Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Як вивести гнид і вошей, використовуючи засоби: дігтярне мило, нюда, никс, воду чемериці і ін.

  1. види
  2. Від чого з'являються воші
  3. симптоми
  4. Кошти
  5. Народні засоби

Як вивести гнид і вошей? Перевірено на практиці :) Як вивести гнид і вошей

Ектопаразити загону пухоедових.

Воші на диво демократичні: їх не цікавить ні соціальний, ні матеріальний статус людини. Вони можуть з'явитися в будь-який момент як попутники дитини при поверненні з дитячого садка або школи. Спробуємо визначитися з питанням: як вивести воші і при цьому не завдати шкоди всьому організму в цілому і шкірних покривів зокрема?

Для результативного позбавлення від паразитів, перш за все, слід розібратися з видами вошей, з якими доведеться боротися. Вони поділяються за місцем інфікування на: головні, лобкові і платтяні.

Головні воші представляють собою паразитів сірувато-білого кольору довжиною близько 3 мм. Цей вид комах поселяється тільки на волосистих покривах голови: вії, брови і волосся.

Якщо на голові дитини помітні розчухи, він відчуває постійний свербіж - слід уважно вивчити волосяні покриви на предмет наявності комах або їх яєць.

види

Так виглядають воші.

Воша одежна (їх ще називають постільні) заводиться в одязі, постільній білизні, проте може паразитувати і на тілі людини. Даний вид вошей набагато більші головних і досягає в розмірах 5 мм. Широка «географія» їх розселення народжує різні назви, наприклад, крім вищезазначених, існує назва - "білизняні воші". Укуси цих комах викликають досить сильний свербіж, різні висипання на шкірі, переважно в місцях шкірних складок на тілі людини: шия, пахвові западини, а також поперековий область.

Лобкові воші локалізуються тільки на волоссі верхніх поверхонь стегон, лобку і мошонці. Однак при запущеній формі педикульозу зараження може поширитися на верхні частини тіла: груди, спину, а також волосяні покриви особи. Місця укусів лобкових вошей видно по синюшним плям, які досягають 10 мм в діаметрі. Слід укусу не пропадає при натисканні. Хворими відзначається сильне свербіння в місцях зараження. Основною причиною зараження лобковими вошами є статевий контакт, іноді можлива передача через брудну постільну білизну або в саунах і лазнях.

Від чого з'являються воші

За статистичними даними число людей заражених вошами коливається рік від року, проте цифра рідко виходить за межі 300-400 тисяч. Звідки беруться воші? Різко підвищує число захворювань погіршення побутових умов, соціальні катаклізми (до них можна віднести і стихійні лиха), збільшення кількості безпритульних дітей та зростання міграції населення.

Втім, не варто чекати появи паразитів виключно разом з глобальними суспільними змінами - заразитися можна при використанні зараженого одягу та інших речей (гребінців, рушників, шапок і постільної білизни), в місцях великого скупчення людей в тісних умовах і, звичайно, при прямому контакті з хворою людиною. Таким чином, це може статися в транспорті (підголовник на сидінні), яслах, школі, дитячому садку (постільна білизна, рушники) і т.п.

Існує міф, що вошами можна заразитися від нервів або сильного стресу. Це, м'яко кажучи, неправда. Педикульоз має інфекційну природу і з цієї причини до знервований стан відношення не має.

симптоми

Основними симптомами появи вошей є постійна наявність свербежу в уражених областях. Тому якщо дитина почала чухати голову, особливо це стосується потилиці, скронь і шкіри за вухами - вони перші потрапляють під удар; то необхідно оглянути волосяних покривів: чи немає гнид або самих вошей. Гниди - це яйця вошей схожі на прозорі білуваті точки, прикріплені під кутом до стовбура волосся.

Якщо відбулося інфікування платтяною вошами, то свербіж проявляється в основному в місцях щільного прилягання одягу до шкіри. При лобкових воші - в лобкової зоні.

Сверблячка в більшості випадків призводить до расчесам, і, як наслідок, фурункулів, гнійників і т.п. Хворий втрачає апетит, починає страждати від безсоння - внаслідок цього підвищується дратівливість. Перші симптоми проявляються лише через кілька тижнів після зараження.

