- Трохи про стилі Прованс в декупажу
- Декупаж шкатулки для початківців
- Декупаж шкатулки поетапно
- Інші статті по темі
Привіт, дорогі читачки блогу «Жіноче хобі»!
Ви вже зробили свої перші кроки в декупажу і тепер хочете навчитися декорувати щось складніше обробної дошки ? У цьому майстер-класі ми зробимо оформлення шкатулки в техніці декупаж в стилі Прованс, я трохи розповім про особливості цього прекрасного стилю, поділюся фішками і секретами.
Шкатулка, зроблена своїми руками, прикрасить кімнату, підніме настрій і стане чудовим подарунком.
Трохи про стилі Прованс в декупажу
Що таке Прованс? Це відома курортна провінція на півдні Франції - залиті сонцем лавандові поля, море, симпатичні маленькі будиночки, яскраво-жовті соняшники, смачні французькі вина, виноградники, пряні прованські трави, благородна старина, романтика і витонченість.
- Стиль Прованс - різновид Кантрі (сільського стилю). А це має на увазі використання натуральних матеріалів і текстур (дерево, бавовняне або лляне полотно, камінь, кераміка, глина, пісок).
- Для цього стилю характерні нерівності, тріщини, потертості, вибілені і вигорілі на сонці поверхні, приглушені кольори. Ніякої позолоти, глянцю і блискіток. А ось мереживо, певчворк , Смужка і клітка впишуться в стиль Прованс ідеально.
- Основні відтінки Провансу: кольору піску, сонця, меду і соняшників (жовті та оранжеві відтінки), коричневі відтінки каменю і глини, колір зеленої трави, кольору моря, неба і лаванди (синій, блакитний, фіолетовий), пастельний рожевий і білий.
Декупаж шкатулки для початківців
Невелика передісторія. Була у мене абсолютно безлика несимпатична дерев'яна шкатулка. Мені захотілося зробити її цікавою, надати їй індивідуальність. Моя скринька мала виражений рельєф дерева, на ній були нерівності, тріщини, відколи, виїмки. Звичайно, можна було все це зашпаклювати і вирівняти поверхню, але чомусь у мене виникло бажання за допомогою декупажу ці дефекти підкреслити і зробити річ з історією, з нальотом часу. Стиль французької села підійшов для цього ідеально, знайшлася в моїх засіках і підходяща серветка.
Матеріали і інструменти для декупажу шкатулки
- дерев'яна шкатулка
- Серветка з малюнком
- викрутка маленька
- Наждачний папір дрібнозернистий
- Акриловий лак для дерева (відтінок - дуб)
- Акриловий лак безбарвний
- Акрилові фарби (коричнева, біла, фіолетова)
- трафарет
- Пензлик плоска синтетична №8
- поролонова губка
- Клей ПВА
- канцелярський файл
- Флакон з-під спрею для волосся, наповнений водою
- гумовий валик
- канцелярський ніж
- молярний скотч
- Шпаклівка по дереву
- Пластиковий одноразовий ніж для нанесення шпаклівки (або шпатель)
- маленькі ножиці
- Звичайний олівець
- Сантиметрова стрічка
- лінійка
Порада
Вивчіть статтю про те, що потрібно для декупажу для початківців .
Декупаж шкатулки поетапно
Перш, ніж почати роботу раджу прочитати корисну статтю «Техніка декупаж своїми руками».
- Спочатку зі шкатулки потрібно зняти кріплення і застібку. Для цього беремо маленьку викрутку і відкручуємо всі шурупчики. Всю фурнітуру складовими куди-небудь так, щоб жодна деталь не загубилася.
- Прибираємо круглі заклепки по краях шкатулки, піддягаючи їх ножицями або тієї ж викруткою.
- Після того як ми зняли всі кріплення, шкатулка розпалася на 2 окремі частини. Це сильно полегшить подальше декорування. Але спочатку шкатулку необхідно відшліфувати. Обробляємо дрібним наждачним папером (у мене був №1) обидві частини шкатулки як зовні, так і всередині. Утворилися в результаті ошкуривания дрібні частинки змахуємо сухою чистою пензликом.
- Далі шпаклівкою по дереву акуратно замазуємо дуже великі тріщини і отвори від заклепок, які розташовувалися з боків шкатулки. Шпаклівки наносимо зовсім трохи, щоб не замазати випадково рельєф дерева. Зайве відразу прибираємо. Увага: не замазуйте отвори для шурупів кріплень і замку. Ми залишаємо шпаклівку сохнути.
