- Планування ванної кімнати
- Оздоблення стін ванної
- пластикові панелі
- Кахельна плитка
- підлоги
- Стеля
- Дизайн ванної кімнати з душовою кабіною
- кутові ванни
- Дизайн ванної в різних стилях
- У сучасному стилі
- У стилі Прованс
- У стилі ф'южн
- Сантехніка, меблі, аксесуари
Ванна кімната - не просто місце, де відбуваються гігієнічні процедури. Це приміщення, в якому людина проводить значну кількість часу свого неспання, тому дизайн ванної кімнати дуже важливий. Оформлення ванній повинно бадьорить вранці, заспокоювати ввечері, а також бути максимально зручним. Щоб поєднати все це, потрібно майстерність дизайнера і хороший смак.
Зміст статті:
Планування ванної кімнати
Перш, ніж почати продумування дизайну, слід подумати про функціональність. У ванній дуже мало простору, на якому потрібно розмістити досить багато предметів, а також присутні комунікації, частина з яких можна зробити гнучкими, але неможливо перенести в інше місце, змінити форму або прибрати зовсім, що ще більше скорочує кількість можливих варіантів.
Друге, про що слід пам'ятати, плануючи свою ванну кімнату - особливий мікроклімат даного приміщення. Постійно висока вологість, відсутність можливості швидко провітрити приміщення, бризки води, необхідність дотримуватися гігієнічні умови, щоб ванна не стала розсадником інфекції. Звідси випливають жорсткі вимоги до використовуваних матеріалів - на це потрібно звернути особливу увагу, розглядаючи фото передбачуваних варіантів дизайну.
З вищесказаного випливають дві групи вимог, що пред'являються до інтер'єру ванної кімнати. По-перше, список предметів сантехніки і меблів, без яких не можна обійтися - ванна або душова кабіна, раковина, шафка або тумба, де можна зберігати предмети гігієни, місце для сушіння рушників, дзеркало, при необхідності - пральна машинка. Всі ці предмети доводиться вбудовувати в маленький простір, комбінувати один з одним, знаходити рішення, що дозволяють задовольнити функціональні і естетичні вимоги.
Інша група вимог - гігієнічні. Використовувані матеріали повинні не боятися води, не поглинати запахи, легко відмиватися і дезінфікувати. І, звичайно, ванна кімната повинна бути красивою. Таким вимогам відповідають кахельна плитка, водостійкий пластик, різні водостійкі емалі і герметики, що не пропускають воду в проміжки між стінами і покриттям.
Про розташування сантехніки і меблів, використовуваних матеріалах, можливості або неможливості переміщати комунікації (наприклад, замінити труби на гнучкі шланги) потрібно до початку ремонту. Змінювати дизайн-проект під час ремонту може виявитися дорого і нездійсненно без глибокої переробки вже існуючого інтер'єру.
Оздоблення стін ванної
Стіни у ванній кімнаті повинні бути оброблені водостійким матеріалом, який легко мити і дезінфікувати, він не повинен пошкоджуватися ні високою вологістю, ні миючими засобами. По-друге, обробка повинна дуже щільно прилягати до стін, щоб не створювати порожнього простору, в якому може утворитися область підвищеної вологості, що викликає зростання цвілі і грибка, а також для того, щоб не забирати простір у ванній кімнати, в якій важливий кожен квадратний метр .
пластикові панелі
Пластик - зручний і відносно дешевий матеріал. Переваги панелей з пластику в тому, що їх відносно легко монтувати, можна зробити це самостійно, не викликаючи майстра, ціна на них відносно невелика, а зовнішній вигляд можна зробити абсолютно різним. Це простий і швидкий спосіб надати ванній гарний закінчений вигляд.
Пластикові панелі бувають декількох видів, між ними є ряд відмінностей, тому, перш, ніж купувати певний тип панелей, потрібно уважно вивчити його опис. Процес установки однаковий - уздовж стіни монтується металевий каркас, який позбавляє від необхідності вирівнювати стіни, поверх нього монтуються панелі безшовного типу.
Результатом є красива, рівна стіна, яка може бути прикрашена абсолютно будь-яким малюнком (метод термодруку дозволяє оформити зовнішню поверхню панелей на замовлення). На поверхні не видно швів, за нею легко доглядати, простір, в яке могла б забитися бруд або затекти вода, відсутня, заздалегідь вирівнювати стіну не потрібно.
З недоліків слід зазначити, що панелі погано витримують перепад температур, тому в стильній ванній кімнаті, оформленої за допомогою пластику, слід ретельно стежити за мікрокліматом. Крім того, таке покриття легко ушкоджується при фізичному впливі, тому при проведенні монтажних і ремонтних робіт потрібно бути обережним. Матеріал не безпечний в пожежному відношенні - пластик не тільки легко горить, але і виділяє при цьому токсичні речовини.
Кахельна плитка
Плитка не володіє недоліками пластика - стійка до механічних пошкоджень, стирання, перепаду температури і вологості, не плавиться і не горить. Така обробка може служити тривалий час, не пошкоджуючи і зберігаючи зовнішній вигляд. Це традиційний матеріал для обробки ванних кімнат, що довів свою безпеку, надійність, гігієнічність.
