- Зміст статті:
- Що первинне на шляху до красивого тіла і бадьорості - харчування або рух?
- Мої експерименти з харчуванням і на чому я зупинилася.
- Головна відмінність їжі «для бадьорості»
- Які продукти дають енергію і сили організму
- 1. Фрукти і ягоди.
- 2. Овочі.
- 3. Зелень.
- 4. Зелена гречка.
- 5. Горіхи і насіння.
- 6. Сухофрукти.
- Як зробити «енергійне харчування» частиною свого життя: покроковий план.
- Як можна здійснити це на практиці:
Зараз для мене легко говорити на цю тему, але колись я й гадки не мала, що їжа може впливати на нашу активність. Так, я начебто відчувала, що після ситної вечері важко змусити себе рухатися, весь ентузіазм зникає. Але так як це спостерігалося у всіх і повсюдно, я розглядала це як норму життя.
Але ж людині хочеться бути повним енергії і сил. Мамам сили потрібні просто у величезних кількостях. І виносити, і народити, і пережити перший безсонний рік, виховати, допомагати з уроками, переживати за підлітка. Не забути і про інші сфери свого життя. Це ж треба жити у якогось енергетичного джерела, щоб витримати такі багаторічні навантаження нон - стоп.
Тому буде зовсім безладно відмахнутися від такої простої можливості підтримувати свій життєвий тонус як наша «повсякденна їжа». Вона може наситити нас силами, а може відібрати останні.
Якщо Ви хочете дізнатися які продукти дають енергію і сили організму, то ця стаття для вас. За допомогою «правильних продуктів» ви зможете відчутно підвищити свій рівень енергії. Вам буде вистачати сил на більшу кількість справ. На що в даний момент немає ресурсу? На догляд за собою, на самореалізацію? Сьогодні ви цей ресурс знайдете.
Зміст статті:
Що первинне на шляху до красивого тіла і бадьорості - харчування або рух?
Фахівці давно відповіли на це питання: звичайно ж, значення має і те, і інше, але харчування тут стоїть на першому місці. Та це й не дивно: та ж бадьорість безпосередньо залежить від того, що ви з'їли і в якій кількості. Чи захочете ви займатися спортом після рясної і важкої їжі? Або легше зрушити себе з місця після їжі низькокалорійної?
Досить уявити двох людей, які худнуть. Один їсть «як не в себе» і впахівает на тренуваннях. Інший просто зменшив кількість їжі і взагалі не займається фітнесом. Питання: хто буде худнути? Можливо, обидва. Але другий ще й без напрягу. А якщо ще й нагрузочка невелику підключить ... тоді до зниження обсягів скоро додасться підтягнутий силует.
Тому, якщо Ви відчуваєте, що вам не вистачає сил, а після їжі їх не залишається зовсім, не поспішайте побиватися в спортзалі. Почніть з того, що впливає на вас безпосередньо - зі своєю їжі.
Мої експерименти з харчуванням і на чому я зупинилася.
Увага! Мій досвід - це мій особистий шлях! Це не рекомендація фахівця особисто для вас. У всіх різні організми і проблеми зі здоров'ям (або їх відсутність :) Прошу поставитися з розумінням.
Перед тим як перелічити продукти, які дають енергію і сили нашого організму, я хочу розповісти про той шлях, який я пройшла в питаннях харчування. За своєю природою я до повноти не надто схильна, а ось ласощі люблю. Запросто переїдаю. Найчастіше їм не тому, що голодна, а щоб отримати задоволення. Такий ось я емоційний їдець. І до 30 років мені ніяк не заважала ця схема харчування.
Але все колись закінчується. Ресурси організму в тому числі. Я стала відчувати млявість, апатію, з'явилися висипання на шкірі невідомого характеру. Вага злегка збільшився (з 48 до 50 кг, мій зріст 157 см). Я задумалася ... Одночасно з цими проблемами до мене прийшла інформація про сироїдіння. Чесно, це здалося мені паличкою-виручалочкою, рятівником від усіх проблем.
Я перейшла на цей тип харчування буквально за 1 день, перелопативши перед цим купу наукової літератури. І що ви думаєте? Всі мої проблеми реально пройшли! Я стала просто як електровіник! Здоров'я налагодилося.
Не подумайте, я не пропагую сироїдіння в маси, мене саму вистачило лише на півроку. Але саме цей досвід дозволяє мені зараз безпомилково вибирати продукти, які будуть давати мені сили, а не витрачати мої власні ресурси.
