Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Вишивка Ассізі. Коротка історія. Схеми для вишивання. Обговорення на LiveInternet

Незважаючи на те, що дивовижна техніка вишивання "Ассізі" (або Ассіс) виникла близько 800 років, вона до цих пір зберегла свої традиції. Ассизького техніка вишивки або, як її ще називають "вишивка Ассізі" або зовсім просто - Ассізі (assisi) своєю назвою зобов'язана містечка Ассізі в Італії, в якому народився святий Франциск. Він вважався заступником тваринного світу, тому традиційні мотиви, вишиті в техніці "Ассізі", містять зображення звірів і птахів. Інша назва вишивки Ассізі - voided work (англ.), Дослівно "робота з пробілами". Особливість стилю полягає в відображенні візерунка "в негативі", тобто, стежками заповнюються елементи візерунка, а фон. Візерунок залишається невишітим (звідси і "прогалини").

Візерунок залишається невишітим (звідси і прогалини)

Народна легенда розповідає, що одного разу одна з черниць скопіювала фрески Джотто простими примітивними лініями, типовими для 13-го століття. Потім ці малюнки за допомогою стібків були перенесені на льон, фон був заповнений лічильної вишивкою. Під іншою гіпотезою Святий Франциск привіз зразок арабської вишивки з Хрестових походів, на основі якого італійські майстрині розробили свій унікальний стиль. Так і народилася Ассизького техніка вишивки, але сама назва «Ассізі» з'явилося набагато пізніше - в XIX столітті, коли відновився інтерес до цього виду вишивки.

До великої радості італійських жінок - майстринь, в 1902 р в місті Ассізі був створений місцевий "кооператив", метою якого було надання допомоги та надання роботи жінкам з найбідніших верств цього містечка. До сих пір в маленькому містечку Ассізі, розташованому в центральній частині Італії, неподалік від Перуджі, можна побачити вишивальниць, що сидять у своїх будинків і працюють над традиційними дизайнами в стилі "Ассізі".

Спочатку на таких вишивках мотиви малювали прямо на тканини (спочатку використовувався тільки білий льон), потім його контур обводили швом "Гольбейн" шовкової одноколірної ниткою (найпопулярнішим був червоний колір), а навколо нього виконували декоративний орнамент (велика увага приділялася синьому і зеленому, рідше можна побачити використання коричневого і жовтого кольорів).

Шов "Гольбейн" відомий також під назвою подвійного стібка " вперед голку ", Оскільки він виконується в два етапи. Він створює такий же ефект, як і стібок "назад голку", але виходить більш акуратним на виворітного стороні вишивки. Саме тому його використовували для прикраси деталей одягу, на яких може бути видна виворіт. Фон заповнювався рахунковими швами: несиметричним хрестом, у якого один стібок довше другого (long-armed cross stitch), мережкою з Обметочніе стібків.

Як виконувати шов "Гольбейн".

На першому етапі слід просто виконати ряд стібків із захопленням однієї або двох ниток тканини, якщо ви працюєте на канві evenweave. Закінчивши виконувати першу лінію контуру мотиву, рухайтеся в зворотному напрямку і заповнюйте проміжки між стібками.

Як виконувати хрестик довгими стібками.

Вишиваючи хрестик, виведіть голку вгору в точку 1, потім вниз в точку 2 і знову вгору в точку 3. На наступному етапі простягніть голку з ниткою в точку 4, щоб вийшов довгий діагональний стібок, потім голка йде вгору в точку 5, далі вниз в точку 6 і знову вгору в точку 1. Ви можете потім виконати інший довгий стібок, простягнувши голку в точку 7.

Ви можете потім виконати інший довгий стібок, простягнувши голку в точку 7

Продовжуйте вишивати ділянку канви таким же чином, як показано на малюнку, щоб в результаті вона була щільно заповнена стежками.

Як заповнювати фон стежками.

Традиційно фон вишивався переважно хрестиками з довгими стібками, а крім них - італійськими хрестиками і плетеним алжирським швом. Подовжені хрестики використовувалися тому, що вони дозволяють більш щільно заповнювати канву, ніж звичайні. На першій ілюстрації зліва виконані звичайні хрестики, на другий - подовжені. На малюнку добре видно, що подовжені хрестики краще покривають тканину.

Техніка "Ассізі" ідеальна для тих, хто хоче вишивати без схеми. Виконання контуру вимагає невеликої попередньої тренування, а потім ви просто вишиваєте фон, не звертаючись до схеми. Це дуже проста і ефективна техніка.

Натисніть на схеми для вишивання в техніці "Ассізі", щоб збільшити.

Поради з вишивання в техніці "Ассіс".

Хоча традиційно в першу чергу виконується контур малюнка, а потім задній план, ваша робота в завершеному вигляді буде виглядати більш акуратно, якщо ви вчините навпаки.

Спочатку контури часто виконували чорними або коричневими, а фон - яскравими нитками. Вибирайте такі нитки для контуру, відтінки яких або поєднуються з фоном, або навпаки - контрастують і виділяються більш чітко на загальному тлі.

Якщо в роботі знаходиться орнамент, то, використовуючи змивається фломастер, нанесіть вертикальну і горизонтальну осі симетрії - вони істотно допоможуть при вишиванні.

Намагайтеся виконувати задній план різнокольоровими нитками. У вас вийде поступовий перехід відтінків, і в завершеному вигляді ваша вишивка буде виглядати ще більш цікавою.

Вишивку "Ассізі" можна виконувати як на канві Aida, так і на evenweave, але для досягнення ефекту класичного зображення використовуйте лляну канву з дрібним переплетенням, наприклад, таку як канва Belfast №32.

Спробуйте створити свій власний дизайн для вишивки "Ассізі". Обведіть контур вподобаного вам мотиву на міліметрівці, потім випрямити криві лінії по квадратиках міліметрівки.

На наступному етапі вам треба просто вишити контур швом "Гольбейн" і заповнити стібками задній план малюнка.
Вишивку "Ассізі" дуже добре застосовувати для виконання ініціалів та імен. Виберіть алфавіт і вишивайте ім'я, монограму або ініціали - це дуже швидкий спосіб виготовлення листівок.

Спробуйте використовувати техніку "Ассізі" на накладної канві. Ця вишивка дуже акуратно виглядає на виворітній стороні, тому дрібні мотиви "Ассізі" дуже добре виконувати на куточках носових хустинок, кухонних рушників і наволочок.

Все, що ви хотіли знати про рукоділля та виробах своїми руками - Трозо.ру

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»