Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





масляні обігрівачі

  1. Принцип роботи
  2. Види і характеристики масляних обігрівачів
  3. Плюси масляних обігрівачів
  4. Мінуси масляних обігрівачів
  5. Як вибрати масляний обігрівач
  6. Який краще
  7. експлуатація
  8. Підготовка до роботи
  9. Технічне обслуговування масляних радіаторів
  10. Утилізація масляного радіатора
  11. Гарантія
  12. несправності
  13. Виробники масляних обігрівачів
  14. De'Longhi
  15. Oasis
  16. Recahta
  17. Scarlett
  18. Sinbo
  19. Supra

Реклама від спонсорів:

Масляний радіатор - бюджетний і мобільний спосіб обігріву в міжсезоння або просто погану погоду. Виробники пропонують моделі як для постійного, так і для епізодичного використання.

Принцип роботи

Принцип роботи

Масляний обігрівач складається з металевого корпусу, який візуально нагадує стаціонарну батарею, спеціального мінерального масла і нагрівального елементу.

Після включення приладу в мережу починає працювати ТЕН, який нагріває масло до потрібної температури. Далі масло віддає своє тепло металевій оболонці, яка поступово нагріває навколишнє повітря.

У всіх сучасних моделях присутні кілька режимів роботи, завдяки яким можна вибрати інтенсивність прогріву повітря кімнати.

Для запобігання перегріву і поломки сучасні моделі оснащуються спеціальним датчиком, який відключає прилад, якщо виникає така загроза.

Вбудований таймер допомагає регулювати температуру: при заданому нагріванні повітря прилад відключається, при похолоданні - включається.

Види і характеристики масляних обігрівачів

Види і характеристики масляних обігрівачів

Усе радіатори працюють за одним і тим же алгоритмом, але відрізняються між собою набором додаткових функцій, типом кріплення і ціною. Залежно від цілей, які ставляться перед приладом, і місця його розташування масляні радіатори поділяють на:

  • Настінні - економічні в плані споживання електроенергії.
  • Підлогові - популярні через свою мобільності.
  • Настільні - низький рівень тепловіддачі.
  • Для дитячих ліжечок.
  • Стельові.

Стельові

Деякі моделі оснащуються вентилятором, який розганяє потоки теплого нагрітого повітря по приміщенню. Недолік такого приладу - шум під час роботи. Розробники деяких компаній передбачили в своїх моделях зволожувач повітря.

Це пристрій особливо актуально в холодну пору року, коли повітря на вулиці стає значно суші, а ще й сам обігрівач поступово додатково його висушує. У деяких агрегатах є функція отстроченного включення.

Плюси масляних обігрівачів

Плюси масляних обігрівачів

  • Високий рівень безпеки пристрою. В масляному радіаторі все нагрівальні елементи заховані усередині, а зовнішня оболонка нагрівається до температури не більше 60 градусів.

Це виключає можливість пожежі при падінні або опіку шкірної поверхні при тактильному контакті. Останній фактор важливий в сім'ях, де є маленькі діти.

  • Тривалий термін експлуатації. Прилад влаштований таким чином, що комплект не згорають через довгої безперервної роботи. Пристрій може працювати без виключення до трьох діб.
  • Компактні розміри пристрою і його мобільність дозволяють переміщати його в різні куточки будинку або квартири. А безшумність в роботі не доставить ніякого дискомфорту.

А безшумність в роботі не доставить ніякого дискомфорту

  • Ціна на масляні радіатори доступна. Вартість залежить від кількості секцій, які є в приладі.
  • Під час роботи пристрою не виділяються сторонні запахи. радіатори не сушать повітря в приміщенні, а це значить, що вам не доведеться витрачатися додатково на покупку зволожувача.
  • Для монтажу такого обігрівача не потрібно спеціальних знань і інструментів. Ви просто включаєте пристрій в розетку і насолоджуєтеся теплом.

Мінуси масляних обігрівачів

Мінуси масляних обігрівачів

Масляний радіатор має кілька негативних сторін, про які потрібно знати до покупки. Вони досить спірні і легко усуваються:

  • Велика вага радіатора. Він не принесе ніяких труднощів при переміщенні, оскільки кожна модель оснащена коліщатками, і піднімати агрегат зовсім не потрібно.
  • Тривалий час нагрівання приміщення. Спочатку ТЕН усередині приладу нагріває масло, і тільки після цього воно нагріває зовнішню оболонку радіатора.

Спочатку ТЕН усередині приладу нагріває масло, і тільки після цього воно нагріває зовнішню оболонку радіатора

Але цей недолік легко усунути, якщо спочатку купувати радіатор з вбудованим вентилятором, який буде розганяти тепле повітря по кімнаті, таким чином, швидше нагріваючи її.

Як вибрати масляний обігрівач

Як вибрати масляний обігрівач

Враховуйте прості правила:

  • Потужність обігрівача. На обігрів 10 квадратних метрів площі потрібно близько 1 кВт потужності. Виробник не випускають радіатори потужністю понад 3 кВт. Щоб обігріти кімнати більшого розміру, знадобиться кілька примірників.
  • Розмір. Кількість секцій коливається від 5 до 14. Чим більше відділень в радіаторі, тим швидше він обігріє кімнату і більше електроенергії буде споживати.

