- Користь і показання до використання
- Протипоказання і можливу шкоду
- Рецепти масок для видалення зморшок
- Відгуки жінок
Желатин активно використовується не тільки в кулінарії, але і в косметології, де через своїх унікальних особливостей він знайшов широку популярність. Маски з желатином практично універсальні: в залежності від того, яку мету ви переслідуєте, ви можете підібрати відповідний рецепт.
желатин може вибілювати , Очищати, омолоджувати, тонізувати. Маски з даними компонентом допомагають боротися зі зморшками. Головне - знати, як готувати і використовувати домашні засоби.
Зміст статті
Користь і показання до використання
Желатин має в складі природний колаген тваринного походження, і саме їм пояснюються корисні властивості желатинових масок , Їх підтягують і омолоджуючі можливості. Клітинами шкіри колаген засвоюється повністю, а вже всередині них він проводить комплексні роботи, спрямовані на нормалізацію численних відбуваються в них процесів.
Ефективність і користь масок для шкіри обличчя з желатином можна пояснити в таких пунктах:
- Маски стимулюють природне вироблення шкірою колагену і еластину, завдяки яким шкіра стає більш молодий, еластичною і пружною.
- Засоби дають можливість розгладити дрібні зморшки, а глибокі - зробити менш помітними.
- Контури особи стануть значно більш чіткими і привабливими. Маски з желатином також активно застосовуються для боротьби з другим підборіддям.
- Желатин активізує обмінні процеси, завдяки чому клітини краще засвоюють всі необхідні компоненти, якісно харчуються і дихають. В результаті ж колір обличчя стає краще , Шкіра позбавляється від висипу і запалень.
- Поверхня шкіри вирівнюється і стає ідеально гладкою.
- Тонізуючі желатинові маски здатні підсушувати шкіру, рятувати її від зайвого блиску і контролювати виробництво шкірного сала, тим самим борючись з надмірною рідиною шкіри.
Маски з желатином дійсно працюють. Приготування їх потребують трохи більше часу, ніж інших масок, але результат цілком виправдовує зусилля. Показання до застосування желатинових масок будуть наступними:
- Схильна до жирності шкіра ;
- Нездоровий відтінок обличчя;
- Вікові зміни, наявність зморшок, втрата контурів, виражений друге підборіддя, пожовтіння шкіри;
- В'ялість і відвисання шкіри, втрата її пружності.
Протипоказання і можливу шкоду
Незважаючи на те, що желатинові маски дуже корисні, вони не є універсальними. У них є протипоказання, а при неправильному використанні масок можна тільки погіршити шкіру обличчя. Так, не варто використовувати подібні маски в таких випадках:
- Маски не підходять для сухої шкіри. Вона може ще більше стягтися і засмутити вас лущенням.
- Якщо на обличчі багато вугрової висипки і прищів, але маска навряд чи допоможе. В цьому випадку зовнішньої маскировании недостатньо. Напевно потрібно професійне лікування.
- Якщо на шкірі є тріщини, відкриті ранки, післяопераційні шви і інші травми, то компоненти масок можуть проникати через подібні пошкодження, тим самим викликаючи серйозні роздратування шкіри.
- Не варто використовувати желатинові склади для області навколо очей.
Негативні наслідки завжди простіше не допускати, ніж усувати потім. Тому при наявності протипоказань не експериментуйте з желатином. Краще підібрати маски, які будуть відповідати вашому стану шкіри. Якщо ж протипоказання відсутні, а ось свідчення є, то рецепти з желатином варто спробувати.
Рецепти масок для видалення зморшок
Існує маса косметичних комбінацій желатину і інших корисних для шкіри коштів. Пропонуємо кілька популярних рецептів.
З желатином і травами
Можна брати календулу або ромашку, які оздоровлюють шкіру і борються з її проблемами. Ложку обраної трави потрібно залити склянкою окропу, потім отриманим настоєм залити 25 грамів желатину і дати останньому набрякнути.
Далі склад потрібно підігріти на водяній бані, щоб маска стала рідкою. Дайте їй охолонути, а після пензликом нанесіть на обличчя в декілька шарів. Тримайте маску 20 хвилин, після змийте за допомогою води і ватяних спонж.
З желатином і молоком
Поєднання желатину і молока підходить для будь-якого типу шкіри. Одну чайну ложку желатину треба замочити в невеликій кількості холодної води. Желатину потрібно дати набрякнути, навіщо розпустити його на водяній бані. Додайте в суміш по столовій ложці тальку і молока, щоб вийшов рідкий склад кашоподібною консистенції.
