Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Адуляр - місячний камінь: фото, властивості і як відрізнити натуральний адуляр від підробки

  1. Властивості місячного каменю адуляр
  2. Як відрізнити натуральний місячний камінь?
  3. Ціна місячного каменю
  4. Різновиди місячного каменю адуляр
  5. Що називають місячним каменем?

Чудове сяйво польового шпату, більше відомого як адуляр, поки не вдається відтворити ні в одному штучному камені Чудове сяйво польового шпату, більше відомого як адуляр, поки не вдається відтворити ні в одному штучному камені. Деякі різновиди халцедону і кварцу мають схожі оптичними ефектами, але, не дивлячись на це, є просто імітацією і вводять в оману тільки тих, хто ніколи не бачив справжнього адуляру. Неповторна иризация в сьогоденні мінералі обумовлена ​​унікальною внутрішньою структурою.

Адуляр - камінь, який отримав свою назву на честь гори Адула (Альпи в Швейцарії). Саме тут мінерал був вперше виявлений і вивчений. Основне, більш відома назва - місячний камінь. Також в мінералогічних довідниках він згадується як альбіт і селеніт. Риб'яче око, аглауріт і крижаний шпат - теж адуляр. А індуси називають його джандаракандом, що означає «місячне сяйво».

Фізико-механічні властивості

Хімічна формула:

KAlSi3O8 Щільність: 2,55-2,63 Твердість: 6-6,5 Дисперсія: 0,012 Показник заломлення: 1,519-1,525 Колір: безбарвний, білий Прозорість: напівпрозорий, непрозорий Сингонія: Моноклінна Злам: нерівний, ступінчастий Спайність: досконала плеохроизм: відсутня Крихкість: крихкий Блиск: скляний

Місячний камінь адуляр є алюмоксілікат калію, що відноситься до натрієво-кальцієвого польового шпату. Це прозора або напівпрозора різновид ортоклаза. Найчастіше в ювелірній справі використовуються екземпляри блакитного і сріблясто-блакитного кольору, хоча в природі в широко поширені лілові, молочно-білі та жовті зразки.

Однак у цього красивого мінералу є свої слабкі місця, до яких відноситься порівняльна мала твердість. Тому місячний камінь обробляти потрібно з обережністю. Втрачений блиск легко відновлюється за допомогою повторної шліфування й полірування.

Властивості місячного каменю адуляр

Адуляр, властивості якого мають подібності з польовим шпатом, має унікальне місячне світіння. Таке сяйво обумовлено присутністю в складі альбіта (мінерал вулканічного походження ), Наявного в кристалі шарами, що забезпечує декоративні властивості. Інтенсивність світіння залежить від обсягів вкраплень альбіта. Таке явище носить назву адуляресценція, що виникає завдяки тонкопластінчатой ​​структурі.

Для кристалів характерна світлова інтерференція, що викликає появу блакитно-білих або блакитно-сріблястих відсвітів під поверхнею мінералу. Іноді можна зустріти місячний камінь, що володіє астеризмом з ефектом «котячого ока» або в вигляді 4-променевої зірки.

Іноді можна зустріти місячний камінь, що володіє астеризмом з ефектом «котячого ока» або в вигляді 4-променевої зірки

Якщо подивитися на це фото каменю андуляр, можна уявити, яке сяйво випромінює цей мінерал. Саме цей світловий ефект і зумовив його широку популярність.

Як відрізнити натуральний місячний камінь?

Для виготовлення штучного каменю, використовуваного для вставок в ювелірних виробах, використовується технологія прессовок адуляровой і олігоклазовой крихти низької якості. В результаті виходять прозорі і напівпрозорі зразки з блакитним матово-молочним відтінком. Структура у таких імітацій рівномірна або з плавним переходом від прозорої до матово-затемненій молочної зоні.

Природно, набуваючи місячний камінь, як відрізнити його від підробки, цікавить багатьох. Підробку можна легко відрізнити, якщо пильно розглянути кристал з усіх боків. Найпоширенішою імітацією мінералу є скло, блискучу під будь-яким кутом і має однорідну структуру.

Натуральний адуляр переливається тільки під певним кутом. Крім цього, імітація повинна мати сторонні включення. Також варто врахувати, що навіть при видимих ​​для очей тріщинах і дефектах, що підсилюють схожість синтетики з натуральним матеріалом, імітація все рано опалесцирует при обертанні під будь-яким кутом і не проявляє яскраво вираженого відблиску.

Якщо подивитися на дане фото, місячний камінь має чітко виражену пластинчасті структуру і характерне шовковисте світіння.

Ціна місячного каменю

Купуючи місячний камінь, ціна має не останнє значення. При цьому вона може істотно різнитися. Як правило, на її формування впливає колір, розмір і прозорість мінералу. Красиві зразки синього кольору володіють неймовірною тривимірної глибиною, помітною при обертанні. Такі екземпляри високо цінуються колекціонерами. Ціна їх велика. Більш доступними за вартістю є багатобарвні індійські екземпляри.

Середня вартість мінералу на ринку варіюється від 1 до 30 доларів за карат (огранений вставка вагою не більше 1 карата). Вартість більших кристалів (3-5 карат) становить до $ 80 за карат. Що стосується прикрас з цим мінералом, то звичайне кільце з недорогоцінного металу зі вставкою з адуляру коштує близько 500 руб. Вартість прикраси в срібній оправі становить понад 1000 руб.

Різновиди місячного каменю адуляр

Натуральний адуляр, будучи різновидом польового шпату, відноситься до найпоширеніших мінералів на планеті. Його вміст у складі земної кори становить близько 60%. Як правило, кристали шліфуються кабашонов, після чого оговтуються в срібло.

Місячний камінь натуральний має кілька різновидів. Однією з них є лабрадор, відкритий в XVIII столітті.

Однією з них є лабрадор, відкритий в XVIII столітті

Красиві лабрадори видобуваються на Мадагаскарі - мадагаскарський місячний камінь.

Красиві лабрадори видобуваються на Мадагаскарі - мадагаскарський місячний камінь

Ще один різновид - беломорит, напівпрозорий мінерал з білим або синюватим відтінком.

Ще один різновид - беломорит, напівпрозорий мінерал з білим або синюватим відтінком

Але справжній місячний камінь - натуральний адуляр, що є великою рідкістю. Головні родовища - Індії, Шрі-Ланка, Бірма.

Що називають місячним каменем?

Сам по собі цей мінерал викликає багато питань, адже під його визначення потрапляє багато порід і їх імітацій.

В першу чергу, місячним каменем вважається прозорий польовий шпат з блідо-блакитний иризацией, а також індійські різновиди з ефектом котячого очі і астеризмом. Дуже часто цим мінералом називають прозорий плагиоклаз (альбіт-олигоклаз) з иризацией в синьо-білому, зеленому і жовтому тоні.

У різних джерелах місячним каменем називаються багато світлі опалесцентні кристали. Однак назва доцільно використовувати тільки по відношенню до прозорих і напівпрозорих польовим шпатам.

Дивіться адуляр на відео:

Як відрізнити натуральний місячний камінь?
Що називають місячним каменем?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»