Саме в цій країні першими навчилися виготовляти вино. Починаючи з п'ятого століття до нашої ери, і закінчуючи нинішніми часами, вино було і є предмет гордості греків.
Спочатку стародавні греки не пили чисте вино, вони його розбавляли водою. Справа в тому, що вироблений в ті часи алкогольний напій був дуже концентрованим. Але деякі вчені-історики вважають, що розбавляючи вино водою, греки дезінфікували колодязну воду. Більшість фахівців все ж схиляються до версії про те, що грецьке вино нудотно солодке, тому пити його нерозбавленим складно. Смакові якості вин Греції обумовлені особливим кліматом.
Причому виноград, що росте в різних куточках країни, надає вину певний витончений присмак. Наприклад, на грецьких островах виробляли одне вино, а в грецьких колоніях, в тому ж Херсонесі , зовсім інше. Справа в тому, що в кожній місцевості свої грунту, мікроклімат і сорти винограду. До речі, частина з них збереглася до наших часів, а деякі стали родоначальниками сучасних сортів.
Стародавні греки вважали блюзнірством, вживати питво богів немає розбавляючи, тому скіфи і китайці були в їхніх очах п'яницями і невігласами, так як ті не мали звички розбавляти вино.
Ще одним суто грецьким алкогольним напоєм є Реціна. Це вино, яке має цікавий ароматом і смоляним смаком. Дані смакові характеристики обумовлені наявністю в напої смоли хвойних дерев. Спочатку стародавні греки не додавали смолу в напій, а запечатувала нею судини. Але набагато пізніше соснова смола стала своєрідним консервантом, який перешкоджає скисання вина.
В даний час Реціна є невід'ємним атрибутом грецького застілля, але тепер смола додається в напій на стадії його бродіння. Вміст спирту в Рецина 11,5%. Даний напій виготовляють з недорогих і самих звичайних сортів винограду, тому ціна хмільного продукту доступна практично кожному греку. Деякі недобросовісні виробники намагаються приховати істинний смак дешевого вина, додаючи в нього смолу.
Стародавні греки любили не тільки алкогольне питво, популярним безалкогольним напоєм було і овече молоко, а також продукти, отримані після його скисання.