Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Розтяжки при вагітності

  1. Що ж таке розтяжки?
  2. Чому зазвичай виникають розтяжки?
  3. Як можливо запобігти появі таких розтяжок?

Давайте для початку спробуємо розібратися, що таке розтяжки, хоча як вони зазвичай виглядають, знають, напевно, практично всі, навіть не родили жінки. Адже таке поява розтяжок - це один з не бажаних і вкрай неприємних для самої жінки супутників нормально поточної вагітності. Однак ж найгірше те, що скажімо на відміну від інших неприємних симптомів, розтяжки не зникають після пологів , Причому ні відразу ж ні через час. Тому поряд з вкрай болісним токсикозом і неприємно сильної набряком різке поява некрасивих розтяжок - це саме те, чого всі новоспечені вагітні можуть побоюватися мало не більше всього іншого.

Отже, насправді з'являються при вагітності розтяжки - це зовсім не смертельна хвороба, і повірте цього не потрібно ось так панічно боятися. Однак те, що вони не зможуть зникнути самі по собі і абсолютно безслідно - це чиста, правда. І звичайно щоб запобігти неприємне їх поява або ж хоча б спробувати зменшити їх прояв, необхідно буде знати про самих розтяжках дещо більше, ніж про це зможуть вам розповісти бувалі подруги.

Що ж таке розтяжки?



Як правило, фахівці називають таке знайоме нам явище як розтяжки Стрий. Однак, не дивлячись таке просте і, здавалося б навіть, таке точна народна їх визначення, медичні Стрий - це повні розриви, а зовсім не просто якісь там розтягування. Причому через втрату шкірою її еластичності і навіть пружності, вона може ставати занадто тонкої і внаслідок цього легко рветься при найменшому натягу, що власне, зазвичай і відбувається під час активного росту плода. Звичайно ж, не подумайте що, епідерміс розривається повністю, в дійсності рветься тільки його внутрішній шар. І треба сказати він після пориву досить швидко відновлюється. Треба, однак, зауважити що, відновлюючись, утворюються рубці, які після таких розривів все одно залишатимуться назавжди, що власне ми, і спостерігаємо зазвичай у вигляді некрасивих розтяжок.

Як правило, на початкових стадіях такого відновлення сполучна тканина нібито пронизана капілярами, і саме тому стрії спочатку мають ліловий, і навіть рожевий або іноді фіолетовий колір. Однак ж поступово вони повністю знебарвлюються і, на превеликий жаль, назавжди вже залишаються саме такими - практично білими або навіть перламутровими шрамами, при цьому не піддаються зазвичай навіть загару під палючим літнім сонцем (а відбувається так, тому що там немає та й не може вже бути такого пігменту як меланін).


Чому зазвичай виникають розтяжки?



Треба відзначити, що в абсолютному ідеалі наша шкіра повинна бути схожа своїми внутрішніми властивостями на гуму. Так шкіра повинна бути пружна, еластична, і повинна мати можливість розтягуватися і так же легко повертатися до свого попереднього стану. Однак по ряду реальних причин дані функції шкіри можуть бути так само реально порушені - при цьому шкіра стає тонкою і досить легко рветься як би зсередини. Так власне і з'являються ненависні нам стрії.

Досить часто виникнення розтяжок у звичайних здорових жінок безпосередньо може бути пов'язано з настанням вагітності. Матка поступово і досить активно збільшується, плід при цьому стрімко зростає, і, звичайно ж, шкіра далеко не завжди встигає за даними процесами. Крім того, буквально з самого початку вагітності в організмі самої майбутньої матусі починають відбуватися цілком колосальні, і навіть кардинальні зміни, що просто життєво необхідно для створінь відповідних умов нормального виношування і згодом народженню здорового дитинку. Як ви, мабуть, пам'ятаєте усіма цими глобальними процесами «керують» виділяються гормони. І саме зміна нормального рівня таких гормонів як естроген і прогестерон безпосередньо може спричинити за собою поява таких розтяжок. А все тому що при занадто високому рівні цих гормонів може реально знижуватися виділення того ж колагену (перш за все відповідає за щільність нашої шкіри). Крім того при таких умовах може знижуватися і вироблення еластину (так необхідного для максимально легкого розтягування шкіри). Шкіра може втрачати свої нормальні властивості, з легкістю розтягуватися і потім повертатися до свого попереднього стану без будь-якої шкоди. І ось цей сумний процес, на превеликий жаль, якось регулювати практично неможливо.

