Батьківщиною сучасного кавалер кінг Чарль спанієля по праву вважають Великобританію, де вона відродилася на початку 20-го століття завдяки зусиллям ентузіастів і прихильників класичних британських той-спанієлів. І хоча точні історичні корені появи цієї породи не відомі, так само як і географія їх зародження, з упевненістю можна вважати, що як окрема порода той-спанієлі з'явилися і були популярні в Європі в 15-17 ст. Ймовірно, що популярні в Азії невеликі породи собак, такі як тибетський спанієль і японський хін, прибутку в Європу з торговими судами і набули статусу улюбленців аристократії в Іспанії, Франції, Англії. Історія кавалер кінг чарльз спаніель так само тісно пов'язана з самостійної нині породою - кінг чарльз спанієль.
Перші відомості про ту-спанієль Великобританії, чиїми прямими нащадками є сучасні кавалери, з'явилися за часів правління Чарльза II, коли до королівського двору були доставлені перші маленькі спанієлі, що б стати придворними улюбленцями. Монарх часто з'являвся на публіці в їх супроводі, звідси і пішла назва породи - Короля Чарльза Спаниель (King Charles Spaniel).
Згодом за часів правління Карла I, який, був великим любителем мопсів, і, можна сказати, став родоначальником моди на маленьких собачок з укороченими мордочками, ці дві породи злилися воєдино і зовнішній вигляд колишніх кінг чарльз спаніель сильно змінився. Екстер'єр той-спанієлів Англії знайшов більш кремезні риси: сильно укорочена морда, кирпатий ніс, опукла лобова частина голови, укорочені кінцівки, компактне бочкоподібне тіло.
До кінця 19-го століття класичних кінг чарльз спаніель практично не залишилося, їх витіснили популярні короткоморді кінг чарльз, що сильно засмутило відомого американського кінолога Розвелла Елдріджа. І тоді він прийняв рішення про відродження собак колишнього типу, для цього особисто заснував грошовий приз на виставці Крафта краще представнику кінг чарльз спаніель колишнього класичного типу. За 5 років завдяки премії Елдріджа в Британському Кенел Клубі набралося достатньо прихильників класичного кінг чарльз спаніель, їх зусиллям і зібраними по крупицях відомостями про первинному екстер'єрі цієї породи, який довелося вивчати по зображеннях з давніх полотен, був відновлений вигляд колишніх британських спанієлів короля Чарльза. Саме цей тип був узятий за основу стандарту нинішніх кавалер кінг чарльз спаніель.
Так порода той-спанієлів Великобританії розділилася на два різних паралельно існуючих типу. І щоб уникнути плутанини і повторного змішування, представникам відновленого типу була присвоєна приставка «кавалер». У 1928 році був зареєстрований перший клуб кавалер кінг чарльз спаніель. З 1945 року обидва типи реєструються як окремі самостійні породи. З 1946 року кавалери отримали визнання FCI.
Опис зовнішності (екстер'єрні дані):
Кавалер кінг чарльз спанієль - це невелика, гармонійно складена собака з довгою шовковистою вовною. Стандартом прийняті 4 різновиди забарвлення: суцільний чорно-підпалий (в цьому забарвленні білі відмітини небажані), рубіновий (насичений червоно-рудий, білі відмітини так само небажані), Бленхейм (насичені, бажано симетричні, великі каштанові плями на основному білому, суворе рівний розподіл забарвлення на лицьовій і черепної частини голови з каштановим округлим цяткою між вухами), триколор (розподілений плямами чорно-підпалий на основному білому).
Тіло кавалерів не довше, спина пряма, грудна клітка гармонійно об'ємна, живіт підтягнутий. Кінцівки прямі, прикрашені довгими очосами, кістяк помірний. Хвіст пухнастий довгий, пропорційний довжині тіла, в русі виглядає задерикувато, ніколи не звернуть в кільце.
Голова між вухами майже плоска, що не довга, перехід від чола до носа не різкий, довжина мордочки не менше 3,8 см. Очі великі, темні, круглі, неопуклі. Вуха довгі висячі, густо покриті довгою шерстю.
Вага за стандартом 5,4-8 кг, зріст до 30 см в холці.
Собаки породи кавалер кінг чарльз спанієль завжди вважалися декоративною породою і її початкове призначення - компаньйон. Хоча не варто заперечувати, що кавалери не позбавлені мисливських задатків, вони енергійні, здатні слідувати за мисливцем і підняти птицю, але без значних навантажень. Характер кавалерів доброзичливий, товариський, веселий, вони чарівні і люблять компанію своїх господарів. Відмінно ладнають з дітьми, люблять грати і спілкуватися з іншими тваринами. Ця порода чудово підходить для утримання в квартирі, легко піддається навчанню, але страждає від самотності і нудьги, тому власнику слід виділяти час для спільного проведення часу з вихованцем. Догляд за шерстю зводиться до своєчасного розчісування і миття, а також потрібно часта гігієна вушних раковин. Тривалість життя 9-13 років. Можливі проблеми зі здоров'ям: ожиріння, захворювання очей, вух, серця, діабет.
Автор Макєєва Л.
Розплідники до авалер кінг чарльз спаніель
Оголошення про продаж
Оголошення "У добрі руки"
Використано матеріали, що належать розпліднику "Русский Джекпот"