Остудіть маску. Спочатку на обличчя нанесіть крем для живлення шкіри, поверх накладіть маску, залиште, поки шар желатину не висохне. Потім на пару хвилин прикладіть до шкіри рушник, попередньо змочений в гарячій воді. Знімати маску з використанням губки, потім вмиватися прохолодною водою.
З желатином і соком
Використовувати можна апельсиновий, лимонний або грейпфрутовий сік. Він повинен бути свіжовичавленим. Залийте 25 грамів желатину 150 грамами соку. Залиште склад, поки сік не буде вбратися желатином. Підігрійте масу на водяній бані, поки вона не придбає однорідну консистенцію.
Маску наносите за допомогою пензлика і залиште, поки вона не висохне. Потім змийте. Така маска допомагає звузити пори, надати шкірі свіжості і зробити її пружною.
З желатином, медом і гліцерином
Дана маска допомагає усунути неглибокі зморшки і розгладити шкіру. Потрібно перемішати 4 столові ложки води, 4 столові ложки гліцерину , 2 чайні ложки желатину і аналогічну кількість меду. Суміш поставте на невеликий вогонь і тримайте, поки все компоненти не размешаются, регулярно помішуючи. Потім додайте ще таку ж кількість води і добре перемішайте.
Нанесіть маску, потримайте її 20 хвилин і змийте, потім нанесіть живильний крем. Можна зберігати таку маску в щільно закритій баночці, і тоді ви можете використовувати її не один раз.
Тонізуюча з желатином і фруктами
Склади з фруктами і желатином освіжають і тонізують, допомагають позбутися від втоми. Желатин потрібно розвести з водою в співвідношенні 1: 5. Після того як вода вбереться, склад потрібно нагріти на водяній бані. Після розчинення желатину додається фруктове пюре.
Саме пюре можна приготувати за допомогою блендера. Можна робити його з м'якоті груші, абрикоса, персика, дині. Хороший варіант - банан, який підходить будь-якого типу шкіри. Важливо, щоб використовуваний фрукт не провокував алергію. Маска наноситься в кілька шарів, залишається на шкірі на 20 хвилин і знімається.
З желатину і огірка
Такий склад має і тонізуючу, і відбілюючим дією. Огірок очистіть і натріть на тертці. Розділіть суміш на дві частини: м'якоть і сік. У м'якоть додайте дві чайні ложки свіжого і остиглого зеленого чаю і така ж кількість настою ромашки.
Підігрійте суміш на повільному вогні, поки вона не стане густою, а після влийте в неї огірковий сік. Нанесіть маску на обличчя, потримайте 20 хвилин, а після змийте за допомогою теплої води.
Для жирної шкіри
Чайну ложку желатину потрібно розчинити в лимонному соці, потім додати столову ложку сметани з низьким вмістом жиру і добре розтерти. Склад наноситься на шкіру на 20 хвилин, змивається за допомогою тампона, намоченого в воді. Після цього потрібно сполоснути шкіру обличчя прохолодною водою.
Відгуки жінок
Численні відгуки жінок, що випробували на своїй шкірі желатинові склади, підтверджують, що ефективність їх дійсно хороша, звичайно, якщо правильно підібрати рецепт.
Ольга, м.Москва
Багато чула про желатинових масках для волосся, і вже після дізналася, що є рецепти і для особи. Використовувала маску з медом, желатином і гліцерином. Якщо не чекати чудес, то ефект буде гідним. Шкіра стає свіже, світліше, та й кількість зморшок зменшується. Серед інших переваг відсутність роздратування і неприємного запаху.
Ірина, м.Санкт-Петербург
Чула, що желатин допомагає позбутися від надмірної жирності шкіри. Спробувала і дуже полюбила маску з желатином і соком лимона. Жирний блиск дійсно усувається, пори звужуються, а сама шкіра стає гладкою і свіжою. Дуже радує відчуття чистоти, яке виникає після використання маски.
Марія, м Єкатеринбург
З желатиновими масками шкіра перетворюється буквально на очах! Вона стає гладкою і свіжою, освіжається, набуває небувалої пружність і еластичність. Мені особливо сподобалася маска з гліцерином, яка, як мені здається, може сміливо називатися універсальним засобом.
Відео-рецепт желатинової маски проти зморшок: