- Загальні правила
- певні поверхні
- метал
- Скло, кераміка, емаль
- індукційні плити
- видалення плям
- «Солодке» пляма
- «Жирне» пляма
- застарілі плями
- решітка
- Забруднення на пластикових деталях
- Духовка
Повернемо в естетичний вигляд
Плита - причина багатьох прикрощів господинь. Саме цей об'єкт на кухні забруднюється найчастіше: покривається липкими, важко відмивається жировими шарами, темними плямами, нагаром. У цьому матеріалі ми підкажемо вам, як відмити плиту, розібравши кожен вид забруднення і його місце розташування.
Загальні правила
Перед генеральної чищенням кухонної плити ознайомтеся, будь ласка, з цими простими правилами:
- Починаючи чистку, перекрийте газ і / або обесточьте плиту.
- Насамперед смахніте щіткою все сміття - шматочки нагару, крихти їжі, пил - щоб залишилися тільки ті забруднення, які ми і будемо відмивати.
- Знімні конфорки миються окремо: їх можна попередньо замочити в мисці з гарячою водою.
- Промивати дозволяється все, крім нагрівальних елементів.
- Не використовуйте жорсткі, а особливо металеві щітки і губки, щоб відмити гар плити. Мало того, що вони залишать вічні подряпини, так там буде накопичуватися жир, який буде важко вивести з цього мікроуглубленія.
- Візьміть за правило закінчувати чистку не тільки відмиванням забруднених поверхонь, але і всієї плити цілком.
Знарядь тільки м'якими щітками
певні поверхні
Для кожної вручений поверхні буде ефективна своя особлива чистка.
метал
Якщо робоча поверхня плити виконана з «нержавійки», то вам буде корисно наступне - як відмити нагар з плити:
- Найкраще відразу після того, як ви поставите пляма, змити його ганчіркою, попередньо змоченою в засобі для миття посуду.
- Для застарілих забруднень - насипте рівномірно на поверхню сіль, соду, а потім залийте водою. Через півгодини змийте цю справу.
- Припустимо працювати за допомогою їдкої хімії - коштів, що мають в своєму складі ПАР, оксиди титану, ортофосфати. Але не забувайте в цьому випадку про гумових рукавичках!
Не залишайте без уваги спеціальні засоби
Чистіть плиту після кожного використання
Скло, кераміка, емаль
Ці різні поверхні об'єднує одне - вони беззахисні перед механічними пошкодженнями. Подряпини, сколи, тріщини - ось наслідок недбалого ставлення до них. Тому в даному випадку потрібно відмовитися від абразивів, жорстких губок і щіток. Саме те - губка-мочалка на пінистої основі або поролонова.
Чистіть поверхню тільки м'якими губками
Як відмити бруд з плити в цьому випадку? Що стосується коштів, то найефективніше вам допоможе нашатирний спирт (розчин з водою 1:10). Спраглі плями жиру можна обробити пастою з соди і води. Залиште консистенцію на десяток хвилин - а потім забруднення легко ототрется.
індукційні плити
Такі плити виглядають приголомшливо і легко вписуються в самий сучасний інтер'єр. Але при цьому коштують вони чимало. Ваші витрати на цьому не закінчуються - для чищення індукційних плит необхідно купувати спеціальні засоби, так і спеціальні губки, щоб відмити нагар плити. Звичайна ганчір'я залишає на вручений поверхні прикрі розлучення.
За такою плитою і догляд повинен бути і спеціальний догляд
Ні в якому разі не використовуйте для чищення абразиви або жорсткі губки та щітки! Для сильно прилипли забруднень використовуйте спеціальні дерев'яні скребки. Якщо така механічна чистка не привела до задовільного результату, капніть на забруднення рослинного масла.
Використання професійних засобів очищення добре тим, що вони швидко прибирають не тільки жир і нагар, але і вапняний наліт. А ще утворюють на вручений поверхні силікатну плівку-захист, яка додатково оберігає її від забруднень.
Придбайте спеціальний «м'який» скребок
Якщо ж у вас під рукою не виявилося такого засобу, можна замінити його на альтернативне, перед тим як відмити жирні плями на плиті:
- Рідина для миття скла. Нанесіть на кілька хвилин на забруднення, а потім змийте губкою і чистою водою. Спосіб прекрасно усуне і неприємний запах пригоріла їжі.
- Оцет. Крім чистячих властивостей, має ще й дезінфікуючими. Розбавте речовина водою в пропорції 1: 1 і обробіть розчином індукційну варильну поверхню. Не забудьте як слід промити чистою водою.
