З обмилки можна приготувати два види мила: рідке і тверде.
З рідким все дуже просто: натолкать обмилки в пляшечку від старого рідкого мила (бажано з дозатором, для солідності), приблизно з півпляшки, заливаємо гарячою водою і ... чекаємо.
Періодично пляшечку потрібно трусити і перемішувати її вміст.
Через кілька днів (все залежить від ваших обмилки: деякий мило розчиняється швидше) у вас вийде пляшечка рідкого тягучого мила. Якщо мильна суміш здасться занадто густий - розбавте її водою.
Тверде мило з обмилки
Для його приготування нам буде потрібно пластикова ємність, придатна для нагрівання в мікрохвильовій печі, власне, сама мікрохвильовка і формочки, куди будемо розливати готове мило.
Крок 1. змилка трьом на крупній тертці або рубаємо ножем на дрібні шматочки.
Крок 2. Складаємо їх в приготовану пластикову ємність і додаємо трохи гарячої води. Якщо хочете отримати різнобарвне мило - розкладайте обмилки за різними ємностей, не перемішуючи один колір з іншим.
Крок 3. Закриваємо ємність з обмилки кришкою і ставимо в мікрохвильовку секунд на 15. Потім виймаємо і перемішуємо. Знову ставимо. І так робимо, поки мило не розтопиться. Намагайтеся не доводити мило до кипіння.
Крок 4. Перед заключним «топленого» можна додати в мило різні масла, вівсяні пластівці, мелену каву, квіткові пелюстки ... Так у вас буде не просто утилізувати мило, а новий корисний і красивий продукт.
Крок 5. Змащуємо формочки дл мила маслом і виливаємо в них розтоплену суміш. Можна робити мило з декількома шарами. Для цього наливаємо спочатку розтоплені обмилки одного кольору, даємо милу трохи підсохнути, і заливаємо другу партію вже іншого кольору.
Для формочок годяться консервні банки (коли мило висохне, ми просто відріжемо у банки дно і виштовхни мило назовні), дитячі формочки для піску, кондитерські форми для кексів ...
Мило має просохнути кілька днів. Ну а потім у вас буде власне мило, приготоване з обмилки.
Крім того, можна зробити і збите мило з обмилки , Правда, на це буде потрібно трохи більше компонентів і часу.