ананаси
Завдяки своїм розмірам, формі і досить твердою м'якоті ананаси є прекрасним матеріалом для створення прикрас. Причому оформляти ними можна не тільки десерти, а й різні салати, м'ясні і рибні страви, страви з морепродуктів, напої і соуси. Більшість прикрас роблять з ананаса, очищеного від шкірки. Потім його вже нарізають кружечками і за допомогою маленької виїмки або гострого ножа видаляють внутрішній твердий стрижень. Можна спочатку нарізати ананас часточками або кружечками, а потім вже очистити його. Неочищений ананас, як правило, використовують для приготування оригінальних предметів сервірування столу. З кілець ананаса ви можете вирізати різні геометричні фігури, а також квіточки, а з часточок - човники.
Яблука, груші, айва
З зерняткових плодів, найпопулярнішими з яких є яблука і груші, роблять цілий ряд простих і складних прикрас. Однак для їх виготовлення слід використовувати сорти, м'якоть яких не темніє або кожен раз сприскувати поверхню розрізаного яблука чи груші лимонним соком, який перешкоджає окисленню їх поверхні і появи темного кольору фруктів.
Найпростіше прикраса з яблук, груш і айви - половинки, наповнені шматочками фруктів, горіхами або кремом. Підготовлені плоди розріжте зигзагоподібно на дві половинки, акуратно видаліть серцевину і частини м'якоті, покрапав соком лимона і заповніть приготованою начинкою.
З великих фруктів можна зробити об'ємні фігури. Наприклад, з груші може вийти забавний їжачок. Для голок можете використовувати нарізаний мигдаль, для очей - маленькі ягоди або шматочки сухофруктів, а для носа - зелений горошок або шматочок маслини.
кісточкові плоди
Яскраві абрикоси, персики, вишня, черешня, кизил та інші кісточкові плоди у свіжому вигляді добре виглядають як прикраси для тортів, різних десертів і напоїв. Консервовані плоди теж годяться для цих цілей.
З персиків і великих абрикосів з досить щільним м'якушем можна приготувати окремі частини для створення складних прикрас, але зазвичай для оформлення страв ці плоди просто поділяють навпіл або нарізають часточками.
Виноград
Виноград часто використовують для прикрас солодких страв і салатів, коктейлів і напоїв, а також деяких інших страв. Великі ягоди нарізають кружечками, а невеликі залишають в цілому вигляді.
З великого винограду без насіння ви можете вирізати нескладні їстівні квіти, зигзагоподібно розрізавши кожну ягоду навпіл.
банани
Кружечками або скибочками банана можна прикрасити випічку, десерти, а також деякі гарячі страви і солодкі салати. Також з бананів вирізають квіточки і невеликі фігурки. З неочищених бананів можна зробити різні фігури тварин, роблячи надрізи і відсовую шкірку в декількох місцях.
ківі
Кружечками і дольками ківі можна прикрасити будь-які солодкі салати, десерти, напої. З ківі добре виходять різьблені прикраси у вигляді зірок, квітів, сердечок та інших простих фігурок.
Неочищені половинки ківі можна використовувати для подачі десертів. Розріжте ківі на дві частини по кривій фігурної лінії і вийміть десертною ложечкою або виїмкою частина м'якоті, наповнивши вийшла чашу начинкою.
цитрусові
Серед фруктових прикрас цитрусові, мабуть, не мають собі рівних. Причому для прикраси страв використовують не тільки їх м'якоть, але і цедру.
Якщо ви оформляєте страву з очищених цитрусових, то вам необхідно навчитися правильно знімати з них шкірку. Таких способів існує декілька. Один з традиційних способів - це зрізання шкірки по «меридіанах». Зріжте зверху невеличкий гурток і намітьте лінії розрізу. Потім розріжте шкірку по намічених борозенками, але не до кінця, оскільки потрібно відокремити апельсин або мандарин від шкірки, очистити його від білих прожилок і викласти назад на отриманий з шкірки квітка. Шкірку лимона і лайма найкраще очищати ножем, так як вона прилягає до м'якоті дуже щільно. Ви можете зняти шкірку у вигляді спіралі і потім оформити нею готову страву.
Найпростіші прикраси з лимона, апельсина і лайма - це красиво загорнуті кружечки. Щоб зробити їх, зробіть надріз по радіусу скибочки і загорніть зрізи в різні боки. Варіантів оформлення скибочок може бути кілька.
Дуже красиві скибочки виходять, якщо на шкірці цитрусових зробити канавки за допомогою ножа для каннелірованія.
Каннеліровані половинки фруктів можна використовувати для подачі салатів і десертних страв. Також для цієї мети підійдуть кошики, краї яких ви можете залишити рівними або зробити зубчастими.
Диня і кавун
Для створення оригінальних фруктових композицій і прикраси страв використовують м'якоть, а також часточки дині і кавуна. Вази для подачі десертів роблять з неочищених плодів.
Найпоширеніше прикраса - це динячі і кавунові кульки, які чудово виглядають на будь-який фруктової композиції.
Також ними можна прикрашати десерти, тістечка і торти. Такі кульки роблять за допомогою спеціальної виїмки або ложки.
Ось ще кілька корисних порад, які можуть стати в нагоді вам при виготовленні прикрас з фруктів і ягід:
- Багато екзотичні фрукти настільки гарні самі по собі, що зовсім не обов'язково вирізати з них складні прикраси. Ківі, апельсини, лимони, манго, ананаси досить нарізати тонкими рівними скибочками і оформити ними блюдо.
- Якщо такий варіант здається вам занадто простим, то на шкірці цитрусових ви можете зробити виїмки за допомогою каннеліровочного або овального ножа. З ківі, ананаса, груші, банани, персики можна вирізати фігурки за допомогою спеціальних виїмок або звичайного ножа. Об'ємні прикраси з соковитих плодів зробити набагато складніше. Вам буде потрібно намітити всі лінії надрізу і при роботі з інструментами ретельно контролювати силу натиску.
- Іноді, перш ніж приступити до вирізання прикрас, фрукти потрібно очистити. Зняти шкірку тонким рівним шаром ви можете за допомогою ножа-Овочечистка. Користуватися ним набагато зручніше, ніж звичайним кухонним ножем.
- Полегшити роботу з фруктами можуть і інші пристосування. За допомогою звичайної виїмки можна легко вирізати серцевину з яблук і груш, а якщо використовувати виїмку, розділену по колу на кілька частин, неважко буде нарізати плоди часточками однакового розміру.
- Кульки і півсфери з м'якоті ви можете вирізати за допомогою ножа-виїмки або звичайній кавовій ложки.