Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Супи для годуючих мам в перший місяць: рецепти дієтичних страв

  1. Дієтичний суп з галушками з філе індички
  2. Вегетаріанський суп з овочами та рисом
  3. Крем-суп з літніх овочів і філе індички


Супи для годуючих мам в перший місяць після появи малюка на світ нормалізують роботу травних органів. Правильно приготовані перші страви абсолютно безпечні для здоров'я мами і малюка. У перший місяць періоду грудного вигодовування харчування потрібно приділяти особливу увагу. Від вашого здоров'я прямо залежить здоров'я дитини. При дотриманні правил вибору продуктів і технології приготування багато улюблені рецепти залишаться у вашому меню. Звичайно, їх потрібно буде трохи «спростити». Представляємо вам кілька простих варіантів дієтичних супів, які не тільки не зашкодять, але й будуть корисні в період грудного вигодовування.

Дієтичний суп з галушками з філе індички

Коли мова заходить про дієтичних стравах, це не означає, що їх рецепти не повинні містити м'яса. Раціон молодої мами повинен бути збалансованим.

Індичатина вважається самим дієтичним м'ясом (особливо частина філе). Якщо не вдалося знайти м'ясо індички, його можна замінити курячим філе, в якому міститься мінімальна кількість жирів. При цьому потрібно бути повністю впевненою, що у малюка немає алергії на куряче м'ясо.

Зернові і хліб складають основу правильно харчування. У галушках немає дріжджів, що робить їх чудовою альтернативою хліба в період лактації.

Складові:

  • половина філе індички (приблизно 300 г);
  • 2 картоплини;
  • 2 моркви;
  • 1 цибулина;
  • ¼ склянки нежирного молока;
  • 1 куряче яйце;
  • 100 г борошна;
  • 2 л води;
  • 1 лавровий лист;
  • морська сіль.

Спосіб приготування

  1. Курку або індичку бажано купувати охолоджену, а не заморожену. Перед варінням зніміть з м'яса плівку, шкірку і видаліть шматочки жиру. Варіть півгодини на слабкому вогні.
  2. Картопля поріжте маленькими кубиками, моркву потріть на тертці, цибулину очистіть від шкірки, але не нарізайте. Всі овочі киньте з бульйон, цибулину кидайте цілком. В якості приправи можна додати 1 лавровий лист. Перець і інші прянощі протипоказані.
  3. Приготуйте тісто: змішайте в окремій ємності борошно, молоко, сіль і вбийте одне яйце. Консистенція тіста повинна бути густіше, ніж у сметани. Але при цьому недостатньо густий, щоб тісто легко набиралося ложкою.
  4. За 5 хвилин до готовності додайте в бульйон галушки. Для цього візьміть чайну ложку, занурте її в воду, наберіть трохи тесту і опустіть ложку в окріп. У киплячій воді галушки разбухнут приблизно в два рази, це варто врахувати при досягненні тесту. Варяться вони приблизно 5-10 хвилин (залежить від розміру). Готовність легко визначити по сплив на поверхню галушки.
  5. Посоліть бульйон за смаком. Не додавайте спецій і прянощів. При подачі можна додати в тарілку посічену свіжу зелень.

Порада

Їжте менше солоного, жирного і гострого - це погіршує якість і смак грудного молока.

Їжте менше солоного, жирного і гострого - це погіршує якість і смак грудного молока

Вегетаріанський суп з овочами та рисом

Свіжа зелень і овочі - джерело вітамінів і корисних мікроелементів. Один червоний солодкий перець не поступається за кількістю вітаміну C великому апельсину. Раціон годуючої матері повинен складатися переважно з овочів і круп. Вибирайте рецепти на основі цих груп продуктів. Овочевий суп з рисом і зеленню - ідеальне блюдо в період грудного вигодовування. Крім того, за твердженням фахівців, свіжа петрушка покращує смак материнського молока.

Складові:

  • 75 г рисової крупи;
  • 1 солодкий перець (червоний);
  • 2 помідори середнього розміру;
  • 1 цибулина;
  • 10 г оливкової олії;
  • половина пучка свіжої петрушки;
  • 1,5 л води;
  • морська сіль.