Кращим варіантом вважається обігрівач на 6-8 секцій. Цього вважається хвилі досить, щоб обігріти кімнату середніх розмірів.

  • Конструкція моделі. При покупці приділіть увагу наявності світлового індикатора, регулятора температури і декількох режимів роботи. Також повинна бути захист від перегріву пристрою, яка вбереже вас від непередбачених ситуацій.

При наявності декількох режимів ви зможете самостійно регулювати температуру, яку видає пристрій, і таким чином економити споживану ним електроенергію.

  • Таймер, за допомогою якого ви запрограмуєте включення або виключення радіатора на певний час.
  • Вбудований зволожувач повітря. У холодну пору року повітря стає сухим, що негативно впливає на шкіру. Вбудований зволожувач повітря функціонує під час роботи самого обігрівача, приводячи вологість в приміщенні в норму.
  • Вбудований вентилятор. Він прискорить процес нагріву приміщення, але моделі з такою функцією стоять на порядок дорожче.

Він прискорить процес нагріву приміщення, але моделі з такою функцією стоять на порядок дорожче

Також зверніть увагу на такі аспекти:

  • Віддавайте перевагу радіаторів, в яких секції вузькі. Вони швидше нагріваються і віддають тепло приміщенню. При зменшенні розміру секцій збільште їх кількість.
  • Великі секції довго нагріваються і охолоджуються, це дає додаткове тепло, але вимагає додаткових витрат електрики.
  • Якщо прилад легкий, але при цьому великих габаритів, значить, виробник заощадив на матеріалах.
  • Радіатори темного кольору краще віддають тепло.

Який краще

Який краще

Перед покупкою радіатора слід порахувати, яку площу йому потрібно буде обігріти. Функція обігріву залежить від потужності радіатора і кількості секцій.

Потужність підбирається в залежності від величини приміщення, в якому буде працювати радіатор: на 10 квадратних метрів приміщення потрібно 1 кВт виділяється електроенергії.

Формула стосується приміщень, висота стель в яких не більше 2,75 м. Якщо стелі розташовані вище, розрахувати потрібну потужність можна за таким алгоритмом:

  • Помножте довжину кімнати на ширину, отримаєте площа.
  • Помножте отримане число на висоту приміщення, таким чином ви отримаєте потрібний обсяг.
  • Отриману цифру розділіть на 25, тому що розраховується 1 кВт енергії на 25 м3. Отриманий результат - це і є потужність, яка необхідна для обігріву приміщення.

Отриманий результат - це і є потужність, яка необхідна для обігріву приміщення

Далі вже справа індивідуального смаку і фінансових можливостей. Простий масляний обігрівач має стандартний набір функцій і коштує недорого.

Моделі, оснащені вентиляторами, таймерами, увлажнителями і пультами дистанційного керування коштують дорожче, але більш комфортні в експлуатації.

експлуатація

Запобіжні заходи:

Запобіжні заходи:

  • Перед початком використання приладу переконайтеся, що напруга в розетці квартири відповідає рекомендованому виробниками.
  • Якщо ви не користуєтеся приладом, вимкніть його з розетки.
  • Не варто залишати прилад включеним, коли в кімнаті нікого немає.
  • Не можна накривати прилад одягом, це спровокує перегрів або пожежа. Краще розмістити його на безпечній відстані від легкозаймистих речовин.

Краще розмістити його на безпечній відстані від легкозаймистих речовин

  • Дотримуйтесь чистоти приладу.
  • У разі поломки не намагайтеся самостійно розібрати частини радіатора, краще надати цю роботу професіоналам.
  • Уважно стежте за дітьми, якщо вони знаходяться в одній кімнаті з працюючим пристроєм. Не дозволяйте їм гратися зі шнуром або приладом, це може призвести до замикання, ураження електрикою або пожежі.
  • Уважно стежте за станом самого приладу, дроти і вилки. Не можна використовувати обігрівач, якщо шнур або вилка пошкоджені.
  • Прилад призначений виключно для домашнього використання всередині приміщення.

Підготовка до роботи

Підготовка до роботи

Якщо прилад купувався в холодну пору року, то його потрібно акуратно розпакувати, поставити на опори-коліщатка і залишити мінімум на 3 години.

Після цього включіть радіатор в розетку із заземленням і залиште працювати на 1 годину в провітрюваному приміщенні. Таким чином випаруються всі сторонні запахи, поява яких можливо на початковому етапі.

Технічне обслуговування масляних радіаторів

Технічне обслуговування масляних радіаторів

Масляні обігрівачі не потребують спеціального технічного обслуговування протягом терміну експлуатації, якщо немає будь-яких скарг і нарікань.