- Висохлу шпаклівку зашкуріваем наждачним папером.
- Зсередини покриваємо шкатулку 3-ма шарами акрилового лаку для дерева (колір «дуб»). Перші 2 шари сушимо по 2 години, а останній шар лаку висушуємо довго (годин 5), щоб лак повністю перестав липнути до пальців. Цей лак захистить дерево, підкреслить його структуру і додасть більш темний відтінок. Причому, чим більше шарів лаку, тим інтенсивніше виходить колір дерева.
- Поверхня обох частин шкатулки густо фарбуємо коричневою фарбою (за допомогою пензлика), ретельно профарбовуючи все поглиблення, і чекаємо висихання фарби.
- Потім беремо поролонову губку, злегка змочуємо її в білій фарбі. Промаківаем губку на папері або одноразовим пластиковим тарілці, щоб зайва фарба пішла, і на губці її залишилося зовсім небагато. Тепер цієї губкою офарблюємо поверхню нашої скриньки.
Порада
Губку несильно (без сильного тиску) притискаємо до скриньки, намагаємося не зафарбувати білою фарбою поглиблення і виїмки на поверхні шкатулки (вони повинні залишитися коричневими). Загалом, коричнева фарба повинна трохи проглядатися крізь білу. В результаті вийде якісно оформлена в техніці декупаж шкатулка.
- Перш ніж приступити до наклеювання серветки, потрібно з'єднати один з одним частини шкатулки. Для цього по бічних сторонах склеюємо їх молярним скотчем.
- Сантиметровою стрічкою вимірюємо шкатулку. За розмірами сторін шкатулки вичерчуємо олівцем на зворотному боці серветки прямокутник і вирізаємо його маленькими ножицями.
- У вирізаної серветки знімаємо верхній шар фарби, який будемо приклеювати до передньої, верхньої та задньої сторонам шкатулки.
- Канцелярський файл скроплюємо водою з спрею, поміщаємо на нього серветковий мотив (лицьовою стороною до файлу) і знову бризкає на нього водою. Серветку акуратно розтягуємо пальчиками, щоб не було складок. Намагайтеся не допустити розриву серветки.
- Тепер прикладаємо серветку разом з файлом до скриньки. Пригладжує малюнок валиком, обережно знімаємо файл і ще раз прокатуємо серветку валиком. Виступаючі (зайві) краю серветки відразу ж обриваємо руками.
- Розбавляємо клей ПВА водою в рівних пропорціях. Цим клеєм промазуємо шкатулку за допомогою пензлика, виганяючи з-під серветки всі бульбашки повітря. Даємо клею просохнути.
- Після повного висихання клею канцелярським ножем розрізаємо серветку в місцях стиків верхньої і нижньої частин шкатулки. Також зрізаємо серветку по краю борозенок, розташованих на верхній стороні скриньки. Все краю приклеєною серветки шліфуємо наждачним папером. Зашкуріваем і ті місця, де серветка приклеїлася зі складками.
- Покриваємо шкатулку акриловим безбарвним лаком. Краще нанести 2 шари лаку. Кожен шар висушуємо близько 1-2 годин.
- На бічні сторони шкатулки наносимо малюнок за допомогою трафарету. Губку змочуємо у фіолетовій фарбі і прибираємо її надлишки на папері або пластиковій тарілці (губка повинна залишитися напівсухий). Трафарет прикладаємо до боковини шкатулки, щільно притискаємо пальцями і зафарбовує малюнок губкою з фіолетовою фарбою.
- Потім обережно прибираємо трафарет. Також робимо трафаретний малюнок на другий боковині шкатулки.
Порада
Якщо фарба трохи розтеклася або розмазалася, підправляє малюнок ватною паличкою, можна намочити її водою.
- На губці, якої ми нанесли малюнок на шкатулку, залишилося зовсім трохи фарби. Цією губкою ми злегка відтіняє всі ребра шкатулки. Губку в фарбі додатково не змочується. Це дозволяє домогтися ефекту легкої фіолетовою серпанку. Наша робота набуває закінченого вигляду.
- Наносимо на скриньку 2-3 шари акрилового лаку.
- Встановлюємо металеві кріплення і застібку, укручуємо шурупчики. Декупаж шкатулки завершено, милуємося готової роботою!
Цікавий майстер-клас для початківців:
Інші статті по темі
Декупаж шкатулки для візиток
Як зробити декупаж на дерев'яній поверхні
Техніка безпеки при декупажу