Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Вибираємо правильний екран для проектора. Частина 1

Вибираємо правильний екран для проектора. Частина 1 Вибираємо правильний екран для проектора

Отже, помітна частина питання ( вибір і покупка проектора ) У вас позаду, залишається купити екран. А щоб купити саме такий екран, який вам потрібен, необхідно зрозуміти, що ви від нього чекаєте і які його властивості для вас будуть важливі, а які ні. Для початку треба визначитися в принциповому питанні: який екран вам потрібен - стаціонарний або мобільний? Тобто буде він у вас висіти на стіні в одній кімнаті або ж ви будете роз'їжджати з ним по країні.

Стаціонарні, вони ж часто настінні (іноді з можливістю кріплення на стелі), призначені для стаціонарного монтажу - закріпив і більше не знімаєш. Тільки збираєш полотно в тубус, коли воно не потрібно, і висувати, коли потрібно. На малюнку зліва.

На малюнку зліва

Стаціонарний і мобільний екрани

На малюнку праворуч мобільні екрани в робочому і складеному стані. Якщо людині треба проводити виїзні презентації, він бере з собою мобільний екран. Для транспортування екран складається в тубус, а на місці презентації розгортається і ставиться на триногу.

Стаціонарні екрани можна розділити на ручні, з електроприводом і натяжні - за типом конструкції. Ручні екрани ви звертаєте і розвертаєте вручну - за спеціальну ручку в нижній частині екрана. Дешево і сердито. Є моделі, які кріпляться не тільки на стіну, а й на стелю, тільки будьте обережні з цією затією, інакше глядачі, яким доведеться сильно задирати голову при перегляді, пом'януть вас недобрим словом.

Екрани з електроприводом можна сходу не відрізнити від ручних екранів, хіба що тубус у електричних трохи товщі - там ховається моторчик. Такі екрани розгортають і згортають полотно за допомогою цього самого моторчика. Це дуже зручно, якщо екран великого розміру або висить в незручному місці. Зазвичай електричним екраном керують за допомогою проводового перемикача, але бажаючі можуть прикупити пульт бездротового керування - він зазвичай продається окремо.

А ось натяжні екрани ви ні з чим не сплутаєш. Туго натягнуте на раму полотно дає ідеально рівну поверхню для перегляду фільмів - ніяких заминання, ніяких нерівностей. Кріпиться воно до рами або за допомогою люверсів, або на кнопках.

Кріпиться воно до рами або за допомогою люверсів, або на кнопках

Кріплення натяжних екранів: на люверсах і на кнопках

Якщо ви будуєте будинки повноцінний домашній кінотеатр, то натяжна екран - це ваш вибір. За умови, звичайно, що ви зможете вписати його в інтер'єр, а це не завжди просто. Як правило, натяжні екрани використовуються в домашніх кінотеатрах, в залах засідань і в конференц-залах - там, де вони використовуються часто і де є можливість виділити під екран частина стіни або навіть всю стіну.

Тепер звернемося до мобільних екранів Тепер звернемося до мобільних екранів. Найчастіше зустрічаються три конструкції: на штативі, на ногах і підлогові. Екрани на штативі, як уже говорилося вище, після використання згортаються в тубус і в такому вигляді зберігаються або перевозяться. Дуже зручно, але до певного розміру. Як тільки ширина екрану починає перевищувати 2,5 метра, виникає проблема його транспортування. Крім того, на занадто великій «вітрилі» полотна помітний будь протяг - воно починає колихатися. Тому для великих мобільних екранів використовують іншу конструкцію - на двох ногах. Вона стійкіше, і ширина такого екрану більше 3 метрів - не рідкість. Крім того, вони збираються в невеликій кейс, який перевозити не в приклад зручніше, ніж 2,5-метровий тубус. Незважаючи на гадану складність конструкції, збирати і розбирати її просто. Мені одного разу довелося це робити одному, і я без праці вклався хвилин в десять, хоча розміри екрану були два на три метри.