А ось найголовніша і основна з причин появи стрий - це, звичайно ж, спадковість. І, звичайно ж, якщо у вашої мами і, наприклад, бабусі були сильно помітні розтяжки - то практично гарантовано такі ж розтяжки можуть з'явитися і у вас. І ось в цьому сенсі абсолютно неважливо, наскільки величезним або навпаки маленьким буде ваш животик під час вагітності. Часом, навіть після зовсім маленького або непомітного пузика у жінки, що народила залишаються навіть дуже помітні і неприємні сліди, а в іншої навпаки після величезного живота - зовсім ні єдиного сліду. Ось власне такий ось фокус-покус.

Треба, однак, зауважити, що крім генетичної схильності є і цілий ряд інших факторів, активно сприяють появі тих же розтяжок і навіть збільшення їх в реальну кількість. Це звичайно і якість харчування самої вагітної жінки, і надходження в її організм вітамінів, і її руховий режим, і навіть швидкість збільшення її у вазі. Крім того на появу розтяжок можуть впливати і куріння під час виношування малюка, і просто вік жінки (як правило молода шкіра буває значно більш еластична). Може так само впливати і слабкість черевних м'язів у жінки, і порушення обміну речовини (адже, наприклад, при цукровому діабеті або скажімо при ожирінні, наприклад, шкіра однозначно втрачає свої властивості).



Крім того, не варто забувати, що розтяжки зазвичай з'являються далеко не тільки під час перебігу вагітності, але так, же і в найперше час після народження малюка. Мова зараз йде про груди: оскільки молоко зазвичай дуже швидко і активно прибуває, для того щоб забезпечити нормальне харчування вашому немовляті. Шкіра на грудях може так само не встигати за так стрімко збільшуються обсягами грудей, і відповідно можуть відбуватися розриви в сполучних тканинах.

І, тим не менш, дуже багато хто з цих перерахованих факторів піддаються вашому контролю, що, звичайно ж, дозволяє цілком істотно знижувати ризики появи таких вкрай небажаних смужок на шкірі.

Як можливо запобігти появі таких розтяжок?



Почнемо з того що якщо ваша вже народила подруга може хвалитися відсутністю розтяжок, то на жаль це зовсім не від того, що сама вона всю вагітність мазала все тіло самим дорогим кремом причому початку це ще на тій стадії коли тільки планувалася вагітність. Просто зрозумійте, їй пощастило, можливо, у неї від природи збереглася цілком еластична і тягнеться шкіра. Так що ось так просто покладати всі надії на тільки одну лише дорогу косметику з вашого боку, звичайно ж, буде дуже і дуже неправильно: адже в такому випадку ви зможете втратити важливий момент. Однак ж і сидіти, просто склавши руки, скажімо в очікуванні появи або відсутності тих же розтяжок, так само не можна. Наприклад, якщо у вас є генетична схильність до цього, то вам просто необхідно буде спробувати загальмувати такі вкрай небажані процеси. Власне як, і будь-який інший вагітній жінці. Але ось в разі реальної схильності всіх зусиль потрібно буде потроїти.

