Про те, що цибуля дуже корисний для здоров'я, людство знає вже протягом тисячоліть. Ще стародавні греки в кожний прийом їжі їли свіжу цибулину.
Крім усього іншого, діабетикам показано використання лука в якості лікарського засобу. Варто, щоправда, відзначити, що ні в якому разі не слід їм замінювати призначених лікарем медикаментів. Але в якості додаткової терапії цибуля не знає собі рівних.
Цей цілком буденний овоч має безліч цілющих описаних ще древніми лікарями властивостей. Якщо їсти його регулярно, то:
- буде відзначено підвищення імунного захисту;
- прискориться одужання при застудах;
- покращиться загальний стан здоров'я у діабетиків.
При цьому доведена ефективність лука навіть в тих ситуаціях, коли хворим доводиться регулярно робити уколи інсуліну.
Унікальність лука полягає в тому, що і після обробки теплом він не втрачає своїх корисних речовин. Навіть його лушпиння допомагає від багатьох захворювань. Медики згодні з тим, що якщо їсти цибулю разом з прийомом медичних препаратів, то ефект від них буде набагато вищим.
У цибулі є дуже багато аллицина. Дана речовина здатне знижувати вміст цукру в крові діабетиків.
Одним з найбільш ефективних способів приготування лука є його запікання.
Як готувати
Перш за все, слід підкреслити: цибуля необхідно саме запікати, а не смажити або варити. Готувати його можна в:
- духовці (півгодини);
- мікрохвильової печі (15 хвилин);
- мультиварці, якщо в ній є відповідний режим (30 хвилин).
Варто відзначити, що печена цибуля при цукровому діабеті готують, не очищаючи від шкірки. Готове засіб вживають вранці, в обід і ввечері, перед їжею. Застосовувати печена цибуля необхідно курсом - протягом місяця. При цьому ефект буде вже помітний через кілька днів.
Доцільно, як свідчать відгуки, готувати відразу на два дні, тобто 6 цибулин середнього розміру. Даний варіант лікування корисний як при 1-му типі діабету, так і при другому. По завершенні курсу ефект від нього зберігається протягом наступних шести місяців. Після закінчення цього періоду лікування необхідно повторити.
Не варто брати великі плоди - в них більше води ніж корисних речовин.
Якщо використовується духовка або мультиварка, то цибулю краще буде обернути фольгою. У мікрохвильовці його печуть в скляній мисці з кришкою або в целофановому, щільно зав'язаному пакеті.
різні рецепти
Найпростіший варіант приготування наступний:
- цибуля - 6 штук;
- сіль - одна щіпка;
- 2-3 ложки столові оливкової олії.
З цибулин знімають отпадающую лушпиння. Ріжуть їх на чверті. Солять і поливають маслом. Все ретельно перемішують. Підготовлені овочі загортають у фольгу і кладуть на деко. Останній ставлять в духову шафу, нагріту до 180 градусів. Через півгодини готовий цибулю виймають. Їсти його необхідно з будь-яким гарніром. Дане блюдо можуть їсти як особи, які страждають від першого типу недуги, так і ті, у кого другий його вид.
Слід визнати, що далеко не всім людям доводиться до смаку запечений цибулю. В цьому випадку з нього можна за допомогою блендера приготувати пюре. Воно дуже смачне і завдяки однорідній структурі не викликає проблем з поглинанням.
Такого роду блюдо відмінно урізноманітнює дієту. Пікантний смак підійде і до відварного м'яса, і до овочевих салатів.
Цибулевий соус поєднується практично з будь-якими продуктами. Необхідні інгредієнти:
- 5 цибулин;
- ложка їдальня борошна;
- 100 грамів рослинної олії;
- вода - стільки ж;
- сода - на кінчику ножа;
- сіль;
- чорний перець;
- 200 грамів йогурту.
Читайте також: Як готувати перловку діабетикам
Лук, попередньо очищений і дрібно нарізаний, викладають в конверт, зроблений з фольги, додають соду, масло і воду. Щільно підвертають краю, так, щоб рідина не виливалася. Зверху робиться кілька дірок ножем. Запікається в духовці не менше 45 хвилин (150 градусів). В результаті цибуля повинен втратити структуру і перетвориться в практично однорідну масу. Її виймають з духовки і в гарячому вигляді подрібнюють блендером. Пізніше, не припиняючи збивати, додають інші інгредієнти і доводять до запустіння на вогні.
Фарширований цибулю. Для цієї страви знадобиться:
- 4 середні цибулини;
- 100 грамів печериць;
- 4 ложки рослинної олії;
- 250 грамів фаршу з курячого філе;
- 3 ложки столові йогурту;
- петрушка - кілька гілочок;
- сіль і перець - за смаком;
- будь-овочевий бульйон.
Очищені цілі цибулини відварюють протягом чверті години. Остуджують. Зрізають верхівки і середину видаляють ложечкою.
Фарш і подрібнені гриби разом з половиною м'якоті лука обсмажують на олії, додають йогурт і петрушку, солять і перчать за смаком. Отриману начинку розподіляють по цибулин. Останні укладають в невелику ємність для запікання і заливають бульйоном. У духовій шафі при 200 градусах гасять блюдо 35 хвилин.
Настоянки з лука
Лук (2-3 штуки) дрібно нарізають і укладається в скляну банку (2-літрову). Вільний обсяг заповнюється кип'яченою холодною водою. Закривши ємність кришкою, ретельно збовтують вміст. Після настоювання протягом однієї доби на холоді зілля готове до вживання. У нього залишається тільки додати ложку столову спиртового оцту.
Зберігати настоянку найправильніше в холодильнику. Після витрачання деякої кількості дозволяється заповнювати обсяг водою. Лікування триває до 17 днів.
Існує й інший варіант цього зілля. У ньому замість води використовують червоне сухе вино. Важливо, щоб воно було високої якості. Крім того, настоянка витримується довше - 10 днів на холоді. Регулярно банку потрібно струшувати. Прийом також відрізняється - пити слід по столовій ложечці після їжі.