А ось ще цікава, але рідше зустрічає конструкція підлогового і настільного екранів А ось ще цікава, але рідше зустрічає конструкція підлогового і настільного екранів. У зібраному стані вони виглядають як уже знайомий вам тубус, але в робочому положенні цей тубус ставиться на підлогу (або на стіл - є спеціальні настільні моделі невеликого розміру) і з нього вгору висувається екран. Система кріплень (найчастіше типу "ножиці") ззаду підтримує полотно в стійкому положенні і не дає йому колихатися і впасти. Зверніть увагу на чорне поле в нижній частині - виробники розуміють, що якщо зображення почнеться від самої підлоги, то дивитися на нього буде незручно, тому робоче (біле) полотно вони зробили в верхній частині екрану. Подібні екрани є у Projecta , Draper , Screenmedia і Classic Solution , Крім того, щось схоже випускає Da-Lite .

Отже, ви визначилися з типом екрану, далі треба зрозуміти, якого типу поверхню вам потрібна. Відразу скажу, що, швидше за все (в 80% випадків), це буде звичайна біла матова поверхня, що відбиває (MW, matte white), який би конструкції екран ви не вибрали. У екранів з поверхнею MW, мабуть, самі універсальні характеристики - кут перегляду практично 180 градусів, коефіцієнт посилення 1,0, відсутність відблисків і світлової плями, хороша рівномірність яскравості ... Але іноді потрібно щось особливе, і поверхня MW не підійде.

Як вам повинно вже бути відомо, на екран не повинен падати стороннє світло, інакше зображення різко погіршується - аж до повної несмотрібельності. Але ми живемо в недосконалому світі, і не завжди є можливість повністю позбутися від паразитного засвічення. У такому випадку ситуацію частково можна виправити, узявши поверхню з великим коефіцієнтом посилення (2,0 і вище) або c бісерним покриттям (з вкрапленням маленьких скляних кульок). Тоді в напрямку глядача світловий потік буде більше, але одночасно ми зменшимо кут перегляду - чим далі відхилення убік від центру екрану, тим гірше буде видно.

Ще один випадок, коли краще взяти нестандартне полотно - домашній кінотеатр. Якщо у вас проектор з яскравістю більше 2500 ANSI люмен (що не рекомендується для кіно, але в житті всяке буває), то є сенс взяти екран з сірої контрастної поверхнею типу Hight Contrast Grey. Вона трохи "з'їсть" яскравість проектора, але натомість додасть зображенню глибину і чорний колір, тепер навіть невелика паразитна засвічення не зіпсує враження.

У грамотно зробленому домашньому кінотеатрі (я маю на увазі, коли під кінотеатр виділена спеціальна кімната в будинку), акустика може перебувати за екраном. І полотно такого екрану має бути акустично прозорим. Такі полотна є майже у всіх виробників екранів, і найчастіше вони ще й підсилюють контрастність і роблять чорний колір більш глибоким.

До сих пір ми говорили виключно про відображають екранах. Тобто екранах, які відображають падаюче на них світло від проектора в сторону самого проектора. І малося на увазі, що глядачі сидять по ту ж сторону екрану, що і проектор. Але іноді зручніше, щоб проектор і глядачі були по різні боки від екрану. В цьому випадку вам буде потрібно полотно, яке працює на просвіт.

В цьому випадку вам буде потрібно полотно, яке працює на просвіт

Екрани на відображення і на просвіт

Екран з просветним полотном може бути будь-яким, але найчастіше це або натяжна, або мобільний на ногах. Глядачі не затуляють світло від проектора, і вже одне це зручно. Але є і другий плюс - просвітні екрани менш чутливі до зовнішньої засветке, і при однакових умовах на просветном екрані зображення буде яскравішим, ніж на звичайному.

Уважний читач може зауважити, що в разі такої проекції зображення буде дзеркальним. Поспішаю заспокоїти - виробники проекторів давно враховують цей момент, і навіть у найдешевших моделей є в меню пункт "Зворотна проекція" для віддзеркалення картинки.

З мінусів зворотних проекцій зазначу, що подібні системи вимагають за екраном більше місця - щоб світловий потік встиг "распахнуться" до потрібного розміру. Втім, з появою великої кількості короткофокусних проекторів це вже не проблема.

