикрасою. Але любов до східної культури цілком може ексклюзивно проявитися і в одязі.
Здавалося б, як можна поєднувати вечірнє ексклюзивну сукню зі східним тюрбаном?