- Лупа. Причини появи лупи. Жирна та суха лупа. Лікування і народні засоби від лупи Що таке лупа,...
- жирна лупа
- Шампуні для лікування лупи
- Маски для лікування лупи
- Народні засоби від лупи
Лупа. Причини появи лупи. Жирна та суха лупа. Лікування і народні засоби від лупи
Що таке лупа, знає кожен, а ось як позбутися від неї - ні. Парадокс полягає в тому, що причини появи лупи можуть бути абсолютно різними, отже - і лікування теж.
Лупа - це прояв захворювання шкірного покриву голови, яке називається себореєю. Вона полягає в дуже швидкому процесі відновлення шкіри: в нормальному стані терміни регенерації клітин шкіри в області волосяного покриву голови тривають кілька днів (від 25 до 30), тоді як при себореї цей період скорочується майже втричі, протікаючи за 6, 7-денний період . У подібній ситуації клітини елементарно не встигають природно пройти весь цикл і передчасно отшелушиваются, склеєні один з одним, а їх місце займають нові.
Серед основних причин появи лупи можна відзначити порушення функції сальних залоз і активізацію грибка дріжджового, які викликані багатьма зовнішніми чинниками:
- неправильним доглядом за волосяним покровом (часте використання гарячого фена для просушування, укладка гарячими щипцями, надмірне застосування хімічно агресивних засобів для укладки волосся);
- незнанням типу волосся і невірним доглядом за ними (часте миття або, навпаки, дуже рідкісне, що не відповідає типу волосяного покриву голови);
- активацією гормональних процесів в організмі в цілому (що характерно найбільше в молодому віці і в клімактеричному періоді);
- депресивними і стресовими станами;
- порушеннями в роботі шлунково-кишкового тракту (різні захворювання шлунково-кишкового тракту, розбалансування водного і сольового балансу);
- миттям волосся в жорсткій воді;
- нестачею вітамінів і мікроелементів в організмі (особливо цинку);
- непомірним вживанням жирів і вуглеводів;
- реабілітаційним періодом після перенесеної важкої хвороби;
- надмірно старої пір'яний подушкою, накопичилося безліч мікроорганізмів.
За різновиди прояву лупа буває двох видів:
1. суха,
2. жирна.
суха лупа
Суха лупа підрозділяється ще на дві підкатегорії, виходячи з картини перебігу цього захворювання: з випаданням волосся і без випадання волосся.
Основна ознака сухої лупи - дуже сверблячі шкіра голови. Якщо суха лупа проявляється з випаданням волосся, то їй супроводжують посічені, сухі, тонкі і ламкі волосся. Лупи в такому випадку, як правило, дуже багато і виглядає вона як дрібні множинні білі лусочки. Виникає найчастіше в результаті перенесених стресів, потрясінь, через порушення нормального функціонування ендокринної системи, нестачі вітамінів, нездорового харчування.
Суха лупа, що не супроводжується випаданням волосся, характеризується алергічним контактним дерматитом і надмірною чутливістю шкірних покривів. Виглядає як вогнищева лупа з білим кірковим шаром і свербінням. Суха лупа зазвичай викликається фарбуванням волосся, хімічної завивки, застосуванням невідповідного засоби по догляду за волоссям, проблемами зі шлунком і кишечником, ендокринною системою. Якщо причиною сухої лупи служать зовнішні чинники, то зазвичай таке захворювання проходить за півмісяця після використання нейтралізують лікувальних препаратів.
жирна лупа
Жирна лупа легко впізнавана по великим масляним «чешуйкам» жовтого кольору, відшаровується від шкіри голови, порідіння волосяного покриву і вугрової висипки в ділянці обличчя, запальні процеси якої нерідко охоплюють зону волосяного покриву голови. Поява жирної лупи спровоковано майже тими ж самими чинниками, що й у сухий, з різницею в більш складному лікуванні і уважному підході, оскільки тут вирішальна причина - внутрішнього характеру.
Лікування лупи робиться в залежності від стану організму, віку людини, обміну речовин і перенесених їм захворювань. При дуже складних випадках рекомендується звернення до фахівця, менш складні - потребують вибору підходящого шампуню, збалансованого підходу до волосся і щадного режиму при косметичному догляді за ними.
Шампуні для лікування лупи
Для відновлення нормального стану волосся і позбавлення від лупи підійдуть лікувальні шампуні на основі лікарських трав (ромашки, кропиви, кореня лопуха, алое і ін.), Додатково насичені вітамінами і мікроелементами. При цьому слід читати призначення шампунів від лупи - для нормальних, сухих або жирного волосся. Вибираючи той чи інший шампунь від лупи, потрібно звертати увагу на інгредієнти, які в нього входять:
- екстракти трав позбавляють від роздратування шкіри голови;
- дьоготь і саліцилова кислота дають кращий відлущуючий ефект;
- сірка впливає по позбавленню від пластівців лупи з верхнього шару шкірного покриву;
- іхтіол з дьогтем приводять у норму цикл регенерації клітин;
- дусульфат селену, клотримазол, кетоконазол, цінкоперітеонат клімбазол і оламін відмінно протистоять мікробів.
Отже, якщо на шампуні від лупи не визначена хоча б третина з наведених компонентів, то його можна сміливо відправляти назад на магазинну полицю, оскільки він буде малоефективний в лікуванні лупи і не принесе належного ефекту. В середньому лікування лупи за допомогою спеціальних шампунів займає 4-6 тижнів, тому чекати миттєвого результату не варто.
Маски для лікування лупи
Приносять користь і особливі маски від лупи, які робляться на основі природних речовин - екстрактів і відварів пижма, будяків, кедра, обліпихи, лимона, а також меду, яєчного жовтка і різних олій:
- лавандового;
- кипарисового;
- кедрового;
- касторової;
- евкаліптової;
- чайного дерева.
Народні засоби від лупи
У народній медицині в якості лікарських препаратів від лупи найчастіше знаходять застосування цибулю, часник, мед, кропива, ромашка, пижмо, корінь лопуха, реп'ях, прополіс, гірчиця суха і ін. Народні засоби від лупи можуть бути як настоянок, відварів, витяжок, масел. Одні народні засоби від лупи використовуються для втирання в шкіру голови, інші - для миття і ополіскування, треті - як масок.
З пижма (настоянка). 2 столів. ложки сухих квітів перетирають в порошок і заливають окропом (1 склянка). Отриману суміш втирають в шкіру і залишають хвилин на 40.
З будяків, лаванди і меду. За 2 столів. ложки олії будяків і соку апельсина, 1 чайн. ложку меду, 5 кап. лавандового масла змішують разом і наносять на корені волосся. Залишають на годину. Процедуру роблять по 2 рази в тиждень.
З кедра. По 1 столів. ложці олії кедрового, свіжого міцного чаю і горілки перемішують в однорідну консистенцію. Втирають в коріння волосся і залишають на годину. Повторюють 2 рази в 7 днів.
З обліпихи, часнику і хни. Змішують по 2 чайн. ложки масла обліпихи і сироватки, по 1 чайн. ложці часникового соку і хни з 3 кап. апельсинового масла. Кашку наносять на півгодини і потім змивають як зазвичай.
Автор: Олена Тихонова
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на чоловічий журнал manorama.ru обов'язкова!
Здоровий спосіб життя починається зі здорового харчування!
Увага: весняний авітаміноз!