- саморобні обважнювачі
- Інструкція з фото, як зробити утяжеляющие браслети для рук і ніг
- Що потрібно для роботи: матеріали та інструменти
- покрокове виготовлення
- Саморобний утяжеляются жилет
- креслення викрійки
Тренування для підтримки тіла в тонусі, накачування м'язів в домашніх умовах зараз дуже популярні. Не всі мають можливість і час ходити в тренажерний зал. Також будинку популярні заняття фітнесом, аеробікою, силовими вправами. Новачки певний час освоюють комплекс вправ - такий період входу регулярні заняття займає до декількох місяців. Але в певний момент спортсмен зауважує, що ефективність занять падає, свою вагу вже недостатній для нарощування м'язової маси. Щоб продовжити тренування на колишньому рівні, треба або збільшувати їх інтенсивність і тривалість, або використовувати ускладнення.
Обважнювачі - дуже ефективні спортивні тренажери. Вони бувають двох видів: які тримають в руках (гантелі, гирі), і такі, які надягають на руки, ноги або торс.
Другий варіант кращий, так як руки залишаються вільними, руху кінцівками і тілом необмежені, виключаються травми від випадкового падіння снаряда.
саморобні обважнювачі
Обважнювачі бувають 4-х типів:
- утяжеляются жилет;
- для ніг;
- для рук;
- хомут на шию.
Ми не будемо зупинятися на користь і ефективності занять з обважнювачами, а розповімо, як зробити обважнювачі для ніг, рук і жилет самостійно з підручних матеріалів. У продажу вибір цих тренажерів великий, але і ціна їх немаленька.
Витративши декілька годин на роботу, з мінімальними витратами на матеріал, можна отримати обважнювачі своїми руками не гірше фабричних і заощадити до 80% грошей.
Інструкція з фото, як зробити утяжеляющие браслети для рук і ніг
Свій основний розповідь ми присвятимо тому, як виготовляються обважнювачі для ніг своїми руками.
А утяжеляющие браслети для рук виконуються аналогічно, тільки за розміром вони в два рази вже - не дві смуги мішечків з піском, а тільки одна.
Що потрібно для роботи: матеріали та інструменти
Основа обважнювачів - якісний матеріал. Він повинен бути дуже міцним, щільним, не викликати роздратування шкіри і вбирати вологу. З готових тканин кращої всього підходить так званий ріпстоп (назва походить від англійського слова ripstop: де rip - рватися, stop - припинити). Цей матеріал використовують для пошиття захисної військової та мисливського одягу, парашутів, рюкзаків. Особливість в тому, що навіть будучи розрізаної, вона не розходиться - завдяки особливій технології плетіння ниток. Купити таку тканину можна в магазинах спортивного спорядження, одягу для риболовлі та полювання. Обважнювачі з ріпстоп будуть служити довго, але покупка тканини - теж додаткові витрати.
Тканина рип-стоп армована синтетичною ниткою і не промокає
Зробити обважнювачі простіше можна зі звичайних старих джинсів, розрізавши їх на смуги.
Для роботи вам знадобиться:
- тканини 2х1м (з запасом на шви) або обидві штанини джинсів,
- стропи (ремінна стрічка) ширина 3 см, загальна довжина 240 см - продають в магазинах спорядження;
- липучка такої ж ширини (продається там же), досить 1,7 м;
- готові металеві пряжки (можна зробити самому);
- широкий скотч;
- поліетиленові мішки-зіпери 6х10 см;
- міцні синтетичні нитки;
- сухий пісок.
інструмент:
- швейна машинка (можна і вручну шити, але довго буде);
- рулетка або лінійка;
- ножиці;
- голка.
Пісок треба просіяти і висушити
Ми надаємо вам технологію на обважнювачі, де наповнювачем виступає пісок. Його можна замінити будь-яким іншим матеріалом (рис, пшоно, свинцева або сталевий дріб, підшипники, металеві платини одного розміру). Головне, щоб все наповнені мішечки мали однакову вагу в межах 1-2 грамів. Якщо є ваги, цього домогтися нескладно.