Жир на плиті відмити допоможе і засіб для чищення скла
Щоб така естетично виглядає плита довше залишалася чистою і красивою, візьміть на замітку наступне:
- Якщо ви використовуєте не спеціальна посуд для індукційних плит, то намагайтеся якомога менше рухати її. У звичайних каструль, сковорідок не ідеально рівне дно, яке може пошкодити поверхню, залишити на ній подряпини.
- Найкращий варіант - закупитися спеціальним посудом.
- Не ставте пластикові вироби на ще гарячу плиту.
- Візьміть за правило очищати плиту після кожного її використання.
- Не вмикайте плиту, поки на ній є забруднення від минулого готування - воно пригорить і його буде куди складніше прибрати.
видалення плям
Підкажемо, ніж видалити різного роду плями з поверхні плити. Додаткові поради дивіться у відео в цій статті.
«Солодке» пляма
Якщо пляма залишилося від сиропу, рідкого цукру, варення і т.д., то його варто залити гарячою водою. Через 15 хвилин така важко піддаватися липка «прішлепка» дуже легко піти звичайної губкою - цукор розчинитися у воді.
«Жирне» пляма
Як відмити пригоріла жир плити найкраще? Боротися ми будемо так само, як з жирної посудом - заллємо поверхню розчином гарячої води і миючого засобу для посуду. Через 20 хвилин починаємо чистку. Швидше за все, відійшов від поверхні жир скачається в грудочки. Тому потрібно спочатку прибрати ганчіркою брудну воду з цими частками, а потім вже губкою, змоченою в мильному розчині, вимити і вичистити начисто плиту.
застарілі плями
Боротьба тут буде більш радикальною - тому вам варто озброїтися спеціальним засобом для чищення кухонних плит. А ще - обов'язково надіти щільні гумові рукавички! В якості альтернативи можна використовувати розчин оцту, лимонної кислоти і звичайної кухонної солі.
решітка
Як відмити грати на плиті швидко і легко? Напрямок ваших зусиль залежить від того, з якого матеріалу виготовлена решітка - чавун, сталь або інший матеріал.
Матеріал решітки впливає на особливості чистки
Для сталидля емальованому решіткидля чавунудля «нержавійки»
Якщо у вас є засіб для очищення автомобільних деталей, то тут воно дуже стане в нагоді. Вимийте в посудомийній машині. Густо намажте кашкою з соди. Через 40 хвилин змийте під проточною водою, орудуючи губкою. Як помити біля плити решітки в цьому випадку? Замочіть в мильній воді. Потім через деякий час, помістіть елемент на поліетилен або клейонку, густо змастити миючим засобом і залиште в такому стані на ніч. На ранок просто промийте під теплою проточною водою. Прожарюйте над вогнем до тих пір, поки нагар природно не буде відпадати від решітки. Таким чином обробити її можна над багаттям, в духовці або за допомогою паяльної лампи. Замочіть на деякий час в мильному розчині. Потім знарядь губкою, змоченою в соді. Як відмити чавунні решітки плити ще? Зволожите грати і змастити її гірчичним порошком. Через півгодини також змийте і протріть насухо. Як помити решітки на плиті ще одним способом? Обробіть сильним їдким засобом і залиште для впливу на ніч. Додайте в таз трохи солі і оцту. Залийте теплою водою, розмішайте компоненти. Потім помістіть туди грати, залиште на ніч. Вранці досить протерти її водою і висушити.
У ряді випадків допоможе гірчичний порошок
А десь - паяльна лампа
Порада! Чи не зіскоблюється нагар і жирові шари гострими предметами! Ви можете пошкодити сам матеріал, навіть якщо це такий міцний на вигляд чавун.
Якщо у вас є можливість, скористайтеся дієвим народним радою - прокалите грати в піску. Це відмінний засіб від нагоревшего жиру. На завершення всіх процедур не забувайте насухо протирати грати.
Забруднення на пластикових деталях
Кращим помічником стане сода, лимонна кислота - присипте нею поверхню, а потім потріть ганчірочкою. Знімні деталі можна замочити в мильному розчині, прочистити губкою, просушити, а потім повернути на місце.
Вражаючий ефект надає нашатирно-анісові краплі (на фото). Ватою, змоченою в цій речовині, протріть пластикові деталі. Після цього промийте їх водою - результат приємно вас вразить.
Нашатирно-анісові краплі
Більше порад читайте в таблиці - як відмити ручки біля плити.