Головна відмінність їжі «для бадьорості»
Зараз я харчуюся як все. Але я з задоволенням залишила в своєму раціоні ті продукти, які роблять мене енергійною. Статті та відео, присвячені моєму досвіду в сироїдіння, збереглися тут , Я вирішила їх не видаляти. Це ж частина мого шляху.
Що я залишила на постійній основі, виходячи з результатів цього експерименту?
Зараз я їм все. Але! Тут головне - пропорції. Я намагаюся, щоб більший обсяг припадав саме на «живу» їжу, яка робить мене енергійною. Так, в сирій виявилося багато мінусів, але з чим не посперечаєшся - так це з багаторазово збільшилася енергійністю!
Так яка їжа має цей ефект? Це та їжа, яка зберегла в собі фермети. Це не оброблена термічно їжа. Салати, фрукти, горіхи, зелень. Чим не списочок по здоровому харчуванню? Все, що було зварено, вже не має ферметов для перетравлення в вашому організмі. Вони просто зруйнувалися в процесі термообробки. Доводиться розщедрюватися і витрачати свої. Ну, або Мезімчіком присмачити.
У м'ясі теж є ферменти. Правда, в сирому :) Як тільки ви його зварили, воно починає вже використовувати ваш власний ресурс для того, щоб бути перетравленим.
Які продукти дають енергію і сили організму
Отже, давайте перерахуємо ті конкретні продукти, з'ївши які, ви будете сповнені сил. Хоч для тренування, хоч для активного життя.
1. Фрукти і ягоди.
Перетравлюються моментально. Містять велику кількість клітковини. Тому, навіть дуже солодкі фрукти не дадуть миттєвого стрибка цукру в крові, клітковина не дозволить.
Фрукти можна їсти будь-які.
Але! Бажано зробити їх окремим прийомом їжі або перекусів. Так як з'ївши фрукт відразу після обіду, ви ризикуєте отримати бродіння в кишечнику. Ну уявіть: яблуко вже готове перейти далі, а тут вторить йому дорогу перегородив!
На цьому, до речі, ґрунтуються помилкові переконання деяких людей, які просто впевнені, що фрукти їм не підходять! Просто вони не знають, що краще не змішувати їх з іншою їжею. Так що їжте фрукти з розумом!
2. Овочі.
Нагадаю, що ми розглядаємо саме сирі продукти. Тобто салати цілком підійдуть. Сідайте їсти? Постарайтеся, щоб приблизно половина обсягу від з'їденого припадала на овочевий салат. Тоді з-за столу ви встанете легше, ніж зазвичай.
3. Зелень.
Також можна додавати в салати. Єдині момент - зазвичай багато її НЕ с'ёшь. Якщо ви зацікавитесь і станете зважувати споживану вами зелень, ви просто здивуєтеся нікчемності це значення! Це якісь 5-10-15 грам на порцію. Для отримання ефекту, це, звичайно ж, дуже мало.
Який люди знайшли вихід? Зелені коктейлі! Це одне з найголовніших моїх життєвих знань. Вітаміни та енергія-ось що міститься там в чистому вигляді.
Якщо ви думаєте, що зелені коктейлі-це не смачно, то ви не знаєте головного: що зелень можна взяти нейтральну (наприклад, шпинат), а смак будуть задавати фрукти. Ті, які вам точно до душі. Моє найулюбленіше поєднання: банан, яблуко і шпинат.
У цьому відео я показую, як це все виглядає на практиці.
4. Зелена гречка.
Хочу виділити її окремим пунктом.
Звичайна гречка, до якої ми всі звикли, на жаль, втратила частину своїх корисних властивостей, так як її вже обсмажили до нас (звідси і коричневий колір). Вона, звичайно, теж хороша, але до продуктів, які дають енергію, відноситься саме звичайна гречка. Як її з'їсти? Звичайно ж, ніхто не захоче жувати суху крупу. Але є простий вихід. Якщо ви вже освоїли зелені коктейлі (або просто фруктові або овочеві), ви можете додати її туди, попередньо замочивши у воді, щоб вона стала м'якою. Смак у неї абсолютно нейтральний, його важко виявити. Моя молодша дочка дуже любить «коктейль з гречкою». І частенько просить його зробити.
5. Горіхи і насіння.
