Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Педикульоз: причини, профілактика та заходи боротьби

  1. Які види вошей бувають
  2. Причини появи вошей
  3. Ознаки зараження вошами
  4. Міфи про педикулезе
  5. Причини педикульозу у дітей
  6. Способи боротьби з паразитами
  7. профілактика педикульозу

Педикульоз завжди виникає раптово і застає хворого зненацька. поява вошей приводить людину в замішання: звідки вони взялися і де він міг ними заразитися. Причини виникнення педикульозу зводяться до одного - винуватцем зараження може бути тільки сам переносник паразитів. Але способи заразитися від нього вошами різні і залежать ще й від виду паразитів.

Які види вошей бувають

Воші є паразитами, не здатними жити без контакту з людиною більше двох діб. На третій день комахи гинуть від голоду. Розрізняють три види вошей:

Головні воші - найпоширеніші і відомі паразити. Живуть в волоссі на голові, можуть переноситися з однієї людини на іншу за допомогою шапок, особистих речей, гребінців, рушників. Доросла воша відкладає яйця, так звані гниди, які міцно кріпляться на прикореневу частину волосся і через 7-10 днів перетворюються в плазує і кровоссальні комаха.

Лобкові воші або площіци своїм середовищем проживання вибирають волосся в паховій області. Іноді комахи можуть перебувати в пахвових западинах і інших місцях тіла, де є значний волосяний покрив, наприклад, на віях .

Платтяні воші - це паразити, які живуть в складках одягу, в швах постільної білизни. Найчастіше атакам платтяних вошей піддаються люди з низьких соціальних верств, які довго не змінюють одяг, не перуть і не чистять її, не стежать за своєю гігієною.

Педикульоз завжди виникає раптово і застає хворого зненацька

різновиди вошей

Причини появи вошей

Поява вошей у людини пов'язано з багатьма причинами, але джерело їх один - інша людина, заражений паразитами. Самі комахи літати і стрибати не вміють, значить і для зараження необхідний безпосередній контакт з хворим або з його особистими речами. Основними причинами, через які заводяться воші у здорової людини, є:

  • близький контакт з хворим - знаходження в безпосередній близькості на відстані менше півметра;
  • безладні статеві зв'язки можуть стати причиною зараження вошами, в тому числі лобковими;
  • використання чужої одягу та головних уборів;
  • користування гребінцями або аксесуарами для волосся: шпильками, гумками, стрічками, обідками;
  • носіння окулярів, сережок, ланцюжків, взятих у іншої людини;
  • використання рушників та постільної білизни, що були у вжитку іншими особами;
  • зараження педикульозом в перукарні через погано оброблені інструменти та аксесуари для волосся;
  • зберігання одягу та особистих речей в гардеробі в громадських місцях;
  • відвідування громадських лазень, саун, басейнів;
  • примірка одягу в магазинах.

зараження вошами

Запобігання всіх цих можливих ситуацій практично неможливо, тому ризик заразитися педикульозом дуже великий. Існує упередження, що педикульоз </ a поширений тільки серед нечистоплотних людей, провідних бродяжний спосіб життя. Але, аналізуючи всі випадки, звідки беруться паразити , Можна прийти до висновку, що заводяться воші у охайних людей теж.

Ознаки зараження вошами

перші симптоми педикульозу проявляються майже відразу після зараження. Головні та лобкові воші завдають хворому неприємні відчуття у вигляді свербіння і печіння шкіри. Це відбувається в результаті прокусування комахами шкірного покриву, а також з-за їх руху по волоссю і чутливим ділянкам шкіри.

Коли кількість паразитів стає значним, на шкірі лобкової області, за вухами, в місцях біля коріння волосся можуть з'явитися висип і роздратування - реакція шкіри на продукти життєдіяльності вошей. В результаті сильного розчісування укусів вошей на шкірі утворюються ушкодження і подряпини, куди може потрапити інфекція.

При зараженні головними вошами, на волоссі з'являються білі плями, схожі на лупу. Саме так виглядають гниди. Вони міцно приклеюються біля основи волосся, і видалити їх вручну неможливо - в цьому виявляється головна відміну гнид від лупи .

На замітку!

З'являються гниди тільки разом з дорослими особинами.

Платтяних вошей, яких також називають білизняними вошами , Можна виявити в дрібних складках одягу або постільної білизни. Вони також доставляють неприємні відчуття під час укусів шкіри .

Через постійне дискомфорту заражена людина стає дуже дратівливим. Це може привести до депресії, безсонні, загального нездужання. Коли з'являються воші на голові у дітей, дитина починає сильно свербіти. Чи не контролюючи себе, він може розчесати шкіру до крові і занести в ранки бруд.

Чи не контролюючи себе, він може розчесати шкіру до крові і занести в ранки бруд

ознаки вошивості

Всі ці симптоми вказують на зараження педикульозом, що вимагає негайного вжиття заходів. Лікування вошей - це досить трудомісткий процес, до якого потрібно підходити серйозно. Тривале лікування або неправильно підібране засіб від педикульозу може спричинити за собою розвиток алергічної реакції або повторного зараження.

Міфи про педикулезе

Досить часто можна почути небувалі розповіді про те, звідки з'являються воші і де ними можна заразитися. Набереться цілий список поширених міфів про педикулезе:

  • воші здатні завестися самі по собі, так як вони знаходяться під шкірою голови людини, і в якийсь певний момент вони з'являються зовні на волоссі;
  • педикульозом можна заразитися від тварин, при тісному контакті з ними;
  • воші можуть з'явитися тільки у тих людей, які не відрізняються охайністю і не стежать за своєю особистою гігієною;
  • педикульоз - це дитяче захворювання, на дорослих воно не поширюється;
  • воші виникають у людини на нервовому грунті - під час стресової ситуації або депресії;
  • педикульоз проходить сам без відповідного лікування;
  • сучасні препарати від педикульозу дуже шкідливі для здоров'я;
  • постійно з'являються воші тільки у людей з довгим волоссям;
  • воші у дорослих на чистих волоссі не можуть виникнути.

