У переддень 8 Березня ми вирішили продовжити наше регулярне спілкування з фахівцями компанії Intel, але в цей раз вибрали незвичайного співрозмовника і задавали йому (їй!) Питання, що не включають слова «процесссорах», «ультрабук» або «частка ринку». Отже, нашим співрозмовником стала Дар'я Кир'янова, чия посада офіційно звучить як «керуючий філією ЗАТ" Інтел А / О "в Нижньому Новгороді», але зазвичай вона представляється просто директором Нижегородського підрозділу Intel.
Даша, як ти ставишся до 8 Березня, а також до «чоловічого дня» 23 Лютого? Тебе нічого не бентежить в святах за гендерною ознакою? І навіщо взагалі вони потрібні в наш час?
Д. К.: В цілому, я добре ставлюся до свят, для мене це привід зробити щось приємне моїм близьким і рідним. Ці два свята так близько за часом один до одного, що традиційно їх почали відзначати одночасно, десь посередині і разом. У мене немає асоціації з політичним аспектом свята 8 Березня, скоріше це весняний настрій, нові сили і привід сказати мамі, яка вона у мене хороша. Ділити людей за гендерною ознакою - нехай цим займається статистика, я ж переконана, що важливі думки, навички, знання і враження.
Ти керуєш найбільшим територіальним формуванням Intel в Росії. Це легше робити, будучи жінкою, або ж наоброт?
Д. К.: Шлях до цієї позиції був нелегким, але при цьому досить стрімким. Я працюю в компанії 9 років і починала з рядової позиції сервісного відділу в офісі Сарова. Кожен раз, піднімаючись на наступний щабель кар'єрних сходів, стикаюся з труднощами свого позиціонування. Можливо, це пов'язано з тим, що я жінка, можливо - з моїм віком, але я зрозуміла, що у кожного свої цінності, і саме вони є призмою, через яку на мене дивляться. Наприклад, в підрозділі Intel в Новосибірську, в якому середній вік співробітника більше 35, важлива наступність і ставлення до науковому середовищі, тому наявність ступеня МВА дало мені кілька очок при першому знайомстві. У Нижньому Новогород період інтеграції в команду зайняв досить багато часу, переважна більшість моїх колег чоловіки, і рецепт тут був зовсім інший. Тільки коли я почала брати на себе відповідальність, показувати реальні результати своєї діяльності і своїм прикладом «заражати» оточуючих, тільки тоді моє керівництво стало реальним.
Як до твого керівництва відносяться підлеглі-чоловіки? А чоловіки твоєї родини?
Д. К.: Почну з сім'ї: думаю, в моєму випадку це швидше виняток, що мій чоловік з великою повагою ставиться до того, чого я досягла на сьогоднішній день, і з великою гідністю приймає це, за що йому велике спасибі. На роботі іноді доводиться абстрагуватися від емоційної складової керівництва, щоб не давати приводу співробітникам згадувати про «жіночу логіку», надмірну емоційність дам і поблажливість до блондинок. Але не все так погано - іноді то, що я жінка, дає мені деякі бонуси, посмішка робить співрозмовника м'якше, зовнішній вигляд «розправляє» йому плечі, сміх розряджає обстановку, і серйозна розмова перетворюється в приємну бесіду.
Чи вважаєш ти, що жінка-керівник повинна володіти якимись особливими талантами? А в чому можуть полягати її особливі переваги?
Д. К.: Керівник будь-якої статі повинен володіти особливими навичками і талантами, зараз складно бути формальним керівником, якого хтось призначив. Влада не дають, її беруть. Безумовно, потрібно володіти лідерськими якостями, щоб вести команду, мати навички стратегічного управління, бачити глобальну мету, бути активним і щодня розвиватися. В якійсь мірі жінці простіше, так як їй легше займатися кількома напрямками одночасно, тримати кілька завдань в голові і швидко перемикатися. Правда, ці величезні списки в голові часом не дають заснути.
У чому слабкість жінки-керівника?
Д. К.: Якщо говорити в загальному, то, напевно, в тому, що жінка за своєю природою м'якше, материнський інстинкт пошкодувати, увійти в чиєсь положення і зрозуміти часом заважає ефективності. З іншого боку, можна і це звернути в гідність: якщо співробітник не боїться поділитися проблемами і відвертий, то і відповідальність за спільну справу може розділити з керівником.
Багато молодих жінок в наш час мріють про кар'єру, подібної твоєї. Що необхідно їм для успіху?
Д. К.: Щоб домогтися успіху, треба цього хотіти, але не сидячи біля телевізора і мріючи про те, як круто було б мати посаду директора, виписану золотом на дорогому папері візитки, а реально ставлячи цілі і роблячи зусилля для їх досягнення. Знаєте, як говорила Раневська, щоб схуднути, просто не треба їсти. І дуже важливо вчитися, розвиватися. Вчорашня я, зі вчорашніми знаннями і навичками, стою менше, ніж сьогодні; життя йде вперед, створюється щось нове і треба встигати рости, бути в тренді.
Чим би ти зайнялася, якби не твоя нинішня робота?
Д. К.: Я думаю, моя робота була б в будь-якому випадку пов'язана з інформаційними технологіями, мені це дуже цікаво. А ще я б обов'язково пішла вчитися знову - скажімо, на льотчика.
Чого б ти хотіла побажати жінкам в честь їхнього свята?
Д. К.: Упевненості - впевненості в тому, що ми можемо більше, впевненості в собі, у власних силах, в близьких і в майбутніх планах. Нарешті прийшла весна, з'явилися тюльпани і гріє сонце, це привід змінити зачіску і купити нові туфлі. Зі святом, милі дами!
Нам залишається тільки від свого обличчя побажати Дарині і всім нашим читачкам бути щасливими і домагатися виконання своїх бажань. Зі святом!
Даша, як ти ставишся до 8 Березня, а також до «чоловічого дня» 23 Лютого?Тебе нічого не бентежить в святах за гендерною ознакою?
І навіщо взагалі вони потрібні в наш час?
Це легше робити, будучи жінкою, або ж наоброт?
Як до твого керівництва відносяться підлеглі-чоловіки?
А чоловіки твоєї родини?
Чи вважаєш ти, що жінка-керівник повинна володіти якимись особливими талантами?
А в чому можуть полягати її особливі переваги?
У чому слабкість жінки-керівника?
Що необхідно їм для успіху?