Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





При пранні забарвилася біла річ що робити: Рекомендації з прання, відгуки

  1. Реанімація полинялий тканини
  2. Перекис водню: відбілювач №1
  3. Крохмаль: білизна по-домашньому
  4. Вода + крохмаль
  5. Вода + крохмаль + лимонна кислота + господарське мило
  6. Крохмаль + пральний порошок
  7. Як повернути річ до оригінального стану
  8. попереднє замочування
  9. Пом'якшення води при пранні
  10. Використання спеціальних засобів
  11. народні поради
  12. Сода + нашатир
  13. Сода + нашатир + сіль
  14. Борна кислота
  15. Рослинна олія, марганцівка і гірчиця
  16. Типи тканини: особливості відбілювання
  17. Бавовна, льон
  18. синтетика
  19. делікатні тканини
  20. Як правильно прати, щоб речі не забарвилися
  21. Коментарі:

Віджимання в пральній машині завершений, але при пранні забарвилася біла річ. У цьому випадку деякі господині не знають, що робити. На щастя, існують перевірені часом способи повернути білим текстильним виробам первісний колір.

зміст Розгорнути

Реанімація полинялий тканини

Від випадкового попадання чорного носка чоловіка при пранні його ж білих сорочок не застрахована жодна жінка в світі. Але навіть в такому випадку є кілька порад, які можуть врятувати сім'ю від сварок.

Важливо! Вибираючи відбілювач, уважно читайте інструкцію: саме з неї можна дізнатися, чи підійде хімічний засіб для вашого виду тканини. Для більшості білих речей протипоказані засоби, зміст хлор. Їх використання додасть полинялим поверхнях додатковий жовтий відтінок.

  • Якщо зіпсована бавовняна біла тканина, повернути її до початкового вигляду можна тривалим кип'ятінням. Розміщуємо металеву або емальований ємність на кухонну плиту, доводимо на повільному вогні до кипіння. Кип'ятимо тканину в мильному або порошковому розчині протягом 4-5 годин, періодично помішуючи дерев'яними щипцями. Стежимо, щоб рідина не википала.
  • Після будь-якої вибілюючої процедури обов'язково ретельно прополіскують вийшов результат.

Перекис водню: відбілювач №1

Як не дивно, перекис водню (3%) відбілює не тільки коріння волосся, нігті і зуби, але і забруднилися тканини. Молекула H2O2 відмінно розходиться у воді і є ефективним розчинником плям на білих речах. Для позбавлення від непотрібного фарбування підходять наступні способи:

  1. Замочування. В 4 літрах теплої води розчиняємо 2 чайних ложки перекису водню. Ми залишаємо одяг на 40-60 хвилин, прополіскують, кілька разів змінюючи воду.
  2. Прання. Цей спосіб підходить для обробки дитячих речей. Змішуємо компоненти з розрахунку 0,5 чайної ложки перекису водню, 0,5 столової ложки кальцинованої соди на 1 літр теплої води. Замочуємо в розчині дитячі речі на чверть години, потім стираємо тут же вручну і гарненько прополіскують.
  3. Кип'ятіння. У 3-літровій каструлі розчиняємо 2,5-3 столових ложки перекису водню. Час взаємодії тканини і киплячої суміші - 35-45 хвилин. Після відбілювання слід ретельно прополоскати.

Крохмаль: білизна по-домашньому

Крохмаль є швидкою допомогою для тих речей, які полиняли тільки що, і фарба ще не встигла проникнути в структуру тканини. Змити розлучення крохмалем можна по-різному:

Вода + крохмаль

Замочування в розчині 10 л теплої води і 2 ст.ложек крохмалю дозволить речей повернути колишню білизну. Головне - стежити за тим, щоб частинки крохмалю повністю розчинилися в рідині. У разі якщо маємо справу зі шторами, полоскання не потрібно. Крохмаль додасть їм додаткової міцності. Застосування крохмалю не виключає прасування виробів.

Вода + крохмаль + лимонна кислота + господарське мило

Кожен інгредієнт, за винятком води, береться в кількості 15 грамів (1 ст.л.). Розбавляємо водою так, щоб суміш покривала виріб повністю, і залишаємо на 10-12 годин відмокати. Після цього стираємо вручну і прополіскують.

Крохмаль + пральний порошок

Додаємо крохмаль в контейнер полоскання при автоматичному пранні. Для відбілювання і попутного накрохмалювання тканини досить 1 ст. л. крохмалю. Після закінчення прання ставимо режим додаткового полоскання і вливаємо розчинений в невеликій кількості води крохмаль.

Як повернути річ до оригінального стану

Зовні полинялі, посірілі речі - далеко не завжди результат невдалої прання. Характерний наліт, заношенность, потемніння під пахвами можуть з'являтися на білих речах згодом, незалежно від способів механічного або автоматичного відходу. Існують кілька методів повернути улюбленої блузці або нижньої білизни товарний вигляд.

Рада! Для збереження первісного вигляду білі речі не слід заношувати. Цей режим необхідний після кожного «виходу в світ», навіть скороминущого.

попереднє замочування

Перед будь-яким видом обробки білосніжну одяг слід замочувати в відбілювач, мильному розчині або миючому засобі. Коротка програма не сприяє тому, щоб частинки поту, вуличного пилу або хімічних викидів в атмосферу встигли розчинитися і відійти від тканинних волокон.

Пом'якшення води при пранні

Найчастіша причина сірості білих тканин - волога обробка в жорсткій воді. Пом'якшити її можна за допомогою лужних розчинів або соди. В процесі кип'ятіння вода пом'якшується природним чином.

Використання спеціальних засобів

Перш, ніж користуватися народними засобами, має сенс звернути увагу на промислові хімічні склади. Сюди входять не тільки визнані відбілюючі розчини, а й засоби для чищення та рідини для миття посуду. Зокрема, інструкція деяких засобів для чищення повідомляє, що виріб може використовуватися при відбілюванні певних видів тканин. А розчин для миття посуду зазвичай додають до порошку під час попереднього прання.

Звичайне 72% -ве господарське мило - перевірений спосіб повернути білий одяг в первозданний вигляд. Намилює мокре полотно якомога ретельніше і залишаємо в такому липкому стані, без додаткового зволоження, на пару годин. Якщо одяг сильно забруднена, продовжуємо термін до 10 годин. Потім, після ручного прання, влаштовуємо білизни автоматичну мийку з відбілюючим порошком.

Це цікаво! Парної, а отже, і розчиняє ефект при замочуванні збільшується, якщо річ помістити в поліетиленовий пакет і міцно зав'язати. Без випаровування тканинні волокна будуть відчувати на собі додатковий вплив засобів.

Сіль для відбілювання ношених білих речей використовується і на етапі замочування, і на етапі прання. Причому в хід йде як сіль в чистому вигляді (співвідношення солі і води - 1: 3), так і суміші солі з іншими складовими - содою, нашатирним спиртом або стружкою господарського мила (див. Розділ «Народні поради»).

народні поради

Народних способів порятунку білих речей існує безліч. Найпопулярніші серед них - це використання соди, нашатирного спирту, борної кислоти і солі.

Сода + нашатир

З розрахунку 1 літр води, 1 ст.л. соди і 0,5 ч.л. нашатирного спирту готуємо розчин для замочування. Час процедури - 3-4 години, після закінчення яких вироби слід відправити в пральну машину.

Сода + нашатир + сіль

Суміш з 10 ст.л. солі та соди, а також 2 чайні ложки нашатирного спирту розводяться в 5-літрової емальованій каструлі. Кип'ятіння в цьому розчині позбавить від забруднень білі вафельні рушники або постільну білизну. Сюди ж можна додати пральний порошок.

Борна кислота

Засіб розлучається в теплій воді в співвідношенні 1: 2. Після 2-3 годин відмочування речі слід випрати звичайним способом. Борна кислота, крім того, що відбілює речі, ще й дезінфікує їх. Тому застосовується в першу чергу для панчішно-шкарпеткових виробів. Якщо забруднення не явні, борну кислоту додають для профілактики при автоматичному пранні.

Рослинна олія, марганцівка і гірчиця

До розряду дивних і неймовірних народних рад по відбілюванню тканини можна віднести маніпуляції з такими речовинами, як марганцівка, пісне масло і гірчиця. Бувалі господині пропонують додавати в 10-літрову каструлю з киплячою водою столову ложку масла, щіпку солі, відбілювач, чайну ложку соди і півсклянки прального порошку. Саме тут протягом 30 хвилин нудиться колись біле виріб. Після процедури воно не виймається, остигає в рідини і тільки потім виполіскувати в крижаній воді.

Наступне народне повір'я пов'язане з відбілюючим ефектом марганцівки. Так, для повернення білизни речей слід розвести марганцевий розчин до яскраво-рожевого кольору. Видалити залишилися гранули і залити рідиною полинялі білі речі. Надіти рукавички, намилити мокру тканину господарським милом. Залишити все в такому стані на 3 години. Потім прополоскати тканину в прохолодній воді.

Гірчиця завершує трійку неймовірних відбілювачів, які довели свою ефективність в устах народу. Змішана з водою гірчиця намазується на місця особливого забруднення і залишається до повного відбілювання тканини. Потім змивається і застіривать під струменем води. Для посилення ефекту в кашку додається ложка солі. Ще варіант використання цієї речовини - розвести в літрі майже гарячої води столову ложку гірчиці, дати настоятися пару годин. Після цього замочити стирання мокре білу білизну в суміші на 4-5 годин. Прополоскати і отримати білий результат.

Типи тканини: особливості відбілювання

Безумовно, кожен описаний спосіб підходить для певних видів тканин. Те, що відбілити одну, знищить або зіпсує іншу. Більш того, білі синтетичні, білі бавовняні тканини і мережива не можна прати одночасно. Кожен тип отбеливается при певній температурі.

Бавовна, льон

Ці види полотна є найбільш універсальними для відбілювання. Такі речі можна замочувати, прати вручну (якщо це дитячий одяг), в режимі автоматичної обробки, а також піддавати тривалому кип'ятінню на відкритому вогні.

Тут можна використовувати хлорсодержащие відбілювачі, спеціальні порошки, соду, сіль, крохмаль і господарське мило. Не варто використовувати кислоти, вони роз'їдають натуральні волокна. У разі якщо плями не виводяться з першого разу, бавовна і льон дозволяють проводити повторні процедури для стовідсоткового відбілювання.

синтетика

У відбілюючих процедурах для таких видів тканини є багато протипоказань. Синтетичні речі не можна обробляти при високій температурі, не кажучи вже про тривалому кип'ятінні. Речовини, що містять хлор, залишають на білій синтетиці жовті, нічим не виведені плями. Застосування бензину призводить синтетику в повну непридатність. Тут слід вибирати кислородосодержащие відбілюючі суміші. Після відбілювання ці речі вимагають додаткового полоскання, а ще деформуються при сушінні на відкритому сонці.

З способів обробки прийнятні замочування, ручне прання і автоматичне відбілювання на низьких температурах при частому відключенні віджиму. Засоби, які підходять для синтетики - сіль, сода, господарське мило, перекис водню, спеціальні засоби, в інструкції яких прописаний вид тканини.

делікатні тканини

Шовк, вовна, батист та інші делікатні тканини вимагають більш уважного ставлення до відбілювання. Тут протипоказаний режим будь-якого кип'ятіння, так як при високій температурі вироби деформуються і дають усадку.

Серед дозволених до застосування засобів - нашатирний спирт, сіль, сода, перекис водню, щадні або специфічні відбілюючі засоби, в описі яких є згадка конкретного виду делікатній тканини. Хлор в таких розчинах протипоказаний. Крім того, шовк боїться речовин, що містять луг. Допускається замочування в холодній воді, ручна і дбайлива автоматичне прання. Наскільки можлива остання, можна дізнатися з ярлика на виробі.

Як правильно прати, щоб речі не забарвилися

«Потрібно лікувати причину, а не наслідки», кажуть лікарі. Це правило працює і в ситуації відбілювання білих речей. Досить запам'ятати кілька правил, щоб ніколи не боротися з темними плямами на улюбленому одязі.

  • Чи не стираємо одночасно речі різних структур і різних кольорів.
  • Тільки куплений одяг стираємо на самоті, окремо від будь-яких інших речей, тільки в прохолодній воді.
  • Білі речі краще відпираються, якщо пройшли попереднє прання або хоча б замочування протягом 30-60 хвилин.
  • М'яка вода ефективніше для відбілювання, тому додаємо соду або спеціальний засіб.
  • Чи не залишаємо з'явилося пляма до кращих часів. Чим раніше приступимо до його виведенню, тим більша ймовірність, що воно зникне без сліду.
  • Для відбілювання використовуємо тільки один засіб або один спосіб з декількох інгредієнтів.
  • Злиняти білизна не сушимо і не гладимо, інакше від зайвих відтінків буде вкрай важко позбутися.
  • Стежимо, щоб в пралці був справний зливний фільтр: часто цей недолік залишає на білому одязі кольорові розводи.

І на завершення: якщо відбілювання блискуче вдалося, це ще не означає, що результат досягнутий. Знавці білих тканин попереджають: ніколи не зберігайте такий одяг в прасування чи вологому вигляді. Такі кроки повернуть вас в початок важкого шляху повернення білизни.

Коментарі:

Олена Морозова, 39 років.

20 років тому подруга подарувала мені свої дорогущі ажурні рукавички. Я вирішила їх відбілити себе на весілля. Замочила в білизні на ніч, і на ранок дістала розплавлені залишки синтетики. З тих пір засвоїла залізне правило: хочеш відбілити хорошу річ - спробуй на маленькому, непомітному зовні шматочку. Тільки так можна бути впевненим, що після прання річ не опиниться в сміттєвому відрі.

Ольга Петрівна Яскравих, 60 років.

Відбілюючі завжди по-старому, на плиті в алюмінієвому відрі під кришкою. Ніяка хімія не робить простирадла такими білосніжними, як кип'ятіння в пральному порошку. Головне в цій справі - бовкнути білизна заздалегідь, потім поставити на самий маленький розігрів і стежити, щоб вода не википала.

Підписуйтесь на наш канал в Яндекс.Дзен! Натисніть "Підписатися на канал", щоб читати Hozsekretiki.ru в стрічці "Яндекса"

загрузка ...

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»