Вірменська нація здавна славилася своєю кулінарною майстерністю. Пряні і ароматні страви цієї кухні, незважаючи на чималу гостроту, незмінно викликають захоплення своїм неймовірним смаком. А ще вірмени - великі майстри в приготуванні заготовок на зиму.
Хочу запропонувати вам один з найсмачніших рецептів заготовки по-вірменськи, який порадує тих, хто дуже любить томати: смачні, пікантні зелені помідори, які відмінно підійдуть і в якості закуски для святкового обіду! Рецепт дуже простий, тому навіть недосвідченому в приготуванні домашньої консервації людині складнощів не завдасть.
Як відомо, існує ймовірність отримати серйозне отруєння при вживанні зелених плодів в їжу, але не варто ставитися з побоюванням до заготовок з них - то отруйна речовина, яка в них міститься, при впливі температури руйнується, а от користь від вживання величезна, адже зелені томати - це найсильніший природний антиоксидант і імуномодулятор.
Складові:
- зелені помідори - 2,5 кілограма;
- зелень петрушки - пучок;
- часник - 150 грам;
- оцет - 180 мілілітрів;
- сіль - 100 грам;
- гіркий перець (чилі) - 5 стручків;
- вода - 250 мілілітрів.
Плоди для заготовки вибираємо не дуже великого розміру, щільні, без пошкоджених ділянок на шкірці. Проявляємо обережність при роботі з перцем - його сік може обпекти шкіру! При бажанні кількість гостроти в рецепті можна варіювати.
Зелені овочі ретельно миємо в проточній воді, видаляємо ділянку біля плодоніжки, даємо злегка обсохнути. Кожен плід ріжемо на 4-6 частин, в залежності від розміру помідора.
Чистимо зубці часнику. Ретельно промиваємо петрушку і перець, також даємо висохнути. Видаляємо в чилі серцевину. Дуже дрібно нарізаємо часник, чилі і зелень (в ідеалі - скористайтеся м'ясорубкою або блендером).
У скляну банку кладемо спочатку невелику кількість нарізаних томатів, покриваємо їх гостро-пряною сумішшю з часнику, перцю і зелені, потім знову кладемо помідори. Так чергуємо до тих пір, поки банку не заповниться.
Наливаємо в окрему ємність воду, ставимо на вогонь. Коли закипить, солимо і вливаємо оцет, все гарненько заважаємо і варимо пару хвилин. Вимикаємо вогонь і вливаємо маринад в банки з помідорами.
Прикриваємо горлечко кришкою, банки ставимо в таз з широким дном, наливаємо воду і кип'ятимо 20 хвилин.
Закупорюємо заготовки.