Треба сказати, що в будь-якому випадку вагітна жінка змушена, буде переглянути свій щоденний раціон у бік максимально здорового збалансованого і корисного харчування. Але ось для запобігання появи таких небажаних розтяжок неймовірно важливу роль зіграють білки: адже саме вони будуть синтезувати вироблення так необхідних жінці зараз колагену і того ж еластину. Також буде необхідно їсти максимально багато фруктів і звичайно овочів, а так само вживати достатню кількість рідини (проте не можна забувати про можливе появі сильних набряків - потрібно контролювати кількість пиття). Крім цього потрібно буде звернути увагу і на надходження в жіночий організм таких продуктів як рослинні масла, курка, яйця, сир, яловичина, горіхи, цільні зерна, бобові. А ось борошняне і солодке - це, на жаль не найкраще для вас на даному етапі харчування.

А ось серед безлічі різних вітамінів, так необхідних саме в період вагітності, саме особливу увагу потрібно буде приділити вітаміну Е. Саме цей вітамін здатний виводити з організму багато шкідливих речовин, які, потім накопичуючись в усіх сполучних тканинах, можуть сприяти ослабленню і так само різкого зниження всіх вищеописаних властивостей вашої шкіри. І крім того вітамін Е здатний накопичуватися в організмі жінки, так що якщо наприклад конкретно ви приймаєте спеціальний полівітамінний комплекс створений для вагітних - то цього буде звичайно цілком достатньо.

Крім того варто пам'ятати, що контроль ваги при вагітності - дуже важливий причому з багатьох причин. І звичайно для запобігання різкому появи стрий звичайні вагові надбавки теж необхідно буде утримувати в певних рамках. Краще постаратися не набрати за всю вагітність більше десяти або одинадцяти кілограмів і запам'ятайте, що при занадто швидкому наборі загальної ваги тіла розтяжки зможуть з'явитися швидше і в значно більшій кількості. Запам'ятайте, ні в якому разі не варто їсти за двох, як зазвичай це нам радять багато люблячі мами або бабусі. І, звичайно ж, якщо ваш лікар не буде обмежувати вас в фізичних навантаженнях - то постарайтеся якомога більше рухатися.



А десь з початку третього місяця, коли ваш животик вже починає помітно зростати, буде краще подумати і про спеціальний білизна для вагітних. В обов'язковому порядку носите «правильний» зручний бюстгальтер на максимально широких лямках, крім того запобігти появі небажаних розтяжок може і спеціальний бандаж для вагітних .

Крім цього приступайте і до відповідних косметичних процедур. Спеціальні креми або гелі проти розтяжок - це звичайно не панацея, але в повному комплексі з іншими необхідними заходами цілком зможуть зіграти саме в вашу користь. Звичайно ж, через брак або за неможливістю купити професійні засоби можна буде скористатися простим оливковою, персиковим або навіть мигдальним маслом. Надзвичайно гарні натуральні скраби: звичайна кухонна сіль, і просто перепалений цукор.

Крім того косметичні засоби створені проти розтяжок здатні стимулювати роботу клітин, які можуть продукувати так необхідні для еластичності і для пружності шкіри речовини - еластин і колаген. Крім того, до складу подібних кремів зазвичай входять живильні і максимально зволожуючі речовини, причому, в тому числі і вітамін Е (треба зауважити, що він же зазвичай міститься і в звичайному рослинному маслі).

Цілком можливо і самої буде приготувати прекрасне масло проти розтяжок. Для цього з'єднаєте по півсклянки таких інгредієнтів як оливкова олія і сік алое, додайте 10 крапель звичайного вітаміну Е і плюс 5 крапель аптечного вітаміну А. Потім перелийте такий «крем» в якусь темну і обов'язково скляну ємність і намагайтеся зберігати в холодильнику. Потім розтирайте всі проблемні місця таким маслом бажано щодня і протягом, ну, щонайменше, двох, а то й трьох місяців - і повірте, ви помітите потрібний вам результат!

Потрібно буде, наносите такий крем масажними рухами, причому на всі зони ризику. А це може бути і груди, і живіт, і стегна, і навіть сідниці, і пахви. Намагайтеся постійно чергувати погладжування і несильні щипки - адже саме така тактика дає максимально хороший ефект що власне і запобігає появі нових розтяжок як на животі так і в інших місцях. А ось груди, стегна і ті ж сідниці краще буде розтирати жорстким махровим рушником. Надзвичайно корисно буде проводити масаж і певною спеціальною щіткою або навіть рукавичкою (а в ідеалі - взагалі масажером). Запам'ятайте, що все масажні руху зазвичай виробляються в напрямку до серця.

Надзвичайно корисно також якомога частіше приймати контрастний душ , Однак тільки в тому випадку якщо конкретно у вас немає реальної загрози викидня. Спочатку розігрійтеся під струменем досить теплою, але комфортною води, а потім буквально на кілька секунд (або до півтора хвилини) постарайтеся встати під максимально гарячий душ. Далі після цього переведіть так само всього на кілька секунд душ на холодний. І пам'ятайте, гарячий душ зазвичай повинен бути в два, а то і в три рази триваліше, ніж холодний, а ось закінчувати таку процедуру необхідно саме холодним душем. Треба відзначити, що всі ці заходи можуть значно покращувати кровообіг, що в свою чергу сприятиме посиленню всіх необхідних вам властивостей шкіри.



Та й взагалі всі профілактичні заходи зазвичай спрямовані, як ви розумієте, на збереження, а так, же і поліпшення нормальної пружності та еластичності всіх сполучних тканин організму.

смугасті матусі



Ще раз відзначимо, що якщо про проблему тих же розтяжок ви вирішили задуматися тільки вже після їх реального появи або навіть багатьом пізніше - то, звичайно ж, запобігти їх ви вже ніяк не зможете. Ви реально зможете спробувати застосовувати всі перераховані вище профілактичні способи вже в якості терапевтичних способів. Однак однозначно тепер вам доведеться докласти прямо таки в кілька разів більше реальних зусиль і звичайно ж чекати набагато довше, для того щоб ви помітили ефект від таких старань. А ось позбутися повністю від вже утворилися розтяжок своїми силами, швидше за все, вам все-таки не вдасться, зате повірте, можна буде дуже помітно зменшити їх видимі прояви. Правду сказати, це зробити буде куди складніше, ніж зуміти вчасно запобігти їх появі.

Однак як би там не було, запам'ятайте, що розтяжки - це зовсім не хвороба. Вони абсолютно безпечні, вони ніколи не турбують жінку будь-якими неприємними або хворобливими відчуттями. Хоча, косметичний ефект від таких смужок звичайно ж не дуже, але на жаль така вже наша природа - причому кожна з жінок платить за отримане щастя материнства конкретно свою ціну. І, можливо, ви погодитеся, поява некрасивих стрий - це далеко не найвища ціна з усіх можливих. Адже ви все-таки стали молодою матір'ю! І якщо це можливо постарайтеся щоб вас не засмучували такі дрібниці, як якісь смужки на вашій шкірі. Не маючи можливості змінити ситуацію, просто змініть, своє до неї ставлення, і якщо раптом вам не вдалося змінити певні властивості шкіри саме в період вагітності, то просто корегуйте це одягом.

А якщо, наприклад, ця неприємність все ж не дає вам спокійно спати, спробуйте скористатися одним з ультрасучасних і радикальних способів для позбавлення від тих же розтяжок. Це цілком може бути і лазерне шліфування або просто мезотерапія. Вибирати вам. Однак пам'ятайте якщо ви плануєте зачати і другу дитину, то, звичайно швидше за все, відразу після пологів вам знову доведеться проробляти цю процедуру заново. І тому з тим же лазером в таких випадках має сенс почекати. А ось багатьом жінкам іноді буває досить і простих озонових ін'єкцій. Та й така процедура як хімічний пілінг теж іноді дає прекрасний результат. Правду сказати, в общем-то, вихід є з будь-якої ситуації і практично завжди!Що ж таке розтяжки?
Чому зазвичай виникають розтяжки?
Як можливо запобігти появі таких розтяжок?
Що ж таке розтяжки?
Чому зазвичай виникають розтяжки?
Як можливо запобігти появі таких розтяжок?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»