Canon - світовий лідер з виробництва фотоапаратури, копіювальних пристроїв, а також телекомунікаційного обладнання. Грамотний менеджмент і активна діяльність в сфері наукових розробок забезпечили Canon феноменальний рівень досягнень: за найскромнішими підрахунками її річний оборот на сьогоднішній день становить 35,5 млрд. Доларів, вона об'єднує близько 200 дочірніх філій і займає 44,4% ринку цифрових дзеркальних камер. У чому ж полягає секрет такого феноменального успіху? Давайте розберемося.
Canon - логотип, відомий кожному
Canon: історія компанії
Історія бренду Canon бере свій початок в 1933 році. Компанія є дітищем молодих японських інженерів Сабуро Учіда і Горо Йошида, задався метою винайти фотокамеру, яка б за технічними показниками перевершувала кращі зразки виробників-лідерів того часу, німецьких компаній «Contax» і «Leica».
Засновники компанії Canon
Розібравшись в тонкощах конкурентних аналогів, інженери вже в 1934 році створили перший фотоапарат, який став справжньою сенсацією і проривом в області фототехніки. Винахід було названо на честь богині милосердя - Kwanon, але бажання творців вийти на світовий ринок, змусило їх відмовитися від «релігійного» назви, бренд був перейменований в Canon.
Статуя богині Каннон (устар. Кваннон) в Вакаямі
Компанія розвивалася з незбагненною швидкістю і навіть у важкі повоєнні роки залишалася «на плаву». У 1950 році Canon виходить на раніше закритий для Країни висхідного сонця американський ринок. З 1955 року компанія нарощує обсяги продукції, що виготовляється, випускаючи один фото-хіт за іншим, а камери бренду буквально змітають з полиць магазинів. Але, не дивлячись на популярність фотоапаратів Canon, в 1960 році керівництво компанії вирішує розширити товарний асортимент і «замахнутися» на виробництво маловідомого на той час копіювального обладнання. Із завзятістю справжніх самураїв співробітники компанії приступають до розробок, і в 1975 році Canon знову вражає світову спільноту, випустивши прототип сучасного лазерного принтера.
Один з перших принтерів марки Canon
Canon: історія логотипу
Як згадувалося раніше, спочатку компанія носила назву Kwanon, а в якості логотипу в 1934 році було вибрано зображення тисячорука богині милосердя. У 1935 році назва Kwanon було змінено на латинське Canon, що має значення «норма», «канон». Змінився і сам логотип, який тепер був представлений лише назвою, прописаним шрифтом із зарубками. У 1956 році була представлена остання версія логотипу з відомим нам округлим «жирним» шрифтом. В цьому ж році був доданий слоган «you can», в дослівному перекладі означає «ти можеш».
Еволюція логотипу Canon
Особливості картриджів Canon
У струменевих принтерах Canon використовуються відокремлені чорнильниці, що дозволяє замінювати кожну з них окремо: безперечно, це позитивно впливає на економічність. «Ложкою дьогтю» в струменевих принтерах даної марки є вбудований чіп, який налаштований на роздруківку певної кількості сторінок. Як тільки апарат відпрацьовує запрограмований ліміт, він перестає друкувати, поки ви не заміните чорнило. Причому принтер відмовляється працювати навіть після заправки чорнильниці і «вимагає» установки нової.
В Інтернеті існує безліч програм, що дозволяють «перепрошивати» принтери Canon, і відключати в них блокування, що вимагає заміни картриджа. Але чи настільки вони безпечні для принтера? Чи не краще просто користуватися недорогими сумісними картриджами і не ризикувати технікою?
Оригінальні картриджі Canon - це найвища якість за не менше високою ціною
Те ж саме відбувається і з лазерними принтерами Canon: установка нового оригінального картриджа в них далеко не всім по кишені, деякі власники апаратів даного бренду навіть стверджують, що легше купити новий принтер, ніж замінити картриджі в старому. Але вихід з цієї ситуації простий і досить економічний: сумісні картриджі Canon (Високоякісні аналоги оригінальних, виготовлені великими незалежними компаніями) не відрізняються якістю від своїх японських побратимів, але при цьому коштують набагато дешевше.
До речі, деякі картриджі для лазерних принтерів Canon мають свої особливості. Наприклад, стартовий картридж Canon 725 оснащений маленьким відсіком для використаного тонера, тому, щоб не витрачати час на очищення і часті звернення до сервісного центру, рекомендується його не заправляйте, а відразу купувати новий. заправка картриджа Canon 728 повинна здійснюватися тільки хорошим перевіреним тонером, інакше можливі проблеми з якістю друку, яка виходить дуже світлою і важко було розрізнити.
До речі, заправку кольорових картриджів , Будь то Canon або будь-якої іншої бренд, не варто здійснювати самостійно: правильно і безпечно для самого картриджа це зможе зробити тільки фахівець.
У чому ж полягає секрет такого феноменального успіху?Але чи настільки вони безпечні для принтера?
Чи не краще просто користуватися недорогими сумісними картриджами і не ризикувати технікою?