Молоко у годуючих виробляється тільки в присутності глюкози. Тому при годуванні з'являється бажання з'їсти щось солодке. Цю хіть треба задовольняти. Адже є тістечка, випічка, морозиво, і навіть шоколад. Але все повинно робитися в міру!
Шоколад, якщо він якісний, містить в собі цукор, какао-боби. У шоколаді міститься антиоксиданти. Через цих речовин у матері поліпшується робота серця, сповільнюється старіння клітин. Дефіцит глюкози приносить матері-годувальниці біль в голові, депресію. Але ж її організм ослаблений. Вона тільки що народила малюка, витрачала на це великі сили і їх заповнення для організму обов'язково. Тому нічого страшного не трапиться, якщо мама іноді буде їсти солодке, але тільки в міру.
У якісному шоколаді багато ендорфінів, вони можуть підвищувати жінці настрій, збільшать її працездатність. Багато їсти солодкого навіть лікарі не рекомендують, але 25 г в день солодкого її організм не зіпсують. Зате її втому як рукою зніме. Важливо, як малюк буде реагувати на солодке. Саме для нього це небезпечний фактор. Раз мама його годує, значить все, що їсть вона може переходити до нього з молоком.
У нього від надлишку шоколаду може виникнути алергія. Тому лікарі їсти шоколад дозволяють з обережністю. Треба дивитися, як реагує організм малюка на ту чи іншу страву. У перші три місяці бажано утриматися від солодкого. Його організм в життя тільки починає адаптуватися, додаткове навантаження в цей момент йому не потрібна. Так сталося, що тепер в продажу не існує продукту, в якому немає хоч малу кількість хімічних добавок.
Деякі виробники замість какао-масла для шоколаду використовують рослинні жири. Отриманий продукт людині завдає шкоди. Це просто харчова хімія. До неї може виникнути звикання. Так іноді кажуть. Деякі лікарі-дієтологи також стверджують: вживання шоколадних цукерок викликає звикання. Але тільки в тому випадку, якщо жінка буде з'їдати 55 шоколадних плиток кожен день. Тому дві або три його часточки їй шкоди не принесуть, а користь від цього буде відчуватися.
Від безконтрольного поїдання солодкого у кожної людини можуть з'явитися питання з зубами. Тим більше у мами. Щоб це виключити, необхідно після солодкого відразу чистити зуби і язик або полоскати рот еліксиром. Годує повинна бути постійно насторожі, адже у дитини можуть з'явитися шкірні висипання, зміни в стільці і настрої. Іноді це може бути помітно відразу після годування малюка. Його щічки і ягодички, живіт стають червоними - це діатез! Значить треба солодке зі свого раціону виключити повністю, поспостерігати за малюком. Якщо все приходить в норму, то можна їсти солодке, зовсім небагато. Іноді доводиться відмовлятися від солодкого на весь період годування дитини грудьми.
Зараз в торговій мережі величезна кількість зовсім незнайомих цукерок або шоколаду. Вибирати щось з них треба з обережністю. Ці сумнівні солодкі продукти часто несуть шкоду, стоять вони недорого. Цим привертають покупців. Але краще витратити великі гроші, купити якісний продукт, зате він не насеет шкоди малюкові.