На початку ХІХ століття на зміну пишним спідницям, корсетам і криноліни прийшов новий, більш вільний стиль, що задовольняє потребу гармонійного співіснування з природою, пропагований епохою Просвітництва - ампір. Багато в чому деталі костюмів були запозичені з античної культури Давньої Греції (звідси й друга назва - грецький стиль) і Риму і, на відміну від своїх попередників, дозволяли жінкам відчувати себе дуже легко і вільно. Весільні сукні в стилі ампір популярні і сьогодні, причому саме в останні роки, коли наречені знову захотіли відчувати свободу наряду, а не тягар нижніх спідниць.
Наряди досить зручні, вони добре підходять будь-якій фігурі, вигідно підкреслюють жіночі достоїнства і вміло приховують маленькі недоліки. Не дивно, що вони стали так популярні, адже і в буденному житті сучасні жінки вважають за краще носити комфортні джинси. До того ж вінтажні весільні сукні назавжди залишаться поза часом, вони мають на це повне право!
Відмінною рисою грецького стилю є укорочений ліф, обрамлений стрічкою, яка часто зав'язується ззаду на невеликій бантик. Такий крій візуально збільшує маленьку груди, а великому бюсту надає шику, але при цьому не робить його вульгарним.
Нижню частину вбрання характеризує ниспадающая легкими хвилями спідниця в підлогу. Спереду така спідниця зазвичай пряма, а ось ззаду може бути виконана драпірування або волани, що переходять в шлейф. Найчастіше ліф розшитий дрібним бісером, паєтками, стразами, або на ньому виконана ручна вишивка гладдю.
У класичному варіанті сукні ампір присутні особливі рукава в формі маленьких пишних «ліхтариків», які дуже органічно поєднуються з високими рукавичками. Ці деталі, так само, як і завищена лінія талії, є своєрідною візитною карткою даного стилю.
Для пошиття подібних нарядів використовується переважно натуральна, легка і струмуюча тканину - шовк, шифон, атлас, органза і т.д.
До речі, особливу пристрасть до цього стилю відчувала кохана Наполеона Бонапарта, прекрасна Жозефіна, про що свідчать численні художні твори. Саме вона популяризувала наряди незвичайних фасонів серед придворних дам, а пізніше ампір завоював всю Францію, потім і весь світ. Прекрасно, що ми насолоджуємося цією красою до сих пор!
Джерело фото - Pinterest