Відмінний перекус. Правда, тут варто розуміти, що вони теж повинні бути сирими! Смажені горіхи-дуже і дуже важкий продукт! Не забувайте цікавитися у продавців або на упаковках, оброблені вони термічно чи ні. Я вже відрізняю це на смак.
6. Сухофрукти.
Вони дійсно корисні, якщо є натуральними. Правда, знайти такі стало досить складно. Для збільшення терміну зберігання дуже багато з них просякнуті сиропом, так що шкоди часто можна отримати більше. Ціна, природно, може відрізнятися прямо в рази. Я люблю брати фініки, так як їх простіше відрізнити від шкідливих. Шкідливі промаслити, блищать. А натуральні мають матову поверхню, ніякого блиску.
Як бачите, все дуже просто. Всі ці продукти, які здатні наситити нас енергією, давним - давно нам усім знайомі (ну, можливо, крім зеленої гречки). Просто ми не ставилися до них як до таких. Все чекаємо якоїсь чарівної таблетки, яка вирішить всі наші проблеми.
На ділі ж все набагато простіше. Їж пишу, створену природою, і буде тобі і сила, і легкість.
Як зробити «енергійне харчування» частиною свого життя: покроковий план.
Підведемо підсумки. Все, що нам потрібно знати в теорії, ми вже знаємо. Потрібно їсти більше свіжої рослинної їжі. Це фрукти, овочі, зелень, горіхи і сухофрукти. Це знайомий нам усім з дитинства список «смачненького». Просто варто поставитися до нього саме як до їжі і збільшити частку цих продуктів в своєму повсякденному раціоні.
Як можна здійснити це на практиці:
- Спочатку вам необхідно поспостерігати за своїми поточними раціоном. Можливо виписати те, що Ви з'їли протягом останніх днів. Який обсяг з з'їденого займає корисна рослинна їжа? Просто дивіться на факти. Може бути, вам здається, що ви їсте багато фруктів, а насправді це було одне яблуко за 3 дні. Помоніторьте себе.
- Після того, як ви дізнаєтеся, як справи йдуть насправді, пропишіть свій раціон на найближчий тиждень. Просто злегка збільште кількість бажаних продуктів. Випишіть список покупок і поповните свої запаси на тиждень. Якщо ви не станете бігти попереду паровоза, ваша тиждень пройде легко і дуже навіть смачно. Коли вона підійде до кінця, оцініть своє самопочуття і пропишіть раціон на наступний тиждень.
- Те, що ви хочете ввести на постійній основі, має бути у вас під рукою. У будинку повинна бути їжа! Ви повинні знати, що вам є чим перекусити при бажанні. Перекус у вигляді горішків і сухофруктів можна запросто брати з собою.
- Зазвичай люди з задоволенням їдять свіжу їжу, так що особливих проблем виникнути не повинно. Просто поступово вводите її в звичку. Коли ця їжа стане частиною вашого повсякденного життя, ви помітите, які відбулися зміни у вашому самопочутті. І їх дуже легко регулювати. Хочете скинути вагу - більше рослинної. Хочете легше вставати вранці-їжте більше рослинної на вечерю.
А що в перспективі?
Ну ось, тепер ви знаєте, що робити. Ключове слово тут - робити. Так як одним знанням ситий не будеш, на жаль. Просто поступово міняйте свій спосіб життя, тоді енергії неминуче стане більше. Але, звичайно ж, не однієї їжею ми себе наповнюємо. Щоб бути наповненою «по всіх фронтах» зверніть увагу і на інші сфери свого життя. У цій статті я детально розбираю , Чому нам так часто не вистачає сил і енергії для життя. А також я рекомендую вам завантажити чек-лист «Витоку енергії» , Завдяки йому ви зможете перевірити і відстежити їх у себе.
Бажаю, щоб ви могли організувати своє повсякденне життя так, щоб витоків було мінімум, ну а сил і енергії-максимум! Чекаю в коментарях нижче ваші питання. І поділіться своїм досвідом, можливо, є якісь продукти, які допомагають вам залишатися бадьорою і підтримують у важку хвилину?
На що в даний момент немає ресурсу?На догляд за собою, на самореалізацію?
Чи захочете ви займатися спортом після рясної і важкої їжі?
Або легше зрушити себе з місця після їжі низькокалорійної?
Питання: хто буде худнути?
І що ви думаєте?
Що я залишила на постійній основі, виходячи з результатів цього експерименту?
Так яка їжа має цей ефект?
Чим не списочок по здоровому харчуванню?
Сідайте їсти?