Грецька кухня рясніє безліччю смачних страв - це і м'ясні смакоту, приготовані на грилі гіро або сувлаки, ароматні баранячі потрошки кокореці або приготований на рожні молодий баранчик. До будь-якого з цих м'ясних витребеньок органічно підійде тонкий соус дзадзики. Любителі вегетаріанської їжі віддадуть перевагу дзадзики з теплим свіжим хлібом, доповнивши його стаканчиком охолодженого узо або Ципурія. А ще соус дзадзики прекрасно підійде до овочів, приготованих на вугіллі - кабачкам або баклажанів, смачно доповнить картопля фрі. Цей соус, завдяки йогуртовой основі, добре допоможе впоратися з вагою в шлунку при переїданні, що неминуче, привітні греки уставляли стіл всілякими смаколиками.
А ось повернувшись з країни еллінів, туристи прагнуть повторити цей, здавалося б, простий рецепт ніжного соусу. Але в наших умовах зробити це практично неможливо, хіба якщо тільки ви привезете з собою з відпустки баночку оригінального йогурту. Адже основний і найважливіший інгредієнт соусу - класичний грецький йогурт, приготований за спеціальними рецептами, і якщо бути зовсім вже точними, грецький йогурт виготовляють, застосовуючи метод фільтрації для поліпшення щільності готового продукту.
Саме тому справжній дзадзики виходить густим, щільним і однорідним. Ну, а нам лише залишається задовольнятися тими продуктами, які пропонує наша торговельна мережа. Гурманів це не зупиняє, і вони готують дзадзики в домашніх умовах, прагнучи поліпшити рецепт, застосувавши якісь свої хитрощі. І якщо вас теж зацікавив рецепт дзадзики, якщо ви любите середземноморську кухню і захоплюєтеся чудовими ароматними соусами, наші фото покрокового приготування дзадзики допоможе впоратися з даними рецептом на відмінно.
Історія страви
Історики стверджують, що рецепт приготування цього соусу був відомий за часів "сімпоусіев", виходить, що давньогрецькі кухаря пригощали сімпосіастов, учасників ритуального бенкету, яке часто супроводжувалося буйним веселощами, так розважали себе в Стародавній Греції чоловіки. Вони прикрашали себе вінками з плюща і мирта, пов'язували білі і червоні пов'язки. У той час соус називали "Міттіки", втім, з тих пір змінилося тільки назву, рецепт страви залишився незмінним.
Уже значно пізніше візантійські кухаря, що перейняли кулінарні звичаї еллінів, стали додавати в соус яйця, оливки і сир, приправляли його невеликою кількістю вина. Соус став називатися "тзакісто". Потім соус стали готувати вже і турецькі кухарі, вони назвали його "джаджик". Хоча рецепт турецького соусу трохи відрізняється від грецького, він більш рідкої консистенції. Але від цього соус не втратив своєї ніжності і оригінальності, а нехай і невелике додавання якогось нового інгредієнта тільки покращує смак готового продукту. Подібні рецепти приготування соусу існують в Іраку, в Болгарії і навіть в Індії, але на думку гурманів саме грецький рецепт найсмачніший.
Складові:
- Йогурт грецький - 200 грам
- Огірок свіжий - 100 грам
- Часник - 1-2 зубчики
- Зелень кропу - 100 грам
- Сіль - 10 грам
приготування:
- Щоб приготувати дзадзики по-грецьки потрібен невеликий набір наступних продуктів.
Приготуємо інгредієнти для страви
- Огірок помиємо під проточною водою, зелень кропу також ретельно промиємо, стряхнемо краплі, обсушити кріп на серветці.
Огірок і кріп промиємо і просушимо
- Огірок натерти на дрібній тертці.
натремо огірок
- Часник очистимо від шкірки, видавимо через прес, краще це робити саме через прес, щоб часник не відчувався в готовому соусі.
Часник пропустимо через прес
- Зелень кропу наріжемо якомога дрібніше.
Дрібно наріжемо кріп
- Нарізаний кріп і часник додамо до тертого огірка, присолити, все ретельно перемішати.
Змішаємо всі інгредієнти, додамо сіль
- Підготовлену суміш заправити йогуртом грецьким.
У чашу з овочевою сумішшю додамо йогурт
- Все ще раз перемішати. Для досягнення густоти, на етапі натирання огірка через тертку можна за бажанням видалити огірковий сік, але соус виходить чудовим і з соком огірка теж. Прикрасимо чашу з соусом гілочкою кропу. Соус готовий, поставимо його в холодильник для охолодження, а також для того, щоб інгредієнти просочилися смаком і ароматом один одного.
Все перемішати, прикрасимо гілочкою кропу, подамо на стіл.
- Смачного!
Смачного!
користь дзадзікі
Дзадзікі неймовірно корисна страва. У ньому поєднуються і молочна кислота, і користь огірка і зелені кропу. Ну, а якщо розбирати соус на корисності в деталях, варто відзначити, що кожен елемент його служить користь всього страви. Так, йогурт грецький багатий бактеріями, які отримуються при ферментації молока, в ньому багато кальцію, калію, цинку, він містить багато вітамінів, наприклад, вітамінів груп A, B, C. Огірок містить клітковину, яка допомагає роботі кишечника, вітаміни та мікроелементи.
Також він прекрасно справляється зі спрагою і врівноважує водно-сольовий баланс в організмі. Часник містить тіамін і йод, а також є сильним антибіотиком. Ще часник зміцнює імунітет і служить профілактичним засобом в боротьбі з раком. Будучи кожен окремо корисними, інгредієнти все разом стають потужним помічником при тяжкості в кишечнику, а також зміцнять імунітет, та й просто оздоровлять організм. А в прикуску з м'ясом соус дзадзики допоможе розкрити ідеальний смак м'яса.