Тепер перейдемо до питання формату екрану. Співвідношення сторін, або aspect ratio (англ.). У сучасному відеосвіт існує більше десятка різних форматів. Якщо мова йде про екран для будинку, то питання, швидше за все, зведеться до «А що я найбільше буду дивитися?». Російське телебачення? Зарубіжні канали? Сучасні фільми? Старе кіно? Кліпи? І визначитися з форматом буде простіше. Вибір доведеться робити між форматом 4: 3 і 16: 9. Бувають ще екрани формату 2,35: 1, але це, скоріше, екзотика.

формати зображення

Формат 4: 3 - це рік, що минає формат старого телебачення. Робити на нього ставку є сенс, тільки якщо ви фанат класичного кіно і деяких російських телеканалів. Всі інші якщо ще не перейшли на широкий формат, то ось-ось перейдуть. Теоретично можна на екрані будь-якого формату дивитися будь-який контент, але тоді доведеться миритися або з обрізаними краями, або з чорними смугами.

Кадр 16: 9 в "рідному" форматі і на екранах 4: 3

Або головний герой позбавляється вуха, а його подруга - половини голови, або вони обидва цілі, але меншого розміру і з дратівливими чорними смугами зверху і знизу.

Якщо ви вибираєте екран для ігор або для інших мультимедійних розваг, то просто орієнтуйтеся на формат проектора або на те, що він найчастіше буде показувати. Екран в офісі навряд чи буде прояснюватися кадрами кіно, так що ви можете сміливо орієнтуватися на формат 4: 3.

Як тільки ви визначитеся з форматом, перед вами постане наступне питання - питання розміру. Визначити мінімальну і максимальну ширину екрану просто, якщо врахувати два основних положення:

  • на відстані 6 ширини екрану вже практично нічого не видно;
  • ближче півтора висот дивитися незручно - виходить занадто велике зображення.

Оптимальна відстань перегляду кіно в домашньому кінотеатрі, що включає в себе знаменитий "ефект присутності", вважається просто. Воно лежить десь між відстанню в 2,0 ... 3,0 висоти екрану і відстанню в 1,5 ... 1,9 його ширини. Відстань це, звичайно, суто індивідуальне, але зазвичай укладається саме в ці цифри. Пояснюється воно тим, що для "ефекту присутності" потрібно задіяти частину периферійного зору глядача. І якщо ви будете сидіти далі, то чи не задієте його, а якщо занадто близько - втомитеся вертіти головою ще на титрах.

В якійсь мірі зорієнтуватися за розміром екрану можна за допомогою калькулятора на сайті Projecta . У них кілька своє бачення, але в цілому воно збігається з нормальним. Англійською, але слів там трохи, розберетеся. Для широкоформатного екрану 240x135 він мені видав мінімальна відстань перегляду трохи більше 2 метрів.

На знаменитому "ПрожекторЦентрале" теж є калькулятор екрану, і там теж можна подивитися рекомендації щодо оптимальних відстаней перегляду, причому стосовно до конкретного проектора і конкретному розміром екрану.

По висоті розташування екрану також є оптимальні значення. Для домашнього кінотеатру нижній край екрану повинен бути на висоті 60-90 см. Це збігається з іншого рекомендацією - щоб очі глядача знаходилися на рівні нижньої третини екрану. Тоді не доведеться сильно задирати або опускати голову і перегляд півторагодинного фільму не перетвориться в півторагодинну тортури.

В офісі краще вішати / ставити екран вище - 1,2 ... 1,4 метра для нижнього краю зазвичай досить, щоб і задніх рядів було нормально видно, і не було занадто високо.

під другій частині статті ви дізнаєтеся, що таке "екстрадроп", побачите екрани, вбудовані в підлогу, познайомитеся з віртуальної голографічного співачкою Хацуне Міку - і це тільки частина нашої «культурної програми».

Для початку треба визначитися в принциповому питанні: який екран вам потрібен - стаціонарний або мобільний?
Якщо мова йде про екран для будинку, то питання, швидше за все, зведеться до «А що я найбільше буду дивитися?
Російське телебачення?
Зарубіжні канали?
Сучасні фільми?
Старе кіно?
Кліпи?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»