Бажаючи скласти враження про людину, ми, в першу чергу, звертаємо увагу на його очі - «дзеркало душі». На жаль, очі видають не тільки наш настрій або стан душі, а й вік. Адже стан області навколо очей може або поліпшити, або зіпсувати враження про те, як виглядає обличчя в цілому. Саме тут, як правило, з'являються перші ознаки старіння шкіри.
Косметологи жартують, що сучасних тридцятирічних можна відрізнити від двадцятирічних тільки за наявністю «гусячих лапок» в куточках очей. Якщо випробувані всі підручні засоби, вичерпаний резерв сироваток, масок, кремів і гелів, але стан шкіри навколо очей все одно залишає бажати кращого, не соромтеся звертатися за допомогою до фахівців - лікарів-косметологів. З точки зору фахівця, косметологічні проблеми зони навколо очей діляться на: зморшки навколо очей; знижена еластичність шкіри, пігментація; «Мішки» під очима, набряки; нососльозова борозна; грижі верхнього і нижнього століття; темні кола під очима.
Часто ці проблеми взаємопов'язані один з одним - одна тягне за собою іншу. Зазвичай все починається зі зниження еластичних властивостей шкіри і застійних явищ в мікросудинах зони навколо очей. Втративши еластичність шкіра починає «сповзати»: межа між очницею і щокою зміщується вниз, очей починає виглядати більш старим за рахунок того, що м'які тканини паче не прикривають нижній край очниці, він покритий тільки розтягнутим століттям. Тут дуже важливо «захопити» процес на самому початку, щоб не дати шкірі серйозно зміститися. В іншому випадку підтягти її можна буде тільки хірургічно. Омолодження шкіри навколо очей слід починати з відновлення її пружності, зміцнення м'язового каркаса і активізації клітинного обміну в цій області.
Проблема 1. Зморшки навколо очей. Стерти їх допоможуть ін'єкції ботокса. Це одноразова процедура, результат якої стає помітний через 2-14 днів, а ефект зберігається 6-8 місяців. Допоможуть також додаткові методи омолодження -мезотерапіі, біоревіталізація і апаратна косметологія.
Проблема 2. Знижена еластичність шкіри, пігментація. Підвищити еластичність шкіри і позбутися від пігментації, а заодно і від дрібних зморшок допоможуть комбіновані програми, що включають хімічний пілінг, мезотерапію або биоревитализацию. Мезотерапія від биоревитализации відрізняється тільки використовуваними препаратами. При биоревитализации це гіалуронова кислота з досить великої молекулою, що дозволяє їй довше залишатися в шкірі і надавати більш виражене омолоджуючу дію. Оптимальна програма по омолодженню шкіри навколо очей складається з чергуються процедур: 3-4 пілінгу і 3-4 биоревитализации (з інтервалом між ними в один тиждень). Для омолодження шкіри навколо очей за допомогою мезотерапії використовуються коктейлі на основі оксиду кремнію і гіалуронової кислоти з додаванням «Коеласта» (розчин з колагеном і еластином), розчинів вітамінів, амінокислот і мікроелементів.
Проблема 3. «Мішки» під очима, набряки. Затримку води в тканинах навколо очей можуть викликати хвороби нирок, шлунка, погана робота лімфатичної системи, риніт, кон'юнктивіт, респіраторні інфекції, запалення пазух носа, а також алкоголь і підвищене вживання солі в їжу. Як саме вони виникають: між шкірою навколо очей і підшкірної клітковиною є мембрана, що складається з сполучної тканини. Вона під впливом несприятливих факторів може истончаться настільки, що жирова клітковина починає проникати через неї, розташовуючись прямо під шкірою і формуючи ненависні мішки. Отримана жирова тканина може розростатися або набрякати, роблячи мішки дуже помітними. Але перш ніж намагатися покінчити з ними в кабінеті косметолога або купувати креми, важливо з'ясувати у лікаря, чи є які-небудь проблеми зі здоров'ям. Якщо мішки під очима незначні, лікар-косметолог впорається з ними за допомогою мезонітей або філлера. Також показаний лімфодренажний масаж з мікрострумової терапією, що дозволяє зміцнити шкіру і прибрати застійні явища. Результат помітний вже після 2-3 процедур, але для стійкого ефекту бажано пройти курс - 10 процедур 2 рази в тиждень. Назавжди позбутися від «мішків» під очима допоможе блефаропластика, хірургічна операція на століттях.
Проблема 4. Носослізний борозна. Це одне з найбільш «несимпатичних» вікових змін - борозна, що йде від внутрішнього кута ока навскоси по щоці. Вона з'являється в результаті вікового зсуву і провисання шкіри вніз.Убрать глибоку носослізний борозну допоможуть гелі на основі гіалуронової кислоти або колагену. Ця процедура одна з найефектніших - заповнення Носослізний борозни буквально на очах «омолоджує» обличчя на 5-10 років. Процедура швидка і практично безболісна. Результат зберігається 6-12 місяців.
Проблема 5. Грижі верхнього і нижнього століття. У деяких випадках можлива маскування гриж нижніх повік шляхом введення гелю на основі гіалуронової кислоти або колагену. Іноді проводять курс мезотерапії з фосфотіділхолін. Якщо цей метод не підходить, грижі прибирають хірургічно - операція на століттях називається блефаропластика.
Проблема 6. Темні кола під очима - це частіше порушення мікроциркуляції крові, витрати просвічує, тонкої шкіри, обумовлені спадковим будовою очниці і формою століття або рідше надлишковим скупченням меланіну (останнє буває лише у дуже смаглявих і темношкірих людей). Синці під очима можуть також сигналізувати про неправильний спосіб життя і про проблеми зі здоров'ям. Але суть залишається одна: синці з'являються там, де капіляри виявляються пошкоджені або ослаблені (від природи або внаслідок захворювань). В цьому випадку клітинам крові вдається мігрувати за межі капілярів, що і дає ефект синців під очима. Досвідчений лікар-косметолог порекомендує засоби для зміцнення і ущільнення шкіри навколо очей або більш радикальні методи ін'єкційної косметології. Ефект на пару місяців може дати мезотерапія , Але найефективніший на даний момент спосіб - введення м'якого філлера на основі гіалуронової кислоти з комплексом вітамінів і амінокислот. , Внаслідок чого поліпшується мікроциркуляція .. Результат від такої процедури зберігається близько 1 року. Інший хірургічний спосіб -ліполіфтінг-зі стегон (можуть і з іншої частини тіла) беруть жир і вводять в шкіру під очима. В результаті шкіра в цьому місці ущільнюється, кровоносні судини, що утворюють темні плями, більше не просвічують через неї, ефект до 2 років. З апаратних методик показані електростимуляція, лімфодренаж, фракційний лазер, а також озонова терапія.
Для домашнього використання підходять очні креми, що містять вітаміни К і С, колаген, еластин, гіалуронову кислоту, кофеін.Ну і не забуваємо про правильне макіяжі: консіллер повинен бути на один або два відтінки світліше, ніж тон вашої шкіри, уникаємо лілового і сірого відтінків в макіяжі очей, вони тільки підкреслюють синці. Зате увагу від косметичних недоліків відвернуть золотисті відтінки тіней для повік. Не варто підводити нижню повіку олівцем, особливо внутрішню його частину, оскільки це теж акцентує кола під очима. І не забудьте про румянах природного, ніжного відтінку, які відвернуть на себе непотрібну увагу.