З придбанням автоматичної пральної машини господині зітхають з полегшенням, адже це дійсно велика допомога в веденні домашнього господарства. Але не варто забувати, що, навіть стираючи в машині-автомат, мало просто закинути речі і натиснути кнопку. Є певні правила користування, дотримуючись яких можна підвищити якість прання, уберегти білизна від псування і захистити машину від непередбачених поломок.
Прання пуховика
Прання пуховика нерідко лякає господинь, особливо, якщо це робити вперше. Але деякі поради допоможуть впоратися з вирішенням цієї проблеми в домашніх умовах.
Вирішивши випрати пуховик в машині, необхідно пам'ятати, що під час прання пух накопичується в грудки, які важко потім розбити. Проводьте прання в делікатному режимі з використанням рідких спеціальних засобів. Ні в якому разі перед пранням в машині не замочуйте пуховик. Перед приміщенням речі в барабан, застебніть всі гудзики, блискавки, отстегніте все хутряні елементи і виверніть пуховик навиворіт. Є ще маленький секрет, який не дасть пуху сильно збитися в грудки. Покладіть в машину 3 тенісних м'яча, вони будуть збивати пух і допоможуть запобігти утворенню грудок. Полоскання слід включати кілька разів, в віджимання робите на найнижчих оборотах. Тенісні м'ячі можна не виймати до закінчення всього процесу прання.
А якщо Ви вирішили замінити старий пуховик, то новий можна підібрати на сайті: http://oxami.ru/catalog/outer-clothing/
Прання подушок
Якщо у вас подушки з волоконної набиванням, то ніяких проблем від прання в автомат-машині не виникне. Просто покладіть її в барабан, а при виборі температурного режиму звіртеся з ярликом. Як правило, рекомендований цикл прання - холодний з використанням рідких засобів. Сушіння проводять в барабанній сушарці на низькому обігріві. Або просто використовуйте мотузку для білизни і підвісьте подушку за один кут. Бажано сушити на відкритому повітрі і в сонячну погоду. Перш ніж повернути подушку в ліжко обов'язково досушити її до кінця.
З пір'яний подушкою інша справа. Перш за все, незалежно від того перете ви вдома або в хімчистці - ця прання завжди є ризиком. Ви ризикуєте втратити подушки чи погубити машину. При пранні напірник в ряді випадків рветься через велике навантаження в барабані. Фільтр забивається пером, а подушку відновити практично неможливо.
Якщо ви все ж зважилися на ризик, то виконуйте температуру не вище 40 градусів і використовуйте м'які засоби для прання. Перед завантаженням переконайтеся в цілісності тканини на напірнику. Режим полоскання включайте кілька разів, а для сушіння необхідно використовувати добре провітрюється, а в ідеалі - розвісити подушки на вулиці, якщо погода сонячна.