Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Агрус при грудному вигодовуванні

  1. Користь агрусу в період лактації
  2. Лікувальні властивості
  3. Поради та рекомендації

Агрус - ягода, їсти яку рекомендують кожному, оскільки в ній міститься досить багато корисних речовин, не викликає алергічних реакцій, а це свідчить про те, що плід не просто можна, а потрібно включати в раціон харчування молодої матусі.

Користь агрусу в період лактації

У період грудного вигодовування жінка повинна з особливою увагою ставитися до раціону свого харчування, оскільки від цього залежить, в першу чергу, здоров'я малюка.

При цьому в продуктах повинно міститися достатня кількість корисних елементів, які заповнять в потрібному ступені «втрати» годуючої мами При цьому в продуктах повинно міститися достатня кількість корисних елементів, які заповнять в потрібному ступені «втрати» годуючої мами. Це важливо в перші місяці періоду лактації, коли особливо відчувається необхідність грудного молока.

Збалансоване харчування має включати в себе всі продукти, споживання яких вкрай необхідно для повноцінного росту і розвитку карапуза. А як відомо, все життєво необхідне і цінне дитина отримує саме з грудним молоком. У щоденному меню повинні входити овочі, фрукти, каші та м'ясні продукти.

Агрус містить цілий комплекс вітамінів і мінералів, які з певною періодичністю потрібно поповнювати в організмі.

Краще віддати пріоритет натуральному продукту, ніж купувати в аптеках медичні препарати на основі хімічних елементів. Отже, ягода містить:

При цьому агрус вважається дієтичним продуктом, оскільки є низькокалорійним.

до змісту ↑

Лікувальні властивості

Вживання агрусу обов'язково не тільки при вагітності, але і в період лактації. Однак слід знати міру, оскільки навіть найбезпечніша і корисна ягода в великих кількостях все ж здатна завдати шкоди і спровокувати появу алергічної реакції.

Поступове введення в раціон харчування матері того чи іншого продукту забезпечать нормальне поповнення енергетичних запасів виснаженого організму матері.

Незважаючи на можливі протипоказання, агрус все ж має ряд позитивних характеристик, завдяки яким ягода залишається лідером серед собі подібних для вживання жінкою в період вагітності і годування малюка грудним молоком:

  1. Зміцнення зубів і позитивний вплив на ясна. В період лактації організм жінки сильно виснажується і у багатьох, в першу чергу, це проявляється на стані зубів. Більш того, малюк з молоком матері отримує достатню кількість цінних елементів для формування власних зубів.
  2. Нормалізація обмінного процесу в організмі - агрус сприяє прискоренню обміну речовин, що в свою чергу дозволяє повернути колишню стрункість фігури.
  3. Повноцінне функціонування шлунково-кишкового тракту як у мами, так і у малюка (відсутність кольок).
  4. Боротьба з запорами. Натуральне проносне легкої дії, що сприяє виведенню токсинів і інших шкідливих речовин з організму.
  5. Попередження утворення ракових клітин. Використовують ягоди як профілактичний засіб проти раку.
  6. Попередження розвитку патологічних явищ на нирках. Вагітність надає на організм жінки серйозний вплив, що може надалі відбитися на загальному стані здоров'я. Щоб після пологів виключити ймовірність прояву того чи іншого захворювання, важливо приймати оптимальну кількість агрусу щодня. Крім того, ягода грає важливу роль в процесі формування різних органів малюка.
  7. Виведення зайвої рідини. Цей аспект запобігає утворення набряків у вагітної;
  8. Стабілізація стану нервової системи. Завдяки вмісту серотоніну, агрус перетертий з медом буде виступати в якості натурального антидепресанту. В період лактації у деяких жінок нервова система перебуває в критичному стані і нерідкі випадки післяпологових депресій.
  9. Підвищення рівня гемоглобіну. Гарантоване попередження анемії в період вагітності і лактації, що важливо для здоров'я не тільки жінки, а й майбутнього малюка. Дане захворювання може негативно відбитися на карапуз в процесі набору ваги. Можливо навіть з'явиться хоч і незначне, але все ж відставання в розвитку в порівнянні зі своїми однолітками.
  10. Кровообіг в нормі. Агрус є незамінною панацеєю для поліпшення кровообігу в організмі, як мами, так і дитини.
  11. Зміцнення імунітету. Підтримувати нормальний стан імунної системи матері і, звичайно ж, малюка особливо важливо в перший рік.