  • Якщо потрібно зберігати прилад тривалий час, то протріть його злегка вологою ганчіркою від пилу і бруду, від'єднайте шнур, згорніть його акуратно. Зніміть колеса-опори і складіть в коробку, яку щільно закрийте.
  • Коли обігрівач знову знадобиться, дістаньте його з коробки, знову протріть від пилу, зберіть. Уважно огляньте прилад на предмет появи деформацій або витоку масла.

Пам'ятайте, для радіаторів використовується спеціальне масло.

Уважно огляньте шнур на предмет тріщин і пошкоджень. Якщо комплектуючі в порядку, можете розпочати роботу в звичайному режимі.

Утилізація масляного радіатора

Утилізація масляного радіатора

Коли масляний обігрівач прийде в непридатність, потрібно його утилізувати згідно з такою схемою:

  1. Відрізати шнур живлення від блоку.
  2. Злити масло, яке небезпечно для людини, і здати його в спеціальний приймальний пункт.
  3. Корпус можна здати на металобрухт.

Гарантія

Гарантія

Термін гарантійного зобов'язання на зберігання масляних радіаторів складає 1 рік, а на використання - 2 роки.

Під час гарантійного терміну завод-виробник гарантує задоволення вимог покупця, пов'язаних з проблемами в роботі радіатора за умови дотримання правил експлуатації, транспортування і зберігання приладу.

Гарантійні зобов'язання виконуються тільки в разі підтвердження факту покупки чеком, де чітко видно дату придбання.

Гарантійні зобов'язання не виконуються в разі механічних пошкоджень приладу, таких як вм'ятини, подряпини, інші дефекти.

несправності

несправності

Найчастіше в масляних радіаторах трапляються такі помилки:

  • Чути тріск при включенні і під час перших 10-15 хвилинах роботи. Якщо після закінчення цього часу тріск зникає - нічого страшного. Він виникає при нагріванні масла усередині радіатора.

Можливо, в нього потрапили краплі води, які і викликають таку реакцію. Це можливо, якщо прилад збирали в умовах підвищеної вологості.

  • Радіатор не включається. Для початку уважно огляньте шнур і вилку на наявність тріщин або заломів. Якщо їх не виявилося, спробуйте включити обігрівач в іншу розетку.

Якщо і це не дало результату, то проблема в контакті, який відійшов. Спробуйте відремонтувати прилад самостійно або віддати в сервісний центр, де досвідчені майстри вирішать проблему, що склалася.

  • Прилад включається, але не гріє. При цьому працюють світлові індикатори, вентилятор і інші додаткові пристрої на корпусі.

При цьому працюють світлові індикатори, вентилятор і інші додаткові пристрої на корпусі

Причиною такої поломки є проблеми з термореле, без спеціальних інструментів усунути її неможливо. Зверніться в сервісний центр.

  • Тече масло. Така поломка з'являється внаслідок виробничого браку (погано запаяний шов) або тривалого терміну використання приладу.

Така поломка з'являється внаслідок виробничого браку (погано запаяний шов) або тривалого терміну використання приладу

Згодом метал на місцях з'єднання вигорає і стоншується, що і призводить до поломки такого роду. На жаль, витік масла відремонтувати неможливо ні самостійно, ні в сервісному центрі.

Якщо поломка серйозна, варто гарненько обміркувати перспективу покупки нового радіатора, адже часом ремонт коштує дорожче нового приладу.

Виробники масляних обігрівачів

Ballu

Ballu

Фірма відома якісною продукцією з матовим текстурованим покриттям, яке збільшує тепловіддачу на 20%. Вироби покриваються антикорозійним складом, який не дає приладу іржавіти.

Термостат нового покоління уважно стежить за температурою в приміщенні. Серед відмінних рис потрібно виділити особливу конструкцію ніжок, які унеможливлюють падіння обігрівача.

De'Longhi

De'Longhi

Переваги - абсолютна безшумність при роботі обігрівачів, рівномірність обігріву приміщень і відсутність відкритих нагрівальних елементів, від яких можна отримати опік.

Поєднання ефективності, функціональності і якості роблять обігрівачі цієї компанії затребуваними.

Oasis

Oasis

Головний напрямок - виготовлення високоякісної нагрівальної техніки, серед якої особливе місце займають масляні радіатори різних видів: алюмінієві литі, сталеві, панельні і біметалічні радіатори.

Recahta

Recahta

Російський бренд, який за короткий час завоював велику кількість шанувальників.

Компанія постійно рухається вперед, роблячи масляні радіатори все більш вдосконаленими і якісними, забезпечуючи їх великою кількістю додаткових можливостей.

Scarlett

Scarlett

Компанія не спеціалізується виключно на нагрівачах, а має широкий вибір продукції для будинку.

Sinbo

Sinbo

Компанія більше 30 років знаходиться на ринку обігрівальних приладів, але не має великої кількості моделей масляних радіаторів.

Серед 5 моделей, які відрізняються зовнішнім виглядом, потужністю і числом секцій, кожен зможе вибрати той варіант, який підійде йому ідеально.

Supra

Supra

Компанія постійно радує своїх клієнтів оновленням асортименту масляних радіаторів. У моделях нової лінійки є обігрівачі з великим списком додаткових функцій.

Реклама від спонсорів:

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»