При їх відсутності, використовуйте мірну ємність - ложку, кришку і засинайте всюди однакова кількість наповнювача.
Якщо засипати пісок в мішечки 6х10 см, як на фото, то вага кожного мішечка виходить 150 грамів. На 1 утяжелитель на ногу йде 10 пакетиків, тобто, вага його буде 1,5 кг. Це на перший час вистачить. Регулюючи кількість наповнювача можна зробити будь-який потрібний вага - з дробом і до 5 кг.
Пакетик з піском в скотчі
покрокове виготовлення
- У мішечки засипаємо однакову кількість піску, очищаємо застібку і щільно закриваємо зіпер. Так як від багаторазового користування він може відкритися, кожен мішок ще фіксуємо широким скотчем в два шари, перпендикулярних один одному. Краї повинні виступати за межі мішечка на 1,5-2 см.
- Розрізаємо стропу на 4 частини по 30 см. Відступивши від краю 3 см, вшивають пряжку. Прошити треба кілька разів.
- Відрізаємо від липучки 50 см, а 1,2 м розрізаємо липучку на 4 частини по 30 см і пристрочують до стропі відразу поруч з пряжкою.
- Решта 50 см також розрізаємо на 4 частини по 12,5 (13) см і пришиваємо, починаючи з іншого кінця, але з тієї ж сторони. Липучки повинні бути з різних кінців ременя на одній стороні. Розміщувати їх треба впритул, а не внахлест. Зайве - обрізати.
- Розстеляємо тканину і відзначаємо 34 см по висоті (5 пакетиків по 6 см + 4 см на шви між ними). По довжині поки не відрізаємо.
- Розміщуємо пакетики на одній частина і робимо крейдою розмітку між ними. Беремо другу частину, накладаємо і прострочуємо по центру.
- З одного боку нашиваємо ремені на 3 крайні осередки. У місцях у пряжок швів треба зробити 4-5.
- Вистрочував осередку від центру.
- Вставляємо мішечки і прошиває обважнювачі на всі боки. Всі рядки дублювати.
Обважнювачі для ніг готові. Браслети для рук робити так само, але мішечки розміщувати в один ряд.
Саморобний утяжеляются жилет
Зробити жилет утяжелитель своїми руками складніше, але можна. Ви для цієї мети можете використовувати будь-який готовий міцний жилет і вшити всередину кишені для наповнювача. Він може бути у вигляді тканинних мішечків з дробом, підшипниками, гайками або з тим же піском або металевими пластинками.
Якщо ви хочете весь жилет виготовити самостійно - потрібні навички шиття і вміння виготовляти викрійку.
креслення викрійки
Детально, як самостійно виготовити жилет з великим навантаженням, показано у відео. Вам треба буде виготовити викрійку, виконавши такі вимірювання:
- Обхват шиї - ЗОШ.
- Обхват грудей ОГ.
- Довжина жилета - Д.
Спочатку форма виготовляється з паперу або дешевої тканини. Її треба схопити нитками і приміряти. Важливо, щоб жилет сидів на торсі щільно, не бовтався. Після уточнення викрійки, вона переноситься на тканину. З вирізаних деталей зшивається жилет. Всі шви треба робити закритими, подвійними (французький шов).
На готовий жилет в першу чергу нашиваються застібки. Найбільш ефективний вид - зі стрічки липучки на пряжках - так жилет можна буде регулювати залежно від нижньої одягу.
Завершальний етап - нашивка кишеньок для утяжеляются вантажу. Залежно від його виду (циліндри, пластинки, мішечки з наповнювачем), викроюється форма кишеньок і клапанів до них (щоб важки не випадало при різких рухах і нахилах).
Кишеньки треба розраховувати з урахуванням обсягу грузика (додається третину в їх ширині), плюс - по 1,5 см з усіх боків на шви.
Кишеньки пришиваються з лицьового боку, подвійним швом. Клапан забезпечується липучкою або ґудзиком для надійної застібки.
Зроблений своїми руками робить важчою жилет нічим не гірше фірмового, але майже в 10 разів дешевше.