Ці та багато інших неправдиві факти про педикулезе часто вводять в оману тих, хто піддався цьому захворюванню, і перешкоджають своєчасному і грамотному лікуванню.

Ці та багато інших неправдиві факти про педикулезе часто вводять в оману тих, хто піддався цьому захворюванню, і перешкоджають своєчасному і грамотному лікуванню

педикульоз

Причини педикульозу у дітей

За статистикою найчастіше педикульозу піддаються діти. Причини появи вошей у дітей збігаються з загальними причинами виникнення педикульозу. Але діти частіше заражаються педикульозом, тому що поводяться дуже безтурботно:

  • близько спілкуються з малознайомими людьми з різних соціальних верств;
  • часто змінюються головними уборами та одягом з іншими дітьми;
  • не стежать за особистою гігієною;
  • багато часу проводять серед своїх однолітків в близькому контакті.

Дуже важко пояснити дитині, чому він не повинен спілкуватися з тією або іншою людиною. А ще складніше переконати його не надягати на себе чужі речі і нікому не давати свої. Тому дитячий педикульоз повністю залежить від уважності та охайності їх батьків.

На замітку!

Заразитися педикульозом можна через м'які іграшки, довгий ворс яких здатний стати тимчасовим притулком для вошей. Тому всі іграшки дитини потрібно регулярно прати і обробляти паром.

Тому всі іграшки дитини потрібно регулярно прати і обробляти паром

Дитячий педикульоз

якщо у дитини воші з'являються часто, потрібно відстежити, з ким він постійно спілкується, і перевірити його друзів на наявність вошей. Іншою причиною частих захворювань може бути недолечіваніе педикульозу.

Після обробки волосся засобом від вошей, іноді залишаються гниди, які згодом стають дорослими статевозрілими особинами через кілька днів. Тому потрібно повторювати процедури лікування 2-3 рази, навіть якщо здається, що все паразити загинули.

Способи боротьби з паразитами

На сьогоднішній день існує велика кількість сучасних препаратів для позбавлення від вошей. Деякі з них мають ефективну дію, здатним вилікувати педикульоз всього за одне застосування.

Важливо!

Не всі засоби від вошей можна застосовувати в дитячому віці або вагітним і годуючим жінкам. Перед застосуванням того чи іншого препарату під час вагітності та лактації , Необхідно уважно прочитати інструкцію.

Найпопулярнішими засобами від вошей є шампуні , спреї і мазі для волосся . Вони дуже зручні у використанні і мають швидкодіючі результатом. В їх основу входять інсектициди або токсини в малих дозах, достатніх для знищення паразитів, але не здатних нашкодити здоров'ю хворого.

Найвідомішими діючими речовинами від педикульозу є:

  • Перметрин, на його основі виробляють концентрат і гель Медіфокс , шампуньХігія , Ниттифор, крем Нікс ;
  • Малатіон, хімічна речовина, що входить до складу шампунів Паразідоз, Педілін;
  • Бензилбензоат входить до складу аерозолю Пара Плюс , Лосьйону Фоксілон і однойменної емульсії Бензилбензоат ;
  • Геміфумарату бісопрололу - нешкідливу речовину, що входить до складу препарату Делацет для лікування вошей у вагітних жінок та матерів-матере;
  • спрей Нюда , кошти Парані , шампунь Веда , спрей і шампунь Лавінал , засіб Д 95 .

Всі ці препарати наносяться на вологе або сухе волосся, залишаються на голові протягом певного часу, потім змиваються. Після застосування засобів від педикульозу паразитів вичісують з волосся густим гребінцем або гребінцем. За потреби процедуру вичісування гнид повторюють.

Для вагітних і годуючих матерів передбачені спеціальні препарати з мізерно малим вмістом активних речовин, які не зашкодять здоров'ю жінки і її дитинчати. Також безпечним засобом визнаний гребінь від вошей .

Протівопедікулезние кошти

Крім покупних препаратів, є народні засоби від вошей , Які можна самим приготувати в домашніх умовах. До них відносяться:

Ці прості і недорогі методи допомагають позбутися вошей , Не застосовуючи шкідливих і токсичних речовин. Але всі ці кошти об'єднує їх низька ефективність. Вони не здатні знищувати паразитів, а тільки послаблювати їх і робити більш доступними для вичісування з волосся.

профілактика педикульозу

Попередження появи вошей у дорослого або дитини полягає в дотримання правил:

  • уникати близького контакту з незнайомими людьми;
  • не користуватися чужими особистими речами та одягом;
  • довге волосся рекомендується збирати в косу або ховати під хустку;
  • регулярно міняти одяг, постільна білизна, рушники, і обробляти їх гарячою водою або парою;
  • ретельно причісувати волосся кілька разів на день;
  • обробляти гребінця і аксесуари для волосся мильним розчином;
  • оглядати дітей на наявність вошей.

Якщо зараження відбулося, необхідно грамотно підібрати препарат для виведення вошей, лікувати відповідно до інструкції. В один день провести профілактичну обробку всіх членів сім'ї, які живуть в одному будинку із зараженим. Щоб воші у дитини не з'явилися знову, провести з ним бесіду про заходи обережності і основні правила гігієни. Постійно стежити за його зовнішнім виглядом, станом одягу.

Знаючи ефективні заходи боротьби з педикульозом і проводячи профілактичні обробки квартири , Особистих речей і домашнього текстилю, можна надійно захистити себе і всю родину від цієї проблеми.

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»