Спосіб приготування

  1. Крутим окропом облийте заздалегідь вимиті помідори. Зачекайте, поки вони охолонуть, і акуратно зніміть з них шкірку. Поріжте томати маленькими кубиками. Цибулину наріжте дрібно, як для смаження. Петрушку ретельно промийте під проточною водою і дрібно нарубати.
  2. Додайте в сковороду 1 ст. л. оливкового масла.

    Порада

    Сковороду з антипригарним покриттям можна просто змастити маслом за допомогою пензлика.

  3. Першим на сковороду відправте лук. Не чекайте появи золотисто-коричневої скоринки. Через хвилину додайте до цибулі порізані томати зі свіжою зеленню. Томіть овочеву суміш на слабкому вогні приблизно 5 хвилин.
  4. В цей час очистіть перець від серцевини. Поріжте його тоненькими скибочками (півкільцями). Додайте до інших овочів і млоїте ще 5 хвилин.
  5. У каструлі закип'ятити воду, всипте в неї рисову крупу, овочеву суміш і підсолити. Пам'ятайте: в період лактації потрібно споживати помірна кількість солі.
  6. Через 20 хвилин овочевий суп готовий. Не варто відразу подавати його до столу, він повинен трохи настоятися. Обов'язково додайте в тарілку трохи рубаною свіжої зелені.

Обов'язково додайте в тарілку трохи рубаною свіжої зелені

Крем-суп з літніх овочів і філе індички

Рецепти супів-пюре набирають все більшої популярності. Їх люблять не тільки за ніжність і пікантність, але і за корисні властивості. Вони нормалізують роботу шлунково-кишкового тракту, залишають приємне відчуття одночасно легкості і насиченості. У приготуванні такі страви прості: всі компоненти потрібно перемолоти блендером. Рецепти, які підходять для годуючих матерів, складаються особливо уважно. Овочі і нежирне м'ясо індички можна включати в раціон в період лактації.

Складові:

  • половина філе індички;
  • 1 морквина;
  • 1 кабачок середнього розміру;
  • 1 цибулина;
  • 3 картоплини;
  • 1,5 л води;
  • морська сіль.

Спосіб приготування

  1. Філе індички очистіть від зайвих шматочків жиру, зніміть шкуру і видаліть плівки. Варити філе потрібно цілком. М'ясо помістіть в холодну воду і доведіть до кипіння на маленькому вогні, тоді бульйон вийде прозорий. Через 45 хвилин м'ясо вийміть з води і помістіть в контейнер, щоб воно не завітриться.
  2. Процідіть бульйон через ситечко і закип'ятіть вдруге.
  3. Овочі ретельно промийте, очистіть від шкірки і наріжте шматочками середнього розміру (акуратність тут не важлива). Помістіть їх в киплячий бульйон.
  4. Готовність овочів визначайте вилкою. Коли вони стануть зовсім м'якими, можна вимикати газ.
  5. Перед перемелюванням всіх інгредієнтів не забудьте додати в бульйон порубане філе індички. Суп збийте блендером до консистенції рідкого пюре. Якщо ви переживаєте з приводу вживання м'яса, можна не додавати шматочки філе до овочів. Соліть за смаком. Не забувайте про шкоду надмірного вживання солі в період грудного вигодовування.
  6. У тарілки з готовим супом додайте дрібку рубаною свіжої петрушки. Від перцю, часнику і зеленого лука варто утриматися.

Шалені молоді мами часто роблять багато помилок через надмірне переживання про здоров'я свого чада. Збалансоване харчування підтримує вас у тонусі, а здорова і енергійна мама здатна виростити сильного і міцного малюка. Відмовляючись від тієї чи іншої групи продуктів, ви порушуєте надходження в організм необхідних речовин. Не можна повністю відмовитися від м'яса: готуйте страви з нежирного філе індички. Відмовтеся від концентрованих м'ясних бульйонів, бананів, цитрусових і шоколаду. Чи не смажте, а готуйте на пару. У цей важливий період тільки ви відповідальні за здоров'я вашої дитини.

Пропонуємо Вам ознайомитися зі статтею про те, яку рибу можна мамі, що годує

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»