Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Чим мити чавунну емальовану ванну: корисні поради

  1. Інструменти і матеріали
  2. Корисні поради по догляду за чавунної емальованої ванни

До цього дня ванні, зроблені з чавуну з емальованим покриттям, залишаються найбільш затребуваними, адже вони міцні, добре тримають тепло, стійкі і при досягненні в них води відсутня шум і вібрація. Крім того, такі сучасні ванни відрізняються різницею форм і зручними вбудованими ручками. За умови правильного догляду за даними сантехнічним обладнанням, термін його служби може тривати до 50 років і більше. До цього дня ванні, зроблені з чавуну з емальованим покриттям, залишаються найбільш затребуваними, адже вони міцні, добре тримають тепло, стійкі і при досягненні в них води відсутня шум і вібрація

Найдовговічніша і міцна ванна - це ванна з чавуну.

Важливим плюсом є і те, що якщо раптом емалювання зіпсується, то її можна відреставрувати. Але, оскільки методів, що дають стовідсоткову гарантію ще не придумано, то краще ситуацію до цього не доводити. Дотримання ряду правил і рекомендацій по догляду за ванною допоможуть уникнути цього і, тим самим, продовжать термін життя емалі. Отже, чим мити ванну з емальованим покриттям і як правильно її експлуатувати?

Інструменти і матеріали

Список необхідних предметів для правильного догляду за чавунної емальованої ванни:

  • губка;
  • м'яка ганчірочка;
  • гумові рукавички;
  • капронова щітка;
  • мильний розчин або інші спеціальні синтетичні миючі засоби;
  • нашатирний спирт;
  • оцет;
  • пральний порошок.

Корисні поради по догляду за чавунної емальованої ванни

Розміри ванни.

В першу чергу слід пам'ятати, що в чавунну емальовану ванну можна набирати занадто гарячу воду. Для такого сантехнічного обладнання її рекомендована температура не повинна перевищувати 75 градусів, інакше на покриття почнуть з'являтися мікротріщини, які приведуть в подальшому до шорсткості і втрати блиску емалі. Також не слід перевантажувати ванну, так як вона розрахована на вагу води і людини, і цей показник, як правило, дорівнює 180 кг. Злив в ванну різних хімічних реактивів швидко приведе її в непридатність, тому робити це категорично заборонено.

Після кожного використання ванну слід мити мильним розчином, в який додається невелика кількість нашатирного спирту. Робити це краще за допомогою м'якої губки. Мильний розчин можна замінити звичайним пральним порошком або спеціальними миючими засобами. Важливо врахувати, що в них не повинно міститися абразивних речовин (Абразивні засоби для чищення містять в своєму складі компоненти твердих частинок, за рахунок яких полегшується процес чистки глибоко в'ївся бруду з різних предметів. Забороняється їх використовувати для очищення глянсових, пофарбованих і скло керамічних поверхонь, так як через твердих частинок можуть з'явитися глибокі подряпини) або інших агресивних хімікатів, наприклад, таких, як кислоти. Потім засіб для чищення необхідно змити сильним напором води. Для цього зручно використовувати душ. Після цього чавунну ванну обов'язково потрібно витерти насухо м'якою фланелевою ганчірочкою. Це буде перешкоджати утворенню на ній сіруватих і жовтуватих плям, що є наслідком відкладення мінеральних солей, які містяться у воді.

Якщо такі плями все ж з'явилися, то категорично забороняється відскоблювати або відтирати їх за допомогою жорстких металевих щіток або інших подібних предметів, оскільки цим можна пошкодити емаль.

Вище згадувалося, що мити чавунну ванну кислотами забороняється, але оцет (не чистий!) Є винятком і в даному випадку його можна використовувати для розчинення таких плям. Для цього ганчірочка, змочена в ньому, накладається на пошкоджену поверхню. Приблизно через півгодини вона забирається, і ванна промивається проточною водою. Якщо бажаного результату не досягнуто, то процедуру можна повторити.

Якщо бажаного результату не досягнуто, то процедуру можна повторити

Після чищення обов'язково слід протирати ванну сухою ганчіркою, Це допоможе зберегти білизну ванни на довгий термін.

Найчастіше на ванній з'являються іржаві плями, які дуже важко мити. Щоб уникнути їх утворення, кришку випуску краще кріпити нема на металеву ланцюжок, а на звичайну рибальську волосінь. Крім того, через несправний змішувача у ванну може здійснюватися постійний слив невеликий цівки води, що обов'язково призведе до даної неприємності, тому його необхідно тримати в справності і стежити, щоб крани в ньому завжди були добре перекриті.

Якщо все ж іржаві плями утворилися, то для їх видалення потрібно змішати скипидар і сіль таким чином, щоб вийшла кашкоподібного маса, якою і натираються забруднені місця. Потім ця суміш залишається на кілька хвилин і після змивається проточною водою. Скипидар можна також замінити оцтовою есенцією. Для видалення різного роду плям категорично заборонено використовувати розчинник.

Щоб емальований ванна прослужила довго, в ній не слід мити металеві та інші жорсткі предмети, які можуть залишати відколи на її поверхні, так як від них згодом починає утворюватися іржа, яка поступово зіпсує всю емаль. Тому, якщо таке трапилося, їх обов'язково потрібно закрити. Для цього пошкоджене місце очищається дрібнозернистим наждачним папером і потім добре промивається. Далі на скол в кілька шарів акуратно пензликом наноситься суміш сухих цинкових білил, яку необхідно змішати з клеєм БФ-2. Шари наносяться з інтервалом в 1-2 години до тих пір, поки пошкоджена поверхня повністю не зрівняється з усією поверхнею ванни. При цьому приблизно 3 дні користуватися нею не можна.

На закінчення слід зазначити, що якщо емальований ванну тримати постійно в сухості і дотримуватися інші рекомендації, то вона прослужить десятки років, і при цьому її поверхня завжди буде блищати і не втратить свій початковий колір.

Отже, чим мити ванну з емальованим покриттям і як правильно її експлуатувати?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»