    Фахівці відзначають, що банальні простудні захворювання в період зростання і розвитку дитини можуть мати негативний вплив на загальний стан здоров'я, що в свою чергу призведе до розвитку відхилень Фахівці відзначають, що банальні простудні захворювання в період зростання і розвитку дитини можуть мати негативний вплив на загальний стан здоров'я, що в свою чергу призведе до розвитку відхилень. Агрус вважається одним з найкращих засобів попередження прояву такого роду патологій при грудному вигодовуванні.

до змісту ↑

Поради та рекомендації

Багато все-таки з побоюванням говорять про те, чи можна мамі, що годує агрус. Всі вживані продукти в період лактації повинні проходити ретельний відбір. Виключаються всі ягоди і фрукти, які мають червоний колір. Пов'язано це з тим, що організм дитини ще недостатньо зміцнів, а такі продукти можуть спровокувати алергічну реакцію.

Найсмачніший агрус, як це може видатися дивним, має саме червонуватий відтінок, що ставить в замішання багатьох матусь Найсмачніший агрус, як це може видатися дивним, має саме червонуватий відтінок, що ставить в замішання багатьох матусь. Однак на відміну від інших фруктів і овочів агрус можна їсти абсолютно будь-якого кольору. Більш того, підрослому карапузові також можна агрус вводити як перший прикорм.

Виникають також питання можна мамі, що годує агрус вживати в їжу в сирому вигляді, або ж можливо урізноманітнити меню стравами, до складу яких входить дана ягода. Насправді існує досить багато всіляких рецептів, приготувати які абсолютно нескладно. Це можуть бути і компоти, і киселі, і джеми. Але найкраще вживати в їжу свіжу ягоду.

Вводячи агрус в щоденний раціон, що годує мамі слід почати з невеликої кількості ягід - 4-5 штучок. Якщо після годування грудьми негативної реакції малюка не буде, то можна поступово збільшувати денну дозу до 300 грам.

Робити варення з агрусом не варто, оскільки після термічної обробки всі корисні речовини у ягоди зникнуть. Для тривалого зберігання можна агрус перетерти з цукром, який буде виступати натуральним консервантом, так і від такої страви буде значно більше користі. Якщо є можливість, то можна агрус заморозити. Корисні властивості ягода не втратить.

Можна також запастися агрусом на зиму, висушивши його, що є прекрасною альтернативою свіжим ягодам Можна також запастися агрусом на зиму, висушивши його, що є прекрасною альтернативою свіжим ягодам. У такому вигляді зберігається корисний продукт протягом двох років (в тканинному мішечку в сухому місці). Стиглі, ретельно вимиті плоди сушаться в духовці при температурі 40 градусів приблизно 5-6 годин. Все залежить від величини ягоди.

Як таких протипоказань до прийому агрусу матері в період лактації немає. Існують деякі обмеження в поєднанні ягоди з іншими продуктами харчування, наприклад, з йогуртами, молоком, кисляком. Може виникнути незапланований діуретичний ефект, що не піде на користь ні мамі, ні малюкові.

Індивідуальна непереносимість також може бути головною причиною протипоказань.

Чи можна мамі, що годує агрус, якщо до вагітності на цю ягоду відзначалися прояви алергічної реакції? Відповідь очевидна -, не варто випробовувати долю і ризикувати станом здоров'я.

Читайте також:

Чи можна мамі, що годує агрус, якщо до вагітності на цю ягоду відзначалися прояви алергічної реакції?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»