- Як реанімувати виріб? Всім господаркам потрібно взяти на озброєння кілька наступних методів позбавлення...
- Як додати оригінальності зіпсованої речі
Як реанімувати виріб?
Всім господаркам потрібно взяти на озброєння кілька наступних методів позбавлення від подібних плям:
- 1 Як правило, білі речі втрачають свій колір при взаємодії з пігментами фарби, що потрапляє на барабан від кольорового одягу. Помітними подібні розводи стають відразу при вивішуванні. Тому якщо ви виявили, що деякі речі все-таки полиняли, потрібно пару раз перепрати їх в холодній воді. Після подібних дій від фарби не повинно залишитися ні сліду. Знову ж таки, все залежить від їдкості самої фарби, що потрапила на річ.
- 2 Прекрасно з видаленням неприємних плям і розлучень справляється звичайний нашатир. Для цього в таз з досить гарячою водою треба вилити цілий бульбашка нашатирного спирту, після ретельного перемішування розчину помістити туди зіпсовані білі речі для впливу на 2-3 години. Після цього полинялі речі ретельно прополіскують. Незважаючи на явну ефективність цього методу, він має один суттєвий недолік: при роботі з нашатирним спиртом виділяється важче переносяться запах аміаку, тому потрібно подбати про постійне провітрюванні приміщення.
- 3 Відіпрати зіпсовану білу річ можна за допомогою звичайної водневої перекису. Її розводять з розрахунку 2 л звичайної води на 1 ч.л. перекису, туди ж додають трішки звичайної харчової соди. Приготовану суміш необхідно поступово розігріти до 70 ° C, після цього в ємність закладають злиняти білу річ. Цей метод відбілювання плям на світлих речах досить швидкий: білі полинялі речі закладаються всього на 10 хвилин. Річ треба періодично перевертати.
- 4 Відновити світлу злиняти одяг може звичайна марганцівка, тільки з її розведенням слід бути гранично акуратним: потрібно розвести у відрі сильно гарячої води невелику кількість порошку, щоб вода набула рожевого відтінку. Зіпсовані білі речі відправляються у відро на пару годин, верх ємності потрібно щільно прикрити кришкою. Після витриманого часу річ ретельно прополіскують.
- 5 Щоб відіпрати від плям кольорову тканину, можна скористатися одним з засобів для виведення плям, яких на ринку представлено безліч. При цьому дуже важливо робити все строго по інструкції, щоб отримати потрібний результат. Бажано з цією метою підбирати кисневі відбілювачі, адже вони справляються зі своїми завданнями набагато краще. Таким способом можна позбутися від неприємних плям на поверхні полинялий речі.
- 6 Можна також скористатися особливим універсальним засобом під назвою K2r, що володіє чудовими властивостями в плані освітлення полинялий речі. Один пакетик кошти розрахований на розведення в 10 л води. Треба бути готовим до того, що після замочування колір речей придбає сіруватий відтінок, але через деякий час вона знайде первісний колір.
- 7 Якщо улюблена дрібничка полиняла, а необхідних для виведення плям в будинку немає, то на допомогу прийде звична білизна, що володіє характерним запахом хлору, за що багато господинь її недолюблюють. Можна замочити річ в воді з розчиненим відбілювачем, після чого її відіпрати вручну. Потрібно бути гранично обережним з використанням цього радикального засобу, адже воно здатне зруйнувати деякі ніжні тканини, просто роз'їдаючи їх. Так що якщо полиняла бавовняна або трикотажна річ, за її збереження можна бути спокійним.
- 8 Якщо всі запропоновані методи не спрацювали, вихід все ж таки є: можна надати речі зовсім інший, більш темний відтінок, перефарбувавши її, щоб полинялі плями стали менш помітними. З цією метою застосовуються спеціальні барвники або звичайна синька.
пропонуємо Вам ознайомитися
Бажано не допускати, щоб світлі речі линяли, змінюючи свій білосніжний тон на незрозумілий, з розлученнями відтінок.
Корисні рекомендації для збереження кольору
Щоб речі не втрачали свій колір при пранні в машинці, потрібно дотримуватися наступних рекомендацій:
- 1 До прання потрібно вивчити етикетку, де вказана оптимальна температура прання, щоб річ зберегла свій первозданний вигляд;
- 2 Білі, чорні і яскраві кольорові речі прати разом не варто. При такому пранні треба бути готовим розпрощатися зі світлими речами.
- 3 Найчастіше при пранні втрачають колір синтетичні тканини, а ось матеріали на натуральній основі менш податливі.
- 4 Нещодавно куплені речі бажано прати окремо від решти маси.
- 5 Якщо прати світлі речі в загальній масі все ж доведеться, то можна заздалегідь замочити яскраву річ в розчині кухонної солі. Таким шляхом фарба сильніше закріпиться на її поверхні, і віддачі під час прання не буде. Тільки так можна убезпечити світлі речі від неприємної линьки, адже іноді бувають моменти, коли випрати таку річ з усіма яскравими речами необхідно.
- 6 У деяких спеціалізованих магазинах можна знайти серветки для прання кольорової білизни, які просто поміщаються в барабан машинки, перешкоджаючи фарбування білих нарядів в інші небажані відтінки. Це теж вихід для тих, хто не має часу для окремої прання білих речей. Найчастіше доводиться прати всі речі разом. Щоб уникнути отримання незрозумілого відтінку, подібні серветки - це ваш оптимальний вибір.
Якщо бажаної білизни домогтися не вдалося, а розлучатися з річчю зовсім не хочеться, то можна скористатися послугами хімчистки, адже вправні майстри точно в курсі, як повернути свіжість білим речам.
Крім додання колишньої свіжості світлим речей, господині цікавляться, як повернути яскравість кольору заперіть, полинялим речей.
Як додати оригінальності зіпсованої речі
Практично будь-яка пляма від линьки можна ретельно задекорувати. Є безліч цікавих способів створення ексклюзивної речі з колись зіпсованої речі.
Наприклад, якщо вийшло кілька різнокольорових плям, то можна збільшити їх кількість за допомогою звичайної акварелі. Можна губкою наносити різні кольори за бажанням на поверхню одягу. Щоб тільки що нанесена фарба не відбилась на другий поверхні при первинній прасування, треба прокласти шар товстої клейонки або картону, який видаляється перед самою прасуванням. Нанесене зображення необхідно залишити прикритої клейонкою або картоном для ретельного просушування, після чого крізь додаткову тканину пропрасувати для кращого закріплення. Догляд за такою ексклюзивною річчю полягає в періодичній пранні в теплій воді звичайним способом.
За допомогою звичайних фарб, губки і будь-якого трафарету можна створити справжній шедевр. В результаті отримана розпис буде мати більш чіткі обриси і конкретний малюнок.
Довільний малюнок можна при бажанні зробити звичайними фломастерами з аналогічним способом закріплення прасуванням.
Для тих, хто не бажає гладити, є спосіб реанімувати річ з полинялим плямою - вишити пару довільних різнокольорових ліній в місцях видимих плям.
Також річ можна прикрасити різними готовими аплікаціями зі стразами, помітними паєтками і великим бісером - всім чим завгодно, тут все залежить від фантазії і естетичних смаків.
Зіпсовану річ з натуральної бавовни можна перефарбувати, потримавши в аніліновому барвнику. Вовняні речі від цього можуть сильно скоротитися в обсязі.
При експериментів важливо пам'ятати, що не всі трикотажні речі придатні для оригінальної розпису фарбами, іноді доцільніше буде застосувати помітну аплікацію.
Як реанімувати виріб?