Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Як відіпрати буряк: 9 ефективних методів виведення свіжих і старих плям

  1. Варіації швидкого очищення свіжого забруднення
  2. Старі забруднення, викликані буряковим соком
  3. Який метод вибрати?

Буряк - цінний і поживний коренеплід, що володіє цілим спектром корисних властивостей. Прихильники здорового харчування дуже цінують цей овоч за особливий неповторний смак, який прикрасить будь-яку страву. Буряк - цінний і поживний коренеплід, що володіє цілим спектром корисних властивостей

Знаменитий український борщ просто неможливо уявити без улюбленої буряка. Буряк служить сировиною для виробництва цукру, в сучасних сортах його міститься до 20%. Однак буряковий сік має ще одним не настільки приємним якістю - стійким фарбувальним ефектом.

І якщо руки ще можна просто ретельно помити, то пляма з тканини відіпрати не так-то просто.

Колір овочу надають які у ньому антоціани - рослинні глікозиди, які використовуються як натуральні барвники. Зовні забруднення виглядає вражаюче, особливо на білій тканині: яскраво-рожеве або малинове.

Але не варто панікувати, досить ознайомитися з численними способами, як відіпрати буряк, і вибрати оптимально відповідний.

Жінки швидше зрозуміють, чому все-таки варто постаратися вивести забруднення на тканині. Адже у кожної з нас є дорогі серцю предмети гардероба, викинути які не підніметься рука.

Ну а турботливі господині намагаються берегти домашні речі заради розумної економії. Слід знати, що свіже і старе забруднення повинні піддаватися різним варіантам очищення.

Варіації швидкого очищення свіжого забруднення

  1. Окріп. Свіжа пляма буряка можна замочити в окропі, а якщо є така можливість - розтягнути тканину під струменем води високої температури. Якщо мова йде про натуральної вовни або бавовні, то матеріал може постраждати: деформуватися. Але так як річ в будь-якому випадку зіпсована, то варто спробувати вивести непривабливі розлучення. А для відновлення форми одягу теж існують свої методи.
  2. Кухонна сіль. Другий за популярністю метод очищення - кухонна сіль, яка застосовується і для винних і для кривавих забруднень. Сіль потрібно насипати на проблемне місце і обережно втирати. При недостатньому результаті можна повторити процедуру кілька разів. Після досвіду з сіллю можна випрати річ господарським милом.
  3. Засоби з кислотою. Відмінно себе зарекомендували кошти для очищення одягу, що мають в складі кислоту. Це лимонний сік (натуральний або у вигляді лимонної кислоти в пакетиках), оцет, молочна сироватка. Сироватку і лимонний сік використовують в чистому вигляді, замачівая в ній забруднене місце на тривалий час. Оцтову кислоту необхідно розвести в пропорції 1: 1 в воді, налити на брудну пляму для впливу.
  4. Лимонна кислота. Лимонна кислота в поєднанні з етиловим спиртом набуває потужні відбілюючі властивості. Кислоти потрібно взяти приблизно 4-5 г, розвести в воді і додати 30-50 мл етилового спирту. Особливість такого способу очищення полягає в тому, що в цьому розчині річ краще прокип'ятити. Альтернативою сироватки може служити очищення від бруду одягу молоком, але тут думки компетентних домогосподарок щодо ефективності кошти розходяться. Проте метод досить відомий і застосовувався ще в незапам'ятні часи, коли відбілюючі засоби були у великому дефіциті.

Проте метод досить відомий і застосовувався ще в незапам'ятні часи, коли відбілюючі засоби були у великому дефіциті

Старі забруднення, викликані буряковим соком

З застарілими забрудненнями, звичайно, доведеться повозитися, і, можливо, це навіть не принесе результатів, але досвідчені господині знають і успішно застосовують оригінальні рецепти очищення.

  1. Плямовивідник. Найсучасніший спосіб вивести засохлу бруд - це скористатися магазинним засобом для виведення плям. Як показує практика, не дивлячись на рекомендації виробників, які потребують просто засипати засіб в пральну машину , Річ краще все ж замочити. Хлорсодержащие відбілювачі підійдуть тільки для білої тканини; для кольорових матеріалів краще застосовувати кислородосодержащие кошти, типу «Ваніш» .
  2. Дитячий порошок. Дуже ефективний дитячий порошок, в якому присутні господарське мило і спеціальні добавки, що підсилюють дію миючого засобу . А дитячі речі відносяться до категорії погано відпираються матеріалів, так як виробляються з натуральної сировини. Серед асортименту миючих засобів також є високоефективні мила з відбілюючим ефектом. Якщо ви не боїтеся освітлити тканину, то досить намилити пляма і почекати.
  3. Нашатирний спирт і пероксид водню. За допомогою нашатирного спирту і перекису водню можна вивести бруд з тканини світлих відтінків. Кілька крапель нашатирного спирту додається в склянку води, потім отриманий розчин методично втирається в бурякове пляма. З перекисом водню речі зазвичай кип'ятять, а делікатні тканини світлої колірної гами краще акуратно потерти тампоном або губкою.
  4. Сода і оцет. Кухонні рушники з буряковими та іншими застарілими розлученнями можна відчистити в крутому розчині соди і оцту. Для цього нагрівають воду, додають 2-3 столових ложки соди і 1 столову ложку звичайного оцту. Занурюють рушники в розчин і деяку час кип'ятять, періодично помішуючи.
  5. Гліцерин і жовток. Відомий нестандартний метод делікатного очищення одягу - вивести забруднення, використовуючи гліцерин і яєчний жовток. Суміш складається з рівних частин, наноситься на матеріал, обережно втирається, потім змивається теплою водою.

Всі речі після щадять і не дуже способів очищення підлягають подальшій пранні, яка і виявить ступінь зусиль господині в боротьбі з буряковим соком: чи вдалося вивести забруднення.

Також необхідно пам'ятати, що ефект безпосередньо залежить від якості тканини. Синтетичні матеріали давно превалюють у виробництві, і поліестерні волокна цілком піддаються впливу хороших порошків. А натуральні тканини - шерсть, льон, бавовна - відчистити кілька важче.

Який метод вибрати?

Ведення домашнього господарства - нелегка праця, і кожна домогосподарка знає цю теорему. Погано чи добре відіпрати речі - це репутація жінки. Недарма раніше про господиня судили по білизні розвішані на подвір'ї постільної білизни. Який спосіб краще, допоможуть з'ясувати тільки власні руки і безцінний досвід.

Який метод вибрати?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»