Кошти

Лікування педикульозу безпосередньо залежить від виду вошей. Головні воші слід вичісувати спеціальної гребінцем з дуже густим гребінцем. Волосся слід зробити якомога коротше: у випадку з чоловічою половиною це проблем не викликає, жінкам і дівчатам слід дивитися по ситуації.

1) Мило дігтярне

Перевіреним і надійним засобом для виведення вошей є мило дігтярне. Дьоготь, що міститься в його складі (близько 10%), є природним знезаражувальним засобом - антисептиком. До того ж в даному виді мила висока концентрація лугу, що призводить до ефективного виведенню.

Буквально з першої миття милом воші починають масово гинути. Однак слід усвідомити правильний порядок використання дігтярне мила: намилюється волосяний покрив і так залишається на кілька хвилин, потім піна змивається, а волосся вичісують тонкої гребінцем.

2) чемерічний вода

Чемерічний вода від вошей (чемериці настоянка) використовується як Протипедикульозний засіб. Препаратом змочують волосяні покриви тіла або волосся голови і після закінчення 20-30 хвилин вичісують і негайно миються водою. Обов'язково необхідна повторна обробка, так як чемерічний вода діє виключно на дорослих особин, а на яйця (гниди) немає. Слід остерігатися попадання препарату в очі і рот - можливе отруєння.

3) Нюда

Нюда від вошей дещо відрізняється за своєю дією від більшості аналогічних препаратів. Дія відбувається не хімічними засобами, а фізичними: комаха обволікається специфічної сумішшю, викликаючи у них загибель від задухи. Застосовується як спрей після чого волосся вичісують. Містить додаткові речовини полегшують догляд за шкірних покривів голови.

4) Нікс

Нікс, міжнародна назва перметрин, використовується як протипаразитарний засіб. Препарат втирається за допомогою ватного тампона в корені волосся. Зазвичай витрачається на одну людину від 10 до 60 мл. Після нанесення Никса волосся обертаються косинкою приблизно на 40 хвилин, після чого все змивається під струменем теплої води з шампунем або милом і потім волосся розчісується гребінцем для видалення мертвих комах.

5) Шампуні

Шампунь від вошей (бувають ще крем-шампуні) випускається різними виробниками. Застосування його аналогічно звичайному шампуню, тобто його наносять на волосся, а потім змивається теплою проточною водою і розчісується. Слід звернути увагу на вікові обмеження при їх застосуванні.

Народні засоби

гребінь

Широке поширення педикульозу що потягнуло за собою виникнення великої кількості народних засобів від вошей. Перше, найпростіше, - це гребінь з частим зубцем. Він служить для механічного видалення вошей і гнид, закріпилися на волоссі. Гребінь буде ефективний тільки в разі з іншими методами: препаратами, що вбивають паразитів.

Сік журавлини

Для боротьби з вошами можна використовувати журавлинний сік. Одна-дві жмені журавлини служить для отримання соку, який втирається у волосся і розподіляється по шкірі голови. На голову надівається поліетиленовий пакет (або обертається плівкою) і покривається хусткою. Так слід залишити на 3-4 години або навіть на ніч. Потім голова миється теплою водою і розчісується частим гребінцем. Процедура повторюється протягом тижня. Журавлинний сік може бути замінений оцтовим розчином: 2 столові ложки на 1 склянку води.

анісова масло

Вважається ефективним засобом анісова масло, яке до того ж сприятливо діє на шкірні покриви і знімає свербіж. Масло ретельно втирається в шкіру і тримається 3-4 години, потім голова миється і вичісується.

Цибуля

Ще один спосіб позбавлення від паразитів - цибуля. Цибулина дрібно нарізають і перемішується з двома яєчними жовтками, потім розподіляється по волоссю і тримається на волоссі 1-2 години. Для подальшого промивання слід взяти воду з лимонним соком, щоб не залишити запах цибулі.

Вибір засобів для лікування педикульозу досить великий і, по поширеній думці, результати лікування досить індивідуальні. Під час лікування ніколи не варто нехтувати візитом до лікаря і його рекомендацій.

Спробуємо визначитися з питанням: як вивести воші і при цьому не завдати шкоди всьому організму в цілому і шкірних покривів зокрема?
Звідки беруться воші?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»