Для знімних деталейдля незнімних деталейПриготуйте мильний розчин: обов'язково гаряча вода + стружка господарського мила або прального порошку. Замочіть деталі на 15 хвилин, а потім потріть їх щіткою. Розбавте будь спирт з водою в пропорції 1: 1 і обробіть деталь. 200 мл оцту залийте в 700 мл холодної води. Нагрійте розчин, а потім помістіть в нього деталі. Через 15 хвилин їх можна діставати і пробувати чистити губкою - бруд буде забиратися небувало легко! Сік лимона + харчова сода. «Гримуча суміш» нашвидку видалить забруднення! Звичайна сода - але тільки харчова, а не кальцинована. Остання є сильним абразивом, який може пошкодити деталь. Звичайна волога серветка. До складу цих чудо-очищувальних засобів гігієни входить касторове масло і лимонна кислота, чудово усувають забруднення
Спробуйте звичайні вологі серветки
... або господарське мило
Порада! Не використовуйте хімічні засоби для чищення деталей з пластмаси!
Духовка
Як помити духовку електроплити, ми із задоволенням розповімо вам далі. Наведемо в таблиці популярні способи ефективної чистки за допомогою засобів і речовин, які, напевно, є будинки у кожного.
сіль,
вода,
сода
З перерахованих в сусідній колонці складових «замісіть» пасту. Щільно нанесіть її на внутрішню поверхню духовки і залиште на ніч. Вранці вам залишиться тільки ретельно змити цю консистенцію водою. Кухонна сіль Чудово підходить для чистки дна духової шафи. Щедро посипте його сіллю, а потім нагрійте до 100 градусів. Через півгодини відключіть духовку, почекайте якийсь час - поки вона охолоне. Потім щіточкою виметіть ввібрала в себе нагар сіль - не треба буде орудувати щіткою, губкою і своїми руками. Аміак Залийте 200 мл цього засобу в деко, потім до країв наповніть його водою. Залиште деко з цим розчином на півгодини в духовці - після цього забруднення і сам нагар відмиватимуться набагато легше. Нашатирний спирт І ще один «аміачний» метод. Гарненько змоченою в спирті ганчірочкою ретельно обробіть всі внутрішні поверхні духовки. Залиште «откісать» годин на 10-12 (краще цю процедуру проводити на ніч). Вранці отмойте духову шафу - до зникнення характерного запаху «нашатирю». Оцет і харчова сода Засіб для серйозних забруднень. Змішайте в співвідношенні один до одного воду і оцет. Обробіть розчином стінки духової шафи. Потім відразу ж витріть їх ганчіркою, щедро змоченою в соді. На цьому етапі ви почуєте реакцію взаємодії - шипіння. Неприємно пахне оцет непогано замінити на лимонну кислоту. Вода і оцет Не менш хороший і цей спосіб. Інструкція нескладна: у відношенні 1: 1 змішайте компоненти і змочіть розчином стінки духовки. Потім поставте температуру на 50 градусів і протягом 15 хвилин нагрівайте духовку. Після того як вона охолоне, начисто промийте її звичайною водою. Харчова сода / лимонна кислота / розпушувач тесту Намочіть забруднені поверхні водою, а потім нанесіть на них ганчірочкою один з обраних порошків. Залиште засіб на 15 хвилин, зітріть порошок паперовим рушником або ганчіркою, а потім ретельно змийте його чистою водою зі стінок духовки. Мильний розчин і миючий засіб Для початку дрантям приберіть все лекговидаленим забруднення, а лише потім обробіть стінки духовки мильним розчином. Наступний етап - розведіть в листі засіб для миття посуду з водою. Потім поставте його всередину духовки. Розігрійте піч до 120 градусів і залиште цю температуру на півгодини. Водний пар допоможе розчинити стійкі забруднення. Після того, як духову шафу остудити, вам треба буде позбутися від усього отколупавшегося за допомогою ганчірки і чистої води.
Сподіваємося, що стаття відповіла на всі ваші питання - як відмити жир з плити, як очистити духовку, пластикові деталі, грати, варильні поверхні. Ще раз загострити вашу увагу на те, що при чищенні останніх потрібно особливо звертати увагу на те, з чого вони виготовлені - «нержавійка», чавун, покритий емаллю, кераміка, спеціальне склокерамічне покриття індукційних плит.
Як помити біля плити решітки в цьому випадку?Як відмити чавунні решітки плити ще?
Як помити решітки на плиті ще одним способом?