Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Складний астигматизм: чим він небезпечний і як його ефективно лікувати?

  1. Складний астигматизм: види і симптоми
  2. Чим небезпечний складний астигматизм обох очей?
  3. Як проявляється складний астигматизм в дитячому віці?
  4. Ефективні методи лікування очного захворювання
  5. висновки

Доброго времени суток, друзі! Коли порушується переломлюються здатність рогової оболонки, починається розвиток астигматизму. Особливість цього очного захворювання полягає в неправильній фокусуванні променів світла на сітківці. У разі відсутності проблем із зором їх фокусування здійснюється в одній точці, а при наявності астигматизму - відразу в декількох точках.

Однією з найбільш поширених проблем сучасної офтальмології вважається складний астигматизм. Люди, які страждають такою хворобою, погано бачать і зблизька, і здалека. Це обумовлено здатністю фокусних ліній сходитися як перед сітківкою, так і за нею.

Складний астигматизм: види і симптоми

Існує 3 види цієї очної патології:

  1. миопический . Характерною особливістю цього виду недуги є переважання короткозорості в хворому органі зору. Проникаючи в око, світлові промені фокусуються не в 1 точці, як це буває у людей з нормальним зором, а в 2 і більше. При цьому частина зображення може фокусуватися безпосередньо на сітківці, а інша - перед нею. У деяких випадках фокусування здійснюється відразу в 2 точках перед сітківкою.
  2. гіперметропіческій . Таке рефракційне порушення характеризується фокусуванням світлових променів за сітківкою. В результаті людина добре бачить на далекій відстані, але при спробі розглянути предмети, розташовані поблизу, вони розпливаються і втрачають чіткість. Примітно, що деякі люди, особливо в молодому віці, можуть і не підозрювати про те, що у них далекозоре астигматизм.
  3. змішаний . Така форма очної патології є найбільш складною. Для змішаного астигматизму характерні різні порушення в кожному з органів зору, тобто в одному оці може спостерігатися короткозорість, а в іншому - далекозорість. В такому випадку відбувається істотне зниження зорової функції обох очей. Особливість такого оптичного дефекту полягає в розташуванні обох фокусів не на своїх місцях. Через це зображення спотворюється до такої міри, що людина не в змозі визначити розмір зображення і відстань, на якому воно знаходиться.

Чим небезпечний складний астигматизм обох очей?

Якщо пацієнту поставлений діагноз «астигматизм обох очей», йому терміново слід приступати до корекції зору, оскільки таке захворювання істотно підвищує дискомфорт в очах.

Складний астигматизм обох органів зору не допускає проведення хірургічного втручання відразу на двох очах - між операціями обов'язково слід витримати певну паузу.

Особливо це відчувається в тих випадках, коли на одному оці діагностований короткозорий астигматизм, а на іншому - далекозоре . При такому стані практично неможливо створення єдиного зображення.

Чи беруть в армію з подібного роду патологією? Цим цікавляться багато хлопців призовного віку, які страждають складним астигматизмом.

Цим цікавляться багато хлопців призовного віку, які страждають складним астигматизмом

Відповідь на це питання можна буде отримати лише після проходження детального офтальмологічного огляду, за результатами якого буде визначена придатність або непридатність до військової служби. У більшості випадків з таким очним захворюванням не беруть в армію.

Як проявляється складний астигматизм в дитячому віці?

Складний астигматизм найчастіше є вродженим захворюванням, тому він може бути діагностований у дітей відразу після народження. Якщо діагностика не проведена в ранньому дитинстві, в подальшому можуть виникнути ускладнення у вигляді прогресуючої втрати зорової гостроти, косоокості та амбліопії. Про те, як лікувати амбліопії у дітей, ви можете почитати тут .

У процесі формування фізіологічних функцій в організмі дитини відбувається видозміна клітин і тканин. Коли м'язи хворого очі занадто активні, захворювання може перекинутися і на інший орган зору.

Ось чому так важливо дбати про здоров'я своїх дітей і регулярно водити їх на огляд до окуліста. Залежно від віку, офтальмолог може прописати дитині коригуючі окуляри чи лінзи, а також призначити фізіотерапевтичні процедури. Дуже часто очної лікар прописує дітям вітамінну терапію, відповідну віку дитини.

Важливо! Що стосується оперативного лікування, його проведення допускається лише після того, як повністю сформується оптична система, т. Е. Після 18 років.

Ефективні методи лікування очного захворювання

Лікування складного астигматизму має бути комплексним. Щоб досягти бажаного ефекту, дуже важливо своєчасно приступати до проведення лікувальних заходів. Поліпшити якість зору допоможе коригуюча оптика -Окуляри і контактні лінзи, які потрібно носити постійно. Однак для 100% -тної корекції зору і позбавлення від недуги необхідно хірургічне втручання.

Сьогодні складний астигматизм у дорослих лікується за допомогою таких методів:

  • Кератотомія. На рогівці робляться наскрізні насічки в декілька меридіанів. За рахунок цього вона в більш сильному меридіані слабшає, що сприяє досягненню рефракційного ефекту. Завдяки кератотомии вдається вилікувати миопический і змішаний астигматизм.

Важливо! До недоліків подібної корекції слід віднести низьку прогнозованість результату, а також довгий і болісний реабілітаційний період.

  • Термокератокоагуляція. Особливість такого методу лікування полягає в коагуляції периферії рогівки голкою, яка розігріта до високих температур. Подібна процедура дозволяє збільшити викривлення рогівки і підвищити її здатність заломлення силу. Проведення термокератокоагуляціі призначається при далекозорим астигматизмі.

Важливо! Зазначу, що є аналогічна процедура, яка називається лазерна коагуляція. Її єдиною відмінністю є вплив на рогівку променем лазера, а не голкою.

  • Лазерна корекція. Найсучаснішим і найбільш поширеним способом терапії складного астигматизму вважається Ексімер-лазерна корекція, яку вже протягом декількох років активно застосовують для боротьби з вищезазначеним захворюванням. Така операція триває не більше 20 хвилин. Її суть полягає в відділенні поверхневих шарів рогової оболонки і видаленні її деяких елементів. Це необхідно для надання доступу променя до глибоких шарів рогівки. Коли її частина відкоригована, верхні шари рогівки повертають на колишнє місце.

Важливо! Перевагами лазерної корекції є безболісність і короткий реабілітаційний період - вже через 7-9 днів спостерігається повне відновлення зору.

Особливу увагу слід приділяти профілактиці цієї недуги. Мова йде про дотримання режиму освітлення і зорових навантажень, а також про регулярне виконання очної гімнастики.

Ні в якому разі не запускайте захворювання - зневага здоров'ям очей призводить до повної втрати зору!

Важливо й те, що в разі відсутності корекції людини часто будуть мучити больові відчуття в різних частинах голови і запаморочення, а часом і нудота.

висновки

Тепер ви знаєте, що це таке - складний астигматизм, і як боротися з цим серйозним захворюванням зорової системи. Не забувайте про те, що своєчасна діагностика проблеми є першим і головним кроком на шляху до її ефективному лікуванню.

Ні в якому разі не займайтеся самолікуванням, зверніться до фахівця. Бережіть себе і будьте здорові! З повагою Ольга Морозова.

Цією статтею варто поділитися з друзями. Тисни!

Як проявляється складний астигматизм в дитячому віці?
Чим небезпечний складний астигматизм обох очей?
Чи беруть в армію з подібного роду патологією?
Як проявляється складний астигматизм в дитячому віці?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»