- Основні особливості прасок з парогенератором
- Коротко про конструкцію
- Пошук несправностей
- самостійний ремонт
- Звичайні неполадки прасок з парогенератором
- Відеоматеріал
Іноді виникають ситуації, коли в самий невідповідний момент побутові прилади відмовляються функціонувати. Якщо ви хочете перегладіть випрану білизну, а парова система не включається, то парогенератору потрібно терміновий ремонт. У даній статті ми спробуємо знайти джерело проблеми фірми philips та інші. І розглянемо, як зробити ремонт і робити чистку парогенератора своїми руками якщо прилад тече. до змісту ↑
Основні особливості прасок з парогенератором
Розглянемо основні переваги функціонування праски з парогенератором:
- можливість прасування одягу прямо на вішалці;
- без проблем гладити будь-який матеріал;
- присутність функції самоочищення;
- можливість очищення диванної оббивки.
Як і будь-яка побутова техніка, праски з парогенератором іноді виходять з ладу і вимагаю ремонт своїми руками. Для того щоб здійснити такий ремонт, слід попередньо ознайомитися з особливостями подібного побутового апарату.
Розглянемо, з яких основних елементів складається праска з пароутворювачем:
- нагріваючий елемент;
- підошва;
- температурний регулятор;
- терморегулятор;
- регулятор пара;
- індикатор.
Коротко про конструкцію
Незалежно від того, який виробник випускає парогенератор, наприклад, "Бош", "Філіпс" або "Тефаль", всі пристрої характеризуються трьома основними частинами:
- електронним блоком управління;
- підставкою або так званої базою;
- праскою.
Побутовий прилад укомплектований також спеціальними насадками.
Розглянемо принцип роботи парогенератора:
- Бойлер нагріває воду.
- В результаті утворюється пара.
- Утворений пар за спеціальним шланговими пристрою подається до праски.
- У підстави праски присутній перфорація.
- Виходить з отворів пар обробляє тканину, розгладжуючи при цьому будь-якого виду складки.
Важливо! На якість відпарювання не впливають ні розміри одягу, ні її щільність. Так, парогенератор має можливість одночасної обробки постільної білизни, джинсів, костюмів з напіввовняних тканин, різних синтетичних виробів, а також матеріалів, які вимагають дуже делікатного поводження, наприклад, одягу з шовку.
Побутова станція парогенератора виробника Tefal значно відрізняється від побутової техніки з відпарюванням точно такого ж виробника:
- істотною відмінністю є розміри - побутова станція набагато більше і об'ємніше, займаючи при цьому багато місця в приміщенні;
- в парогенераторі вода подається в окремий відсік бойлера, в якому відбувається нагрівання до освіти пара;
- утворений пар не є мокрим - він сухий з приблизною температурою близько 160 градусів;
- одяг і білизна обробляється без дотику до них пристрої у вигляді праски, тому при обробці парою відсутні пошкодження з одягом і не варто переживати за цілісність речей.
до змісту ↑
Пошук несправностей
Чому не працює парогенератор і як його розібрати? При експлуатації побутової техніки іноді виникають ситуації, при яких виявляються різні несправності. За характерними ознаками можна діагностувати деякі з них - ці знання дозволяють виконати ремонтні роботи парогенератора власними руками.
Як відремонтувати парогенератор своїми руками? Все залежить саме від вихідної причини. Якщо парогенератори відмовляються правильно функціонувати і не справляються з покладеними на них обов'язками, то в цьому випадку існує ряд причин, які викликають пошкодження:
- Станція перестала подавати пар - відбулося перегоряння Тена або його контактів. Крім того, іноді присутній некоректне функціонування вимикача бойлера. Також буває, що кнопка подачі пари на приладі просто зламана.
- Якщо тиск перестає регулюватися, то просто зламаний перемикач.
- Апарат подає пар, який характеризується неправильною температурою - температурний запобіжник перегорів, термостат перестав функціонувати.
- Пропала напруга - необхідно перевірити мережевий шнур, можливо одна з жил обірвана.
- Недостатній нагрів води - потрібно перевірити ємність, може бути на її стінках накопичилося безліч різних відкладень.
- Якщо не вимикається індикатор рівня води, а постійно знаходиться у включеному стані, то причиною може бути зламаний датчик.
- Відбувається постійне скидання пари через запобіжний клапан - може бути, в ємності недостатня кількість води.
- Під станцією парогенератора утворилася вода - якимось чином відбувається витік, тому для локалізації несправності вимкніть пристрій.
Важливо! Для того, щоб повною мірою продіагностувати пристрій і самостійно зробити ремонт, необхідно мати у своєму розпорядженні спеціальною апаратурою, оскільки присутність одного паяльника і мультиметра дозволяє вирішити тільки прості завдання і усунути невеликі пошкодження.
до змісту ↑самостійний ремонт
Якщо у вас модель парогенератора компанії Tefal, то ви можете самостійно зробити ремонт, усунувши при цьому прості несправності. Всі моделі мають однакову конструкцію, відмінності існують тільки в деяких нюансах.
Розглянемо найбільш часто зустрічаються несправності і способи, як зробити ремонт парогенератора своїми руками:
- Станція повідомляє, що готова до експлуатації, але коли натискаєш на кнопку, відсутня подача пара - кнопку необхідно замінити.
- Парогенератору не подається пар - в цьому випадку слід перевірити працездатність Тена, запобіжника, електромагнітного клапана, провести очищення пароотводной труби. У разі пошкодження потрібно очистити резервуар бойлера від накипу, провести заміну термостата або шланга, який служить для надходження пара до праски.
- Перемикач тиску характеризується некоректною роботою - застосовуючи мультиметр, потрібно перевірити справність деталі. У разі виникнення поломки потрібно провести заміну і встановити справний мікроперемикач або тумблер.
- На панелі управління відсутня реакція на натискання кнопки - перевіряється цілісність проводки, якщо проблема не знаходиться, то проводку слід замінити.
- У ємності спостерігається постійне світіння індикатора низького рівня води - необхідно проконтролювати рівень води в ємності, якщо він відповідає нормі, то причина знаходиться в датчику об'єму рідини, його потрібно замінити.
- На підошві праски з перфораций спостерігається слабке тиск пара - для вирішення такої проблеми рекомендовано перевірити регулятор, в разі несправності провести заміну на новий.
Неможливо передбачити всі випадки, які можуть виникнути в процесі функціонування пристрою і спровокувати несправності. Даний список можна поповнювати новими проблемними ситуаціями.
Важливо! У цьому переліку розглядаються тільки такі поломки, які споживач здатний самостійно їх усунути. При цьому домашній майстер повинен володіти загальнодоступними навичками по роботі з побутовими електроприладами.
до змісту ↑
Звичайні неполадки прасок з парогенератором
Дуже часто виникають ситуації, при яких несправності обладнання йдуть від різних механічних пошкоджень, в разі помилок при експлуатації пристрою і зносу деяких деталей. При цьому спостерігаються характерні причини несправностей:
- відбувається обрив шнура;
- виникає засмічення розпилювача;
- з заливного отвору парогенератора витікає вода;
- терморегулятор виходить з ладу, в результаті чого відбувається перегрів праски.
Важливо! Неприпустимо занурювати парогенератор в воду, також категорично заборонено обмотувати шнур навколо гарячого пристрої, тільки при вимкненому приладі можна наливати воду в відсік резервуара.
до змісту ↑
Відеоматеріал
Якщо в разі поломки парогенератора, вам вдалося правильно продіагностувати і знайти причину несправності пристрою, не поспішайте самостійно розбирати прилад і ремонтувати його, оскільки ваші дії можуть бути небезпечними. У подібній ситуації, крім знань пристрої праски, досвіду усунення несправностей в електроприладах, необхідно і присутність спеціальних інструментів. Щоб не виникло непередбачених ситуацій, краще всього довірити свою побутову техніку досвідченого фахівця, який швидко і якісно проведе ремонт праски з парогенератором.
Як відремонтувати парогенератор своїми руками?