Кахель вимагає не тільки покупки самої плитки, але і клею для неї, обов'язкового точного розрахунку площі, попереднього вирівнювання поверхні стіни, суворого дотримання прямих ліній і кутів, щоб отриманий результат виглядав красиво. Це можна зробити самостійно, але краще звернутися до майстрів-обробникам.
Існує кілька способів укладання плитки, але в будь-якому випадку залишаються шви, які потрібно закладати герметиком - складом, який не допускає потрапляння води і бруду в шви, оберігає краї плитки від пошкодження, вирівнює поверхню, створює естетичний ефект. Стандартний колір герметика - білий, але існують варіанти різних кольорів, які можна підібрати під колір плитки.
З недоліків можна відзначити складність монтажу і високу вартість ремонтних робіт, необхідність закупівлі додаткових матеріалів. Розрахувати необхідну кількість плитки, клею, герметики, досить складно. Також складність представляють кути. Навіть у невеликій за розмірами ванній на оформлення кутів може піти до 3кв.м плитки, яку доводиться розрізати.
підлоги
До підлоги пред'являються більш високі вимоги, ніж до стін приміщення. Крім того, що підлога повинна бути гігієнічним, він повинен відповідати вимогам безпеки - бути неслизьким, навіть коли він вологий, до того ж вологостійкість його повинна бути вище, ніж матеріалів для стін, оскільки калюжки води на підлозі у ванній кімнаті виникають постійно.
Ідеальне рішення з такими вимогами - для підлоги керамічна плитка - вона стійка до механічних впливів, не боїться води, така підлога легко мити, її поверхня не гладка, за рахунок чого посковзнутися складно. Коштує така плитка недешево, але з огляду на розмір більшості ванних кімнат, кількість необхідної плитки навряд чи перевищить 6 кв.м.
Для монтажу потрібно плитка, клей для неї, куточки, герметик-затирка для швів. Попередньо потрібно вирівняти підлогу, щоб плитка лягла на нього рівно, потім укласти плитку, використовуючи клей і куточки. На деякий час (добу) плитку потрібно фіксувати вантажем. Після цього шви між плитками затираються герметиком, щоб в них не потрапляла вода, бруд, що не обколювати краю.
Стеля
Стеля завершує дизайн інтер'єру ванної. Він, як і стіни, повинен бути вологостійким, добре відмиваються. Варіант з використанням водоемульсійною або масляної фарби давно пішов в минуле, поступившись місцем більш досконалим матеріалами - навісним стелях, стельової плитці для ванних кімнат, пластиковим панелям, які можна покласти і на стелю.
Зовнішній вигляд стелі грає дуже велику роль - він може візуально збільшити або зменшити приміщення, стати завершальним штрихом інтер'єру, доповнивши його, або, навпаки, зруйнувати ретельно підібрану композицію. Бажано використовувати світлі кольори, вони роблять інтер'єр більш живим, візуально розширюють простір. Чи буде доречний підвісна стеля, залежить від конкретного дизайнерського рішення.
Сучасна модна тенденція - робити ванні кімнати з багаторівневими стелями, які дозволяють приховати нерівності, розмежувати кілька зон приміщення, зробити додаткове підсвічування в різних частинах - наприклад, біля дзеркала або поруч з шафкою для зберігання побутової хімії. Стельова підсвічування також може бути оформлена в різних стилях - це може бути один світильник, що висвітлює приміщення цілком, або точкові світильники, що створюють ефект зоряного неба і підсвічуються саме ті зони, які необхідно.
Дизайн ванної кімнати з душовою кабіною
У сучасних ванних все частіше замінюють ванну на душову кабіну або комбінують одне з іншим (такий шлях можливий тільки в дуже великих ванних кімнатах). Найчастіше доводиться вибирати - одне або інше. З цього випливають особливості дизайну інтер'єру ванної кімнати.
Переваги ванній з душовою кабіною - це економія місця, повна герметичність - з душової кабіни досить складно пролити воду на підлогу. Багато людей не бачать необхідності приймати ванну, щоденного душу для них цілком достатньо, тому ванна для них - предмет, що займає зайве місце, на яке можна поставити душову кабіну і, наприклад, пральну машинку.
Але якою б зручною не була душова кабіна, вона залишається прив'язаною до комунікацій - водопроводу і каналізації. Труби можна зробити гнучкими (як і відбувається в сучасних інтер'єрах), але повністю видалити неможливо. Цей фактор потрібно враховувати, вибираючи місце під душову кабіну. Крім того, бажано вирівняти підлогу - якщо кабіна стоїть нерівно, є ризик того, що стулки закриються негерметично, вода буде проливатися на підлогу.
Монтаж душової кабіни повинні проводити фахівці, оскільки потрібно працювати з водопровідними системами. Слід враховувати, що в самій кабіні утворюється область підвищеної вологості, в тому числі на стелі, тому він повинен бути оброблений вологостійкими матеріалами - ось чому поєднання душової кабіни і стелі з пластикових панелей стало невід'ємною частиною інтер'єру ванної кімнати в сучасному стилі.
кутові ванни
Кутова ванна - прекрасний варіант для тих, хто любить ніжитися у ванні, але не має достатньої вільним місцем. Простору вона займає набагато менше, ніж класична модель, але залишає можливість повноцінно прийняти ванну, частина простору в самому кутку перетворюється в зручний столик, на який можна поставити гігієнічні приналежності, що набагато зручніше, ніж ставити на бортик ванни.
https://youtu.be/6Y5FVRmLJ18
Недоліки ванної кімнати з кутовою ванною в тому, що доставити і змонтувати даний елемент сантехніки досить складно - форма, що дозволяє заощадити місце в будинку, стає перешкодою при транспортуванні, а зробити ванну розбірний неможливо.
Дизайн ванної в різних стилях
Розібравшись з різними матеріалами, використовуваними для оформлення ванної, можна поговорити про загальний стиль ванною. Дуже важливо поєднання квітів і матеріалів, що створює цілісне враження про інтер'єр. Грамотний підбір композиції може надати вигляду справжнього палацу навіть маленької ванної площею 4кв.м. Стилів, які використовуються в оформленні ванної, сила-силенна, далі мова піде про найпопулярніші серед них.
У сучасному стилі
Сучасний стиль в оформленні ванної - поєднання непоєднуваного, використання простих форм разом з химерними деталями, перехід з крайності в крайність, при цьому - збереження гармонійного зовнішнього вигляду. Класичної форми сантехніка без вишукувань сусідить з химерними стіновими панелями, укладеними ялинкою, мінімалістичний раковина-чаша з такою ж минималистичной кутовий тумбою під нею сусідить з високим шафою або величезним дзеркалом.
З квітів переважають натуральні світлі тони або чорний, а також їх поєднання. Загальний стиль може бути будь-яким - мінімалізм, однотонні композиції, наслідування природним явищам (стінові панелі, стилізовані під хмарне небо), або архітектурним рішенням (стилізація цегляної кладки).
Сучасна тенденція - поєднувати раковину зі стільницею, приховувати комунікації під раковиною за допомогою тумби, встановлювати навісні шафи, стелажі, полиці, придумувати оригінальні рішення - наприклад, прибрати в нижній відділ шафи пральну машину. Обов'язковий елемент - декоративні деталі, які надають ванній індивідуальність.
У стилі Прованс
Прованс вважався і вважається зразком доброго смаку, тому одне з популярних течій в дизайні названо в честь цієї частини Франції. Оформити ванну в стилі Прованс - дороге задоволення, доступне далеко не кожному. Звичайна ванна площею 5 кв.м. не підійде, адже девіз цього стилю - ні в чому себе не обмежувати, в першу чергу - в просторі.
Такий стиль передбачає використання масивних, великогабаритних деталей інтер'єру і сантехніки - великий купелі, вантажних шаф. Для прикраси приміщення використовуються декоративні елементи - стилізовані під домоткані полотна, статуетки, квіткові вази. Щоб ця розкіш виглядала належним чином, необхідний великий віконний проріз.
Очевидно, що облаштувати таку ванну під силу далеко не кожному, але виглядає вона розкішно, викликаючи заздрість сусідів. Така ванна буде доречна в котеджі, але навряд чи можлива в міській квартирі, так що стиль Прованс залишається недосяжним ідеалом.
У стилі ф'южн
Стиль фьюжн вбирає в себе дизайнерські тенденції більшості існуючих стилів. Це не просто оформлення місця відправлення гігієнічних потреб, а спосіб самовираження. Фьюжн не шукає легких шляхів, об'єднуючи функціональні деталі інтер'єру з декоративними елементами, яким, здавалося б, не місце у ванній - мозаїками, статуетками, книжковими полицями, декоративними фонтанами.
Дві важливі відмінні риси даного стилю - ретельно продумане постановочне освітлення, вибудувана світлова картинка приміщення, і ретельно організована і підтримувана видимість безладу. Фьюжн не вимагає обов'язково великою ванною, але чим більший простір, тим легше в ньому можна розвернутися.
Сантехніка, меблі, аксесуари
У гонитві за красою не варто забувати про основне призначення ванній. У магазинах можна знайти ванни, душові кабіни і раковини будь-якої форми, розмірів, зовнішнього вигляду, так що є можливість підібрати зручну сантехніку для своєї квартири.
Меблі для ванної - шафки, тумбочки, полки - може виглядати зовсім по-різному і служити як практичним цілям - зберігання речей, так і служити прикрасою. Аксесуари підбираються під готовий дизайн-проект, коли вже відомо, де будуть встановлені основні деталі інтер'єру.
Сучасні матеріали, сантехніка та напрямки дизайнерської думки дозволяють оформити ванну кімнату відповідно до особистого смаком, прагненнями, фантазіями кожного господаря квартири, потрібно тільки